SPORT

JE TO TAM! Velké Losiny zpečetily stříbrný úspěch, v přímém souboji o druhé místo přetlačily Šternberk. Výstavním způsobem se trefil Pavel Dostál

14. června 2017, 11:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
JE TO TAM! Velké Losiny zpečetily stříbrný úspěch, v přímém souboji o druhé místo přetlačily Šternberk. Výstavním způsobem se trefil Pavel Dostál Velké Losiny - Když se podaří, co se dařit má, tak je přece krásně na světě… Známý song Michala Davida byl v sobotním odpoledni přímo šitý na míru losinským fotbalistům. Za aprílového počasí zpečetili stříbrný úspěch tím, že v přímém souboji o druhé místo přetlačili rivala ze Šternberka. Napínavé střetnutí rozsekla výstavní paráda Pavla Dostála.

 VELKÉ LOSINY - ŠTERNBERK
1:0 (0:0)
KRAJSKÝ PŘEBOR


Trenér domácího celku Jiří Mika musel znovu improvizovat. Vynucené absence několika hráčů zapříčinily, že se v základní sestavě podruhé za sebou objevil překvapivý navrátilec David Šimák. Na nezvyklém postu stopera pak operoval kovaný středopolař Marek Smrž.
Nekompletní Losiny narazily na soupeře, který na tom byl velmi dobře po kombinační stránce. V prvním poločase se nechávaly přehrávat, směrem dopředu daleko aktivnější Šternberk měl znatelnou územní převahu. Až na dalekonosný projektil Zifčáka, který skončil na břevně, toho ale před pozorným brankářem Hatalou moc nevymyslel. I když defenzíva losinského týmu hasila některé požáry na poslední chvíli, ve všech případech obstála a uhájila čistý štít. Na opačném konci trávníku stály za zmínku jen dvě možnosti Pecháčka a střelecký pokus Dostála.
Utkání hrané na mokrém terénu nabíralo na obrátkách ve druhém dějství. Strážce Hatala svůj tým podržel likvidací štiplavého pozdravu od nebezpečného Tögela a poradit si dokázal i s hlavičkou Hlaváčka z bezprostřední blízkosti. Při průniku střídajícího Vytřísala zasahovat nemusel. Ač to smradlavě zavánělo penaltovým faulem Zatloukala, píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá.
Pokud šlo o útočné ataky, Losiny po přestávce přidaly na intenzitě svého snažení. Obrovskou šanci měl Trunkát, z výhodného místa v šestnáctce ale jen nastřelil gólmana Sohlicha. Ten si při souhře Žídka a Pecháčka vybral značnou porci štěstí, po zakončení druhého jmenovaného jej zachránila bližší tyč.
Závěr byl hektický. Trestný kop Zifčáka parádně vytáhl dlouhán Hatala. Před Sohlichem bylo rušno zásluhou brejku tři na dva, který vyvrcholil nevyužitou gólovkou Matěje Šinogla.
Losinským fotbalistům stačil k potvrzení druhého místa jednobodový zisk. Nakonec se těšili z cenného vítězství. V 89. minutě jim ho vystřelil Pavel Dostál. Přestože kmenový hráč divizního Šumperka musel při exekuci standardní situace překonávat kromě postavené zdi i nemalou vzdálenost, naložil s ní bravurně a ukázkovým provedením odšpuntoval velkou radost na straně šťastnějších hostitelů. V deštivém duelu rozhodně nevyhrálo lepší mužstvo.

VELKÉ LOSINY

Hatala – Šimák, M. Smrž, J. Gargulák, J. Zatloukal – Trunkát, Šinogl, P. Dostál, Pecháček – M. Žídek, Mičunda. Střídali: 65. Hegner, 66. L. Kováč, 83. M. Kobza, 90. Hilbert.


Foto: Petr Fišer

Losinští fotbalisté odjezdili víkendový šlágr kola po zadku. Bojovností nešetřil ani útočník Jan Mičunda


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G-klubu Domu kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou za kulturou zadarmo.

Soutěžní otázka:

Miroslav Macek vydal úspěšné pokračování slavné knihy. Jaké?

A) Slavnosti sněženek
B) Smrt krásných srnců
C) Saturnin

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival ŠUMPERSKÉ POMNĚNKY se skupinou SPIRITUÁL KVINTET, který se uskuteční v pátek 20. dubna v DK Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína, Jana Stejskalová ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova, Pavlína Lesovská ze Šumperka a Eva Kechrtová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).