SPORT

Je to tady! Do Šumperka míří florbalový kolos z Vítkovic. Padne divácký rekord?

8. listopadu 2017, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Je to tady! Do Šumperka míří florbalový kolos z Vítkovic. Padne divácký rekord? Šumperk - Je to podobné, jako by se do Šumperka chystala fotbalová Sparta. Florbalové Vítkovice patří ve stále populárnějším sportovním odvětví k nejprestižnějším značkám nejvyšší kvality. Ve čtvrtek večer se po dvou letech znovu představí v hale na gymnáziu. Pohárový svátek je tady! Do malého moravského města roztaženého pod bludovským kopcem přijede superligový tým.

 Když se stejní soupeři potkali na totožném místě naposledy, nabité hlediště praskalo ve švech. Více než 300 platících diváků sledovalo překvapivý úvod, v čase 1:34 otevřel skóre domácí Chladil.
Hosté z Ostravy se rozházet nenechali. Za celé utkání vyslali na branku snaživého divizního protivníka padesát střel, přičemž čtrnáct z nich se zamotalo do sítě. Sympaticky hrající Asper kontroval v pěti případech.
Vítkovice jsou v českém florbalu pojmem. Dokazuje to počet mistrovských titulů ukořistěných v nejvyšší soutěži, několikanásobné pohárové prvenství a také opakovaná účast v prestižním Poháru mistrů. V našlapaném kádru tvrdí muziku výjimečné osobnosti. Ať už je to reprezentační útočník Tomáš Sladký nebo nejproduktivnější muž letošního ročníku Superligy Lukáš Hájek. Pětadvacetiletý virtuóz už stačil nashromáždit 16 branek a 21 gólových asistencí a pořadí nejčastějších sběratelů vede o propastných patnáct bodů. Týmová 44 dělá všechno pro to, aby perspektivní mužstvo ze severu Moravy předčilo v boji o titul dva největší konkurenty z Mladé Boleslavi a pražského Chodova.
Šumperk si znovu vydobyl pozici největšího překvapení Poháru České pojišťovny. Podruhé v klubové historii postoupil až do osmifinálové skupiny. Cesta to byla pořádně dlouhá a vedla přes osm vítězných zápasů. „Jasně, že se pokusíme překvapit. Realita je každopádně taková, že pokud se nám podaří zopakovat nebo dokonce vylepšit výsledek z prvního vzájemného utkání, bude to úspěch,“ prohlásil Petr Matěj. „Uvidíme, s jakým mančaftem k nám dorazí. Podle mě budou v plné sestavě. A i kdyby ji malinko osekali, čeká nás extrémně tvrdý oříšek,“ poukazoval tvořivý forvard na nezpochybnitelnou sílu jednoznačného favorita z Vítkovic.
Čtvrteční večer bude provázet bohatý doprovodný program. Chybět nebude čestné buly vhozené klubovým zakladatelem, přestávková soutěž o zajímavé ceny a možná ani naživo zazpívaná národní hymna. „Chceme příchozím divákům jejich návštěvu oplatit co možná nejatraktivnějším způsobem. Nic by nám neudělalo větší radost, než kdyby padl rekord vytvořený před dvěma lety,“ lákal sportovní labužníky do hlediště Matěj.
Do haly na gymnáziu se vyplatí přijít dřív. Nejen kvůli lepšímu místu, ale i s ohledem na tvořící se fronty u pokladny. V Šumperku bude s velkou pravděpodobností plný dům…

DOMÁCÍ ZÁPASY

Čtvrtek 9. listopadu: 20.00 Šumperk – Vítkovice. Čtvrtek 23. listopadu: 20.00 Šumperk – FBC Ostrava (SH na gymnáziu).


Foto: Petr Fišer

Petr Matěj při úspěšně vyřešeném nájezdu. Prosadí se gólově i proti Vítkovicím?


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.11.2017 16:29
Titulek: kucí,
Autor: aNONYM
54
106
Tak těm Ostravakum řádně zatopte!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.