ZPRAVODAJSTVÍ

Je to šikana, odmítají lidé povinné revize kotlů

25. října 2016, 09:00, Jaroslav Kropáč
Okres - Další peníze budou muset vytáhnout lidé z peněženek, pokud doma topí kotlem s tepelným příkonem nad 10 kW. K povinné revizi komínu si totiž musí nově nechat udělat i kontrolu samotného topidla speciálně vyškoleným revizákem. Opatření bude mít největší dopad hlavně v těch částech regionu, kde lidé nemají dostupné plynové přípojky. Nejvíce se to dotkne nejchudší části regionu Staroměstska.

 „Plyn nám sem nezavedli, takže jinak než uhlím nebo dřevem topit nemůžu. Že za to mám někomu platit pětistovku, považuju za obyčejnou sprostotu a okrádání státem. Pány z Prahy bych sem pozval, aby si tady zkusili bydlet,“ rozčiluje se nad novým zákonem, který nařizuje povinné revize kotlů, Karel T. ze Starého Města. Právě zde topí plynem jen dvanáct procent domácností, stejně jako v sousedních Hanušovicích. V Šumperku je na zemní plyn napojena polovina domů.

Všechno se nestihne

Revizní zprávu si musí majitelé kotlů s příkonem od 10 kW do 300 kW nechat vyhotovit do konce letošního prosince. Pokud ji mít nebudou a úřad to při kontrole zjistí, může jim udělit až dvacetitisícovou pokutu. „Je jasné, že všechna topidla, která do tohoto opatření spadají, zkontrolovat nestihneme. Při revizích se zaměřujeme na stav a funkčnost kotle a také na to, čím v nich lidé topí,“ uvedl revizní technik František Zatloukal z Rapotína. Oprávněných osob a firem, které mohou tyto nové revize provádět, je v okolí Šumperka pouze pět.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.10.2016 12:30
Titulek: jde prostě jen o prachy
Autor: Radek
68
105
tak jako eko štítek domu je i toto jen vysavač peněz který je mě jako uživateli kotle úplně k ničemu. Revize komín OK ale "zaměřujeme na stav a funkčnost kotle a také na to, čím v nich lidé topí" takže dojde podívá se a chce peníze bez přidané hodnoty. Nasr... na ně. např. naproti je truhlárna kde spalují lamino. je to smrad že to nejde dýchat, ale myslím že to nikdo nezakáže. další případ je když někdo bude topit mokrým dřevem, tak může mít revize a superkamna jak chce ale dehtovat a smrdět to bude furt.
Holt zákazy a zákony pro slušné občany....
Reagovat
Datum: 25.10.2016 13:02
Titulek: Re: jde prostě jen o prachy
Autor: Vklodlak
122
Proč se z toho dělá zase taková věda?
Reagovat
Datum: 25.10.2016 20:30
Titulek: Re: jde prostě jen o prachy
Autor: Radek
64
Nemyslím věda, ale beru to tak že to lejstro máš např. část ročních nákladů na dřevo na topení v tom kotlu. U štítku energetické náročnosti budovy máš místo lejstra třeba jedno plastové okno(které opravdu řeší špatnou izolaci starého. lejstro stálo 3roky zpět 6-9 tis. Proto mě trochu štvou tyto blbosti které ti aniž by ti k něčem bylo tahaj prachy z kapsy.
Reagovat
Datum: 25.10.2016 19:55
Titulek: revize za kilo!
Autor: Nanosekunda ®
64
našulit jedno takový lejstro mi potrvá tak max 5min :DDD
Reagovat
Datum: 26.10.2016 05:55
Titulek: V klidu
Autor: Famfula
76
A kdo zjistí, že mám doma kotel. Jedině,když se půjdu sám "prásknout". Žádná evidence není a když někdo příjde, tak mám krb a topím dřevem. Domů nikoho bez soudního příkazu nepustím a zásahovka to řešit nebude. Tak co ...
Reagovat
Datum: 27.10.2016 12:54
Titulek: Re: V klidu
Autor: LH
55
No co, sankce, pokuta jako hrom, hezky že všech nedělají poslusne občany.... a zkuste beeknout!!!
Reagovat
Datum: 27.10.2016 13:04
Titulek: Re: V klidu
Autor: LH
84
148
Všichni dohledatelni, postižitelní, zahackovani do půjček a hypoték, nemůžou přestat chodit do práce i nemocenské je luxus, prostě parádně ovladatelné stádo....
Reagovat
Datum: 27.10.2016 10:38
Titulek: revize kotlů
Autor: majka
64
Pětiminutová práce revizního technika ,stojí 1100 kč. Nejdelší dobu ,zabralo vypsání zprávy. Proč nedonutit obce ať zavedou plyn? Někde mají jen část obce , a dále nejdou. Proč? Nikdo se lidí nezeptá ,zda mají zájem! Pokutujte starosty!!!!
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).