ZPRAVODAJSTVÍ

Je to jisté. Oprava „zimáku“ se protáhne

1. srpna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Rozsáhlá rekonstrukce zimního stadiónu v Šumperku bude trvat déle a stát více peněz, než radnice původně předpokládala. Ačkoli defektoskopická analýza železné konstrukce střechy neodhalila při přípravě projektu žádné potíže, po odkrytí střešní krytiny dělníci zjistili, že ocelové nosníky haly jsou místy úplně rozpadlé. A to je problém.

„Další komplikací je skutečnost, že po odstranění střechy a zaměření polohy vazníků bylo zjištěno, že vazníky se zvedly výše, než bylo odhadováno podle spočítané váhy střechy statikem,“ uvedl šumperský zastupitel Michael Kohajda. Stavební firma tak bude muset na halu neplánovaně navařit dalších dvacet tun oceli, aby konstrukce odolala silnému větru a byla dostatečně zatížena.

Druhá etapa

Letošní druhá etapa rekonstrukce zimáku následuje po loňské předehře, kdy město nechalo na stadiónu kompletně vyměnit celou technologii chlazení ledu. Letos má budova získat novou střechu, zateplení a odvětrávání. „Odhalené vady původní ocelové konstrukce se bohužel ukázaly mnohem vážnější, než se očekávalo. Je vidět, že rekonstrukci děláme za pět minut dvanáct,“ uvedl předseda představenstva Podniků města Šumperka a místostarosta Tomáš Spurný.
Více informací o dění na zimním stadiónu naleznou čtenáři na desáté straně tohoto vydání Týdne na severu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).