ZPRAVODAJSTVÍ

Je to jisté. Oprava „zimáku“ se protáhne

1. srpna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Rozsáhlá rekonstrukce zimního stadiónu v Šumperku bude trvat déle a stát více peněz, než radnice původně předpokládala. Ačkoli defektoskopická analýza železné konstrukce střechy neodhalila při přípravě projektu žádné potíže, po odkrytí střešní krytiny dělníci zjistili, že ocelové nosníky haly jsou místy úplně rozpadlé. A to je problém.

„Další komplikací je skutečnost, že po odstranění střechy a zaměření polohy vazníků bylo zjištěno, že vazníky se zvedly výše, než bylo odhadováno podle spočítané váhy střechy statikem,“ uvedl šumperský zastupitel Michael Kohajda. Stavební firma tak bude muset na halu neplánovaně navařit dalších dvacet tun oceli, aby konstrukce odolala silnému větru a byla dostatečně zatížena.

Druhá etapa

Letošní druhá etapa rekonstrukce zimáku následuje po loňské předehře, kdy město nechalo na stadiónu kompletně vyměnit celou technologii chlazení ledu. Letos má budova získat novou střechu, zateplení a odvětrávání. „Odhalené vady původní ocelové konstrukce se bohužel ukázaly mnohem vážnější, než se očekávalo. Je vidět, že rekonstrukci děláme za pět minut dvanáct,“ uvedl předseda představenstva Podniků města Šumperka a místostarosta Tomáš Spurný.
Více informací o dění na zimním stadiónu naleznou čtenáři na desáté straně tohoto vydání Týdne na severu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.