ZPRAVODAJSTVÍ

Je to jisté. Oprava „zimáku“ se protáhne

1. srpna 2017, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Rozsáhlá rekonstrukce zimního stadiónu v Šumperku bude trvat déle a stát více peněz, než radnice původně předpokládala. Ačkoli defektoskopická analýza železné konstrukce střechy neodhalila při přípravě projektu žádné potíže, po odkrytí střešní krytiny dělníci zjistili, že ocelové nosníky haly jsou místy úplně rozpadlé. A to je problém.

„Další komplikací je skutečnost, že po odstranění střechy a zaměření polohy vazníků bylo zjištěno, že vazníky se zvedly výše, než bylo odhadováno podle spočítané váhy střechy statikem,“ uvedl šumperský zastupitel Michael Kohajda. Stavební firma tak bude muset na halu neplánovaně navařit dalších dvacet tun oceli, aby konstrukce odolala silnému větru a byla dostatečně zatížena.

Druhá etapa

Letošní druhá etapa rekonstrukce zimáku následuje po loňské předehře, kdy město nechalo na stadiónu kompletně vyměnit celou technologii chlazení ledu. Letos má budova získat novou střechu, zateplení a odvětrávání. „Odhalené vady původní ocelové konstrukce se bohužel ukázaly mnohem vážnější, než se očekávalo. Je vidět, že rekonstrukci děláme za pět minut dvanáct,“ uvedl předseda představenstva Podniků města Šumperka a místostarosta Tomáš Spurný.
Více informací o dění na zimním stadiónu naleznou čtenáři na desáté straně tohoto vydání Týdne na severu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).