ZPRAVODAJSTVÍ

Je opět možnost získat ochrannou známku JESENÍKY originální produkt

18. dubna 2017, 20:53, BH
Je opět možnost získat ochrannou známku JESENÍKY originální produkt Jeseníky - V průběhu dubna přijímá koordinátor značení Místní akční skupina Horní Pomoraví žádosti zájemců o ochrannou známku JESENÍKY originální produkt®. Řemeslníci, zemědělci, potravináři, včelaři a kreativní lidé mají možnost své výrobky přihlásit k certifikaci do 21. dubna. Restauratéři a ubytovatelé, kteří poskytují na území značky své služby, stejně tak i provozovatelé ojedinělých zážitků se mohou hlásit do 28. dubna.

 „Samotné certifikace, které obnáší schválení jedenáctičlennou certifikační komisí, proběhnou v průběhu května. Žadatelům poskytujeme předem konzultace buď v kanceláři koordinátora v Hanušovicích, nebo za nimi i přijedeme, abychom prošli kritéria a zásady pro udílení ochranné známky,“ vysvětlila koordinátorka Hana Olejníková. Výzvy se základními informacemi k certifikaci se nacházejí na webu koordinátora MAS Horní Pomoraví www.hornipomoravi.eu, žádosti, kritéria a zásady zase na webu značky www.regionalni-znacky.cz/jeseniky.
Území značky tak zasahuje do tří krajů a zahrnuje 162 obcí. Aktuálně označuje zvonek jesenický celkem 75 certifikovaných produktů, 20 stravovacích a ubytovacích zařízení v kategorii služby a 17 zážitků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.4.2017 23:30
Titulek: dotaz
Autor: aNONYM
souhlas
0
nesouhlas
0
Pořád je tam největší poplatek v republice nebo už ty naše vydřiduchy někdo seknul po pazourách?
Reagovat
Datum: 19.4.2017 06:06
Titulek: Originální produkt
Autor: petr x
souhlas
1
nesouhlas
0
Neskutečná šaškárna! Značka, která měla dát regionu prestiž, se prodává za poplatek, skrytý v ceně jakési tabulky. Jako "tradiční" jsou certifikovány firmy bez historie a mezi kvalitní regionální produkty se schovává kdeco. Prostě se z dobře míněného a jinde fungujícího nápadu stal nechutný byznys pro pár lidí, čím víc udělených značek, tím víc peněz...porovnejte množství a kvalitu jinde s Jeseníky, je to ostuda. Třeba zpracování exotických káv a čajů jsou echt jesenickou tradicí...
Reagovat
Datum: 19.4.2017 13:40
Titulek: Zase závist.
Autor: Tell
souhlas
0
nesouhlas
0
Kvalita a prezentace něco stojí. Je to omračující.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).