SPORT

JE KONEC! Házenkáři se nepřihlásili do soutěže

7. června 2017, 17:00, Petr Fišer
JE KONEC! Házenkáři se nepřihlásili do soutěže Šumperk - Osud šumperských házenkářů se naplnil. Vedení klubu nezbylo za daných okolností nic jiného, než nepřihlásit mužský tým do dalšího soutěžního ročníku. Tradiční bašta s prvním červnovým dnem zmizela ze sportovní mapy a napodobila smutný příběh futsalistů před několika lety. Okresní město přišlo o další ligovou partu sestavenou z vlastních odchovanců.

 „Strašně nás to mrzí. S manželkou jsme kvůli tomu několik nocí nespali,“ svěřoval se předseda oddílu Jaroslav Krobot. „Po dohrání sezóny jsme si kluky sezvali do tělocvičny. Z jejich vyjadřování bylo už tehdy jasné, že nás čeká řešení velkých potíží. Nebylo nám z toho dobře. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo,“ pokračoval nebývalý zapálenec, jenž se v házenkářském odvětví pohyboval šedesát let. Nejprve jako hráč a následně v pozicích rozhodčího, delegáta a předsedy. „Všechno kolem házené nám bude moc chybět. Dal se do kupy vynikající kolektiv, který si dokázal vyhovět na hřišti i mimo něj. Podařilo se postoupit do první ligy a s pomocí gradující euforie ji dokonce senzačně vyhrát. Tehdejší trenér Dopita byl maximálně poctivý a celé mužstvo s ním dosáhlo na úctyhodné mety. Trochu nás přibrzdil nejen sestup, ale i Petrovo zranění a jeho následný odchod. Navíc musel na operaci s ramenem náš klíčový hráč Tomáš Laštůvka. I tak jsme platili za druholigové družstvo, které má co nabídnout. Uplynulý ročník toho byl nejlepším důkazem,“ vrátil se do víru dění zarmoucený Krobot. „Naše skalní fanoušky negativní zprávou určitě nepotěšíme. Jsem přesvědčený o tom, že nejvěrnějším z nich to bude nepopsatelně líto stejně jako nám. V posledním zápase do Uničova jich s námi jelo přes třicet a vytvořili nám parádní atmosféru. Bohužel se nedá nic dělat. Je konec,“ potvrdila duše šumperské házené.
Důvod je prostý. Mužské áčko postihl výrazný exodus hráčů. Z převážně rodinných či zdravotních příčin pověsili sportovní nádobíčko na hřebík Petr Korec, Stanislav Drechsler, Marek Mikuláš a Martin Kučera. Aby toho nebylo málo, znovu druholigová Olomouc si stáhla zpátky do svých řad dravou spojku Michala Kubáčka. „K tomu musíme připočítat Radka Hejného. Dokončil vysokou školu a jeho další házenkářské působení by bylo nejisté. I s dorostenci by zbylo osm jedinců, z toho jen dva zkušenější ze staré gardy. A co bychom dělali, kdyby se někdo zranil nebo onemocněl a před námi byl zápas třeba v Karviné? Čekali jsme do poslední chvíle, obden jsme zjišťovali, jestli se něco nezměnilo. Ve finále jsme to museli vzdát,“ vysvětloval Jaroslav Krobot. „Dělalo se maximum pro to, abychom pokračovali. Zároveň ale nejsem žádný hazardér. Vrážely by se peníze do něčeho, co by v krajním případě mohlo po dvou nebo třech měsících skončit, a ještě bychom museli platit velkou pálku za odhlášení ze soutěže v průběhu sezóny. Třikrát týdně objednáte halu a na tréninky vám bude chodit minimum lidí. Stálo by to zbytečně vyhozené prostředky a všechno by postrádalo smysl. A hráčská pomoc odjinud? Litovel spadla z extraligy a má problémy sama se sebou. Olomouc se vrátila do druhé ligy, nedaleký Uničov se v ní díky shodě příznivých aspektů udržel a nejlepší borci z Droždína hostují ve Velké Bystřici. Jednoduše není kde brát,“ vypočítával smířeně Krobot.
Házená v Šumperku se v letošním roce dožije kulatých sedmdesátin. Místo oslav momentálně zažívá uplakaný funus. „Nějaké vzpomínkové setkání nejspíš uspořádáme. Někteří kluci budou hrát dál, největší zájem je o Davida Petrtýla. Čtyři mladší dorostence máme na hostování v Uničově. Také si pohráváme s myšlenkou, že bychom pod hlavičkou Vily Doris založili házenkářský kroužek pro nejmenší děti. Ono to ale není vůbec jednoduché. Potřebujete k tomu trenéra, vedoucího družstva a později i zapisovatele u stolku časoměřičů. A zájem prostě není. Skoro nikomu se nechce přiložit ruku k dílu,“ odhaloval tichým hlasem obětavec k pohledání.


Foto: Petr Fišer

Tahle parta už spolu žádné kousky nepředvede. „Bohužel se nedá nic dělat. Je konec,“ potvrdil nejhorší možný scénář oddílový předseda Jaroslav Krobot.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.6.2017 19:50
Titulek: Bez titulku
Autor: Honza Konečný
61
Obrovská škoda. Všem kolem šumperské házené klobouček dolů, smekám před vámi!!!!!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.