SPORT

Jde se na věc! Draci potáhnou do boje

10. září 2013, 08:04, téma HOKEJ, Petr Fišer
Jde se na věc! Draci potáhnou do boje Šumperk - Sranda skončila, jde do tuhého. První hokejová liga zvedne ve středu večer svoji oponu a šumperští Draci u toho nebudou chybět. Po extrémně těžkém otevíracím utkání v Mladé Boleslavi se jim v sobotní premiéře před vlastním publikem postaví do cesty další favorit – úhlavní nepřítel z nedaleké Olomouce.

Blaho a požitek vlastních fanoušků. O to jim půjde v nadcházející sezoně především. Cíle zůstávají stále stejné. "Chceme dělat a hrát hokej tak, abychom bavili diváky a naše partnery. Všechno navíc bude úspěch," tvrdil pár dní před ostrým startem Radek Kučera, trenér a sportovní manažer v jedné osobě.

Podle něj si hokejový Šumperk první ligu zaslouží. "Věřím, že když budeme ke všemu přistupovat s rozumem a citem, mohla by se tady hrát delší dobu. A to v rámci možností na slušné úrovni."

Hlavní zodpovědnost za chod a výsledky leží právě na jeho bedrech. V přípravném období vybíral téměř z tří desítek hráčských adeptů. "Snažili jsme se zachovat jádro z předchozích let, což se podařilo. Protože jsou kluci pospolu delší čas, mohlo by to nést svoje ovoce. Na druhou stranu, každá sezona je jiná," volila raději opatrnější tón současná funkcionářská "jednička". Kromě šumperských navrátilců Lukáše Žálčíka (Sparta Praha) a Ondřeje Starého (Pardubice) podepsala kontrakt i s Patrikem Moskalem z Hradce Králové a pardubickým centrem Jiřím Půhoným. "Svým způsobem to bude specifické období, které nemá v novodobé historii klubu obdoby. V základním kádru pro první ligu je deset odchovanců Šumperka! Myslím si, že je to velký úspěch. Snad to bude klapat a fungovat a bude se nám dařit minimálně stejně jako v předešlých dvou letech," přál si Kučera.

Prosadí se letní posila?

Kormidelník Draků si hodně slibuje od první formace, která bude prošpikována obrovskou zkušeností. Vzadu kapitán Holík, na levém křídle Aleš Staněk, na pravém Karel Plášek a ve středu tvořivý Moskal. Ten si po boku matadora Staňka zahrál už v Kometě Brno. "Zatím to není jako dřív, v přípravě jsme si moc nesedli. Oba ale věříme, že od prvního mistráku na úspěšnou spolupráci navážeme a pomůžeme mančaftu k naplnění velkého snu. Tím je postup do play-off," pravil Patrik Moskal.

Ve druhé formaci Jakuba Hulvy se v posledních přátelských zápasech zabydlel Lukáš Žálčík. "Do Šumperka jsem se vrátil rád. Pořád je pro mě lepší hrát první ligu doma než na farmě Sparty v Litoměřicích. Takže to za žádný krok zpátky nepovažuju," ujišťoval dravý forvard, jenž v mládežnických kategoriích platil za obávaného kanonýra. "Za střelce se nepovažuji. Týmu chci být prospěšný ve všech činnostech. Třeba i v oslabení."

Kdyby se v první řadě zohledňovaly výsledky a předvedené výkony, závěrečné resumé by bylo jasné: hokejisté Šumperka za sebou nemají nejvydařenější přípravu. Nic na tom nezměnila ani sedmigólová demolice druholigové Opavy ve čtvrtečním večeru. "Nechci se na to vymlouvat, ale znovu připomínám, že jsme šli na led o čtrnáct dní později než ostatní. Takže v době, kdy jsme byli v plné zátěži, většina našich soupeřů už nabírala volnější tempo a mohla se soustředit na zápasový rytmus a herní věci," připomněl Kučera. "Přesto věřím, že se nám všechno podařilo sladit tak, abychom byli na začátek soutěže co nejlépe připraveni."


Foto: Petr Fišer
Dračí pěchota se chystá na bitevní pole. Povede ji Radek Kučera.

KÁDR ŠUMPERKA

BRANKÁŘI: Tomáš Štůrala, Vratislav Vajner.
OBRÁNCI: Aleš Holík, Tomáš Sedlák, Martin Novotný, Jan Tesařík, Ondřej Starý, Petr Gewiese.
ÚTOČNÍCI: Patrik Moskal, Tomáš Brunec, Vladimír Cink, Adam Červenka, Marek Haas, Jakub Hulva, Karel Plášek, Michal Skoumal, Aleš Staněk, Lukáš Žálčík, Tomáš Langr, Jiří Půhoný.
STŘÍDAVÉ STARTY: Karel Navrátil, Jan Kobza (oba HK Hokej Šumperk 2003), Hlinka, Bail, Pastor, Kovář (všichni Vítkovice), Kašík a Rozum (oba Zlín). Ve hře jsou i další jména.

PŘÁTELSKÉ ZÁPASY

HAVLÍČKŮV BROD - ŠUMPERK 6:2 (Starý, Škorík). ŠUMPERK - HAVÍŘOV 3:4 (Kolařík, Staněk, Gewiese). TŘEBÍČ - ŠUMPERK 3:2 (L. Žálčík, Moskal) . ŠUMPERK - VSETÍN 3:2 (Sedlák, Peslar, Holík). ŠUMPERK - HAVLÍČKŮV BROD 4:6 (Brunec, Červenka, Plášek, Holík). HAVÍŘOV - ŠUMPERK 6:2 (Moskal, J. Kobza). ŠUMPERK - JASTRZEBIE 6:3 (L. Žálčík 2, Půhoný, Langr, M. Skoumal, Hlinka). JASTRZEBIE - ŠUMPERK 7:5 (Starý, Sedlák, Tesařík, Chomič, Půhoný). ŠUMPERK - OPAVA 7:1 (M. Skoumal 2, Hulva, Brunec, Sedlák, Moskal, Půhoný).


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.9.2013 11:38
Titulek: Bez Dr. Kopy
Autor: Jarda
123
v bráne není šance něco uhrát.
Reagovat
Datum: 13.9.2013 16:08
Titulek: Re: Bez Dr. Kopy
Autor: Dr.Kopa
103
100
Jardo,přihlas,poskytnu ti autogram.Dr.Kopa
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.