KULTURA

Jazzový festival chystá žánrový rozmach

2. října 2018, 13:00, Ondřej Polák
Jazzový festival chystá žánrový rozmach Zábřeh – Letošní programová nabídka populárního festivalu Jazz in Hall, který odstartuje v sobotu 6. října v zábřežské tenisové hale, slibuje skvělé hudební zážitky. Festivaloví hosté patří ke špičkám současné české jazzové, swingové a populární scény.

Program patnáctého ročníku jednoho z nejzajímavějších hudebních festivalů v regionu láká například na kapelu minus123 minut. Trio hudebníků, které před deseti lety získalo, ještě pod názvem -123 minut, cenu Anděl, mistrně zvládá interpretace hned několika žánrů od soulu, přes jazz, blues až po world music. Další jazzové trio účinkující v projektu Ondřej Kabrna a Flying Hammond představí posluchačům dynamickou hudbu v zajímavých zvukových kolážích, které vytváří především klavírista Ondřej Kabrna, střídající hammond varhany a syntezátory.
Hlavně příznivci swingu se mohou také letos těšit na tradiční vystoupení domácího Moravia Big Bandu, který se svými sólisty a zpěváky představí nejen oblíbené evergreeny, ale i nové, aranžérsky a harmonicky zajímavé skladby z popové i jazzové dílny. Band si k zábřežskému koncertu přizval jako hosta pěveckou a muzikálovou stálici Leonu Machálkovou, která spolupracuje s našimi nejlepšími orchestry.
„K pohodě festivalového večera určitě přispějí také přestávková vystoupení pod otevřeným nebem brněnské kapely The Shookies. Ta se po osmi letech působení vypracovala do programů velkých festivalů a sází především na vlastní skladby ve stylu folkrocku a akustického rocku,“ představil kapelu Vít Komárek ze zábřežského orchestru.
Vstupenky za 220 korun jsou k mání v prodejních místech Zábřežské kulturní.


Foto: archiv

Muzikálová stálice Leona Machálková spolupracuje s našimi nejlepšími orchestry.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.