KULTURA

Jazzový festival chystá žánrový rozmach

2. října 2018, 13:00, Ondřej Polák
Jazzový festival chystá žánrový rozmach Zábřeh – Letošní programová nabídka populárního festivalu Jazz in Hall, který odstartuje v sobotu 6. října v zábřežské tenisové hale, slibuje skvělé hudební zážitky. Festivaloví hosté patří ke špičkám současné české jazzové, swingové a populární scény.

Program patnáctého ročníku jednoho z nejzajímavějších hudebních festivalů v regionu láká například na kapelu minus123 minut. Trio hudebníků, které před deseti lety získalo, ještě pod názvem -123 minut, cenu Anděl, mistrně zvládá interpretace hned několika žánrů od soulu, přes jazz, blues až po world music. Další jazzové trio účinkující v projektu Ondřej Kabrna a Flying Hammond představí posluchačům dynamickou hudbu v zajímavých zvukových kolážích, které vytváří především klavírista Ondřej Kabrna, střídající hammond varhany a syntezátory.
Hlavně příznivci swingu se mohou také letos těšit na tradiční vystoupení domácího Moravia Big Bandu, který se svými sólisty a zpěváky představí nejen oblíbené evergreeny, ale i nové, aranžérsky a harmonicky zajímavé skladby z popové i jazzové dílny. Band si k zábřežskému koncertu přizval jako hosta pěveckou a muzikálovou stálici Leonu Machálkovou, která spolupracuje s našimi nejlepšími orchestry.
„K pohodě festivalového večera určitě přispějí také přestávková vystoupení pod otevřeným nebem brněnské kapely The Shookies. Ta se po osmi letech působení vypracovala do programů velkých festivalů a sází především na vlastní skladby ve stylu folkrocku a akustického rocku,“ představil kapelu Vít Komárek ze zábřežského orchestru.
Vstupenky za 220 korun jsou k mání v prodejních místech Zábřežské kulturní.


Foto: archiv

Muzikálová stálice Leona Machálková spolupracuje s našimi nejlepšími orchestry.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.