KULTURA

Jazzový festival chystá žánrový rozmach

2. října 2018, 13:00, Ondřej Polák
Jazzový festival chystá žánrový rozmach Zábřeh – Letošní programová nabídka populárního festivalu Jazz in Hall, který odstartuje v sobotu 6. října v zábřežské tenisové hale, slibuje skvělé hudební zážitky. Festivaloví hosté patří ke špičkám současné české jazzové, swingové a populární scény.

Program patnáctého ročníku jednoho z nejzajímavějších hudebních festivalů v regionu láká například na kapelu minus123 minut. Trio hudebníků, které před deseti lety získalo, ještě pod názvem -123 minut, cenu Anděl, mistrně zvládá interpretace hned několika žánrů od soulu, přes jazz, blues až po world music. Další jazzové trio účinkující v projektu Ondřej Kabrna a Flying Hammond představí posluchačům dynamickou hudbu v zajímavých zvukových kolážích, které vytváří především klavírista Ondřej Kabrna, střídající hammond varhany a syntezátory.
Hlavně příznivci swingu se mohou také letos těšit na tradiční vystoupení domácího Moravia Big Bandu, který se svými sólisty a zpěváky představí nejen oblíbené evergreeny, ale i nové, aranžérsky a harmonicky zajímavé skladby z popové i jazzové dílny. Band si k zábřežskému koncertu přizval jako hosta pěveckou a muzikálovou stálici Leonu Machálkovou, která spolupracuje s našimi nejlepšími orchestry.
„K pohodě festivalového večera určitě přispějí také přestávková vystoupení pod otevřeným nebem brněnské kapely The Shookies. Ta se po osmi letech působení vypracovala do programů velkých festivalů a sází především na vlastní skladby ve stylu folkrocku a akustického rocku,“ představil kapelu Vít Komárek ze zábřežského orchestru.
Vstupenky za 220 korun jsou k mání v prodejních místech Zábřežské kulturní.


Foto: archiv

Muzikálová stálice Leona Machálková spolupracuje s našimi nejlepšími orchestry.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.