KULTURA

Jazz se valí do Šumperka a přináší nový festival. Konat se bude v rámci oblíbeného Špek Festu

25. března 2020, 13:02, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Návštěvníci šumperského Domu kultury se ptali po jazzu. Dostanou ho ve formě nového festivalu. Jednodenní Jazzový dýchánek startuje 18. dubna.

„Šumperský Dům kultury, který letos slaví čtyřicátiny, přivítal už několik gratulantů. Zkraje roku svým sólo koncertním debutem zahájila oslavy Tereza Mašková, následoval Daniel Landa. Velkou událostí byl i koncert Iana Paice s jeho uskupením Purpendicular,“ vypočítává letošní hvězdné akce, které se do vynuceného uzavření stačily konat, ředitelka Hana Písková.

Další pomyslnou oslavou bude první ročník nového jazzového festivalu. Pod názvem Jazzový dýchánek se uskuteční v rámci jednoho večera v sobotu 18. dubna. „Inspirovala nás poptávka našich návštěvníků po jazzu. Letošní rok tedy startujeme a doufáme, že lidé budou spokojeni,“ zdůvodňuje novou jazzovou aktivitu dramaturg večera Ondřej Procházka.

„Jubilant k oslavám přichystal i nový festival.“

Novému festivalu přijedou pogratulovat významní jazzoví hudebníci jako Peter Lipa nebo nejen jazzový Ondřej Ruml. Představí se také dvě jazzové kapely z Olomouce. „New Street Band, složený z jednadvaceti muzikantů, proplouvá kdesi mezi jazzem a swingem. Druhé uskupení Blue Apple se zase pohybuje na hranici klasického jazzu a jazz-rocku,“ zve Procházka k premiérové účasti velkých jmen a dodává: „Kvalitního jazzu bylo totiž v Šumperku za poslední roky jako šafránu. Kapely z Olomouckého kraje dýchánek doplní proto, že letošní festivalovou premiéru jsme se rozhodli uvést v rámci přehlídky Špek Fest."


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.3.2020 15:42
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
Akce byla Domem kultiry zrušena.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.