KULTURA

Jazz In Hall uvede české muzikantské legendy i objevy

15. října 2013, 07:25, redakce
Jazz In Hall uvede české muzikantské legendy i objevy Zábřeh - Unikátní zábřežský hudební festival Jazz In Hall konaný v netradičním prostředí tenisové haly u sokolovny se letos uskuteční již podesáté. Jubilejní ročník nabídne neotřelou dramaturgii a zajímavé hosty.

Hlavním lákadlem letošního ročníku bude vystoupení tria českých muzikantských legend: Michala Prokopa, Luboše Andršta a Jana Hrubého. Trio leadera kapely Framus Five a populárního televizního barmana z Krásných ztrát Michala Prokopa, nejuznávanějšího českého jazzového a bluesového kytaristy Luboše Andršta a všestranného houslisty Jana Hrubého se objevilo už v 80. letech. Tedy v období alba Kolej Yesterday, na jehož vzniku se kromě Prokopa podílel i Jan Hrubý. Zvuk tria je i dnes založen na nezaměnitelném Prokopově hlasu a brilantních hráčských improvizacích.

Zajímavým hostem, který bezpochyby zaujme, bude talentovaná zpěvačka, klavíristka a skladatelka Sára Vondrášková s kapelou Never Sol. „Vondrášková pronikla do povědomí veřejnosti v loňském roce, kdy doslova ohromila svým hlasem v závěrečné písni Lay Down ve filmu Davida Ondříčka Ve stínu. Před několika dny vydala své debutové album pod názvem Under Quit,” představil český hudební objev kapelník pořádajícího orchestru Moravia Big Band Pavel Doubrava.

Jeho orchestr posluchačům nabídne tradičně kvalitní hudební menu v podobě swingových, jazzových, ale i taneční melodií. Hostem domácího bandu bude tentokrát vynikající jazzový a swingový zpěvák Jan Smigmator. Program letošního festivalu doplní očekávané vystoupení lanškrounského Big Bandu patřícího mezi přední české amatérské orchestry, který letos slaví třicet let své existence.

Jubilejní ročník festivalu Jazz In Hall, jehož konání podpořily Olomoucký kraj a Město Zábřeh, startuje v tenisové hale v sobotu 19. října od 18 hodin. Vstupenky v hodnotě dvě stě korun lze zakoupit v obvyklých předprodejích Zábřežské kulturní v Zábřehu, Šumperku, Mohelnici, Štítech a Hanušovicích. V den akce vstupné podraží o padesátikorunu.Foto: archiv Zábřežská kulturní s.r.o.
Hlavním lákadlem letošního festivalu Jazz In Hall bude vystoupení tria českých muzikantských legend: Michala Prokopa, Luboše Andršta a Jana Hrubého.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.10.2013 05:06
Titulek: Muzikantské legendy?
Autor: Tbc444
38
Nezastavil se vám zde čas? Přešlapujte v minulosti a napodobujete vystoupení Šlágru. Uz patřite do kategorie které mladí nerozumí. Chcet to moderní muziku a Cervený šátecku kolem se toč.
Reagovat
Datum: 16.10.2013 12:17
Titulek: Re: Muzikantské legendy-neboli fozilie
Autor: Cepl
24
Bluzalive-totez-fozilie drzici se zuby nehty-mladi chteji jinou muziku a ne bluzove sladaky. Skluz 50 let.
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).