KULTURA

Janek Ledecký: „Vánoční hit jsem napsal v srpnu.“

14. prosince 2016, 11:00, Ondřej Polák
Janek Ledecký: „Vánoční hit jsem napsal v srpnu.“ Šumperk - Nejen klasické vánoční písničky, ale i hity jako Proklínám, Pěkná nebo Budu všechno, co si budeš přát a samozřejmě Sliby se maj plnit o Vánocích. To je program, se kterým populární zpěvák Janek Ledecký dokáže v prosinci vždy vyprodávat sály po celém Česku. Na sklonku letošního roku, přesněji ve středu 14. prosince, zavítá také do Šumperka.

 Letos si oblíbený hitmaker připomíná 20. výročí vydání přelomového alba Sliby se maj plnit o Vánocích. „Sváteční album vyšlo v roce 1996 a je pravda, že od té doby před svátky vždycky vyrážím na turné s vánočním programem. Jedná se o komorní záležitost, hraji deset vánočních písniček, a pak dalších patnáct, na které moji fanoušci čekají. Dojde však i na skladby, které jindy nehrávám, třeba na Dylana a Stinga,“ slibuje zpěvák.

Pil, dokud hit nesložil

A jak vlastně kdysi vznikl vánoční hit Sliby se maj plnit o Vánocích? „Pamatuju si to úplně přesně. Vydavatelská společnost po mně chtěla skladbu na vánoční kompilaci. Řekl jsem, že abych ji napsal, potřebuju nejdřív tu vánoční atmosféru znovu prožít. Poprosil jsem vydavatele, aby se ozvali po svátcích, že ji budu mít hotovou,“ říká Janek Ledecký s tím, že jak už to bývá, píseň nebyla hotová ani v únoru. „Čas běžel, pomalu se blížil termín nahrávání kompilace, a tak za mnou v srpnu oba šéfové labelu dorazili na chalupu. Bylo asi třicet stupňů a oni mi nosili pod slunečník vinné střiky tak dlouho, dokud jsem písničku Sliby se maj plnit o Vánocích nenapsal,“ doplňuje s úsměvem Ledecký, kterého dvacetiletý zájem o jeho koncerty těší. Bývají totiž často dopředu vyprodané.

 
 Vánoční turné Janka Ledeckého s jubilejním pořadovým číslem 20 okoření speciální hosté - smyčcový soubor M. Nostitz Quartet, baskytarista Dave Mendez a bubeník Hanz Sedlář. V Šumperku se hudebníci zastaví tento týden ve středu. Ve velkém sále Domu kultury zahrají od sedmi večer.
V prodeji zbývají poslední volné vstupenky.

 


Foto: archiv

Janek Ledecký přiveze do Šumperka vánoční program ozdobený smyčcovým kvartetem a dalšími hudebními hosty. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).