KULTURA

Jan Tříska měl autonehodu, do Zábřeha přijede později

30. března 2015, 12:00, zd
Jan Tříska měl autonehodu, do Zábřeha přijede později Zábřeh - Hned u dvou divadelních představení musel kulturní dům v Zábřeze vyvěsit ceduli vyprodáno. Mimořádný zájem vzbudil Hrdý Budžes v hlavní roli s Barborou Hrzánovou, která zavítá do Zábřeha 7. dubna, a delší dobu je vyprodána také květnová one woman show Simony Stašové.

 Na dvě skvělé komedie s bravurními hereckými výkony mělo původně v červnu navázat výjimečné představení Shylock v hlavní roli s Janem Třískou. Hra namířená proti antisemitismu a terorismu, která ale nabyla na větší aktuálnosti především v souvislosti s nedávnými brutálními útoky v Paříži a v Tunisu, je uváděna s úspěchem u diváků i u odborné veřejnosti po celém světě. Česká premiéra se měla odehrát 14. května v pražském Divadle Na Jezerce.
„Z důvodu nedávné autonehody pana Třísky, který žije v Los Angeles, budeme představení Shylock realizovat v náhradním termínu ještě v tomto roce. Tato nepříjemná událost nás zaskočila, vše ale nasvědčuje tomu, že Jan Tříska do Zábřeha letos přijede,“ uvedl produkční Vratislav Jarmar s tím, že vstupenky zakoupené na toto představení zůstávají v platnosti.
Z důvodu odložení představení Shylock Zábřežská kulturní zahájí 30. března prodej vstupenek na další divadelní lahůdku – kriminální drama Deštivé dny, v němž excelují Richard Krajčo a David Švehlík. Dvojice známých umělců přijede do Zábřeha o státním svátku 28. září.


Foto: archiv

Herec Jan Tříska měl v Los Angeles autonehodu, své představení v Zábřeze však nezrušil, pouze odložil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).