KULTURA

Jan Budař s Eliškou v DHO

18. září 2009, 09:59, rejdakce, divadlohudby.cz
Jan Budař s Eliškou v DHO Olomouc - V úterý 22. září od 19:30 představí Jan Budař spolu se svou doprovodnou kapelou Eliščin Band (dříve Eliščina malá tíseň) písně ze svého druhého alba s kafkovským názvem Proměna.

Co to tedy je za album ta PROMĚNA?
Já mám vždycky problém věci, které dělám nějak charakterizovat, přiřazovat jim kategorie. Myslím, že nejlepší je poslechnout si a přiřadit kategorii sám. Pro mě je to album, které je skvělé takové, jaké je, protože takové, jaké je, je dokonalé.

Dokonalé?
My… No, teda hlavně já (smích) jsme to album nahrávali s heslem: Všechny chyby hrají pro nás. Protože já jsem člověk, který dokáže sám sebe velmi terorizovat touhou po dokonalosti, tak jsem si to pořád opakoval, prostě abych se nebál. Abych se nebál, že nejsem dost dobrý. A jak jsem si to pořád opakoval, tak jsem na konci zjistil, že je to obrovsky osvobozující. A taky jsem ke svému velkému překvapení zjistil, že ta věta funguje a že pro mě je to album dokonalé takové, jaké je. (smích)

Napadlo mě, že je docela těžké vás zařadit do nějakého konkrétního stylu nebo žánru. Máte taky ten pocit?
To mám. Ale jsem za to rád a dokonce mě to velmi baví. Jediná potíž s tím je akorát, když se nás někdo ptá, co hrajeme za muziku. Nikdy nevím, jak to jedním slovem charakterizovat. Jak byste to pojmenovala vy, ten náš styl?

Já právě nevím, jak vy?
Já bych to nazval dejme tomu Budařův multikulturní, proměnlivý poprockfolkjazz.Stál tam nad vodou
teplý letní večer
tál si mezi stromy
a potichu nám mizel.

Stál tam mezi romy
malý milý mulat
v teplákách a s kytarou
a potichu se bál

a pak se rozhodnul
že půjde s pravdou ven
do noci ohnivě zakřičel
nejsem celý rom

Tak to běž asi dom
tu kytaru nám tu nechej
a zkus si k sobě najít
jiné celé mulaty

Svět je velký
A hlavy jsou kulatý.


(CD Proměna, Respekt 2008) 
22. září 19:30 JAN BUDAŘ & ELIŠČIN BAND: PROMĚNA
vstupné: 220,-


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.