ZPRAVODAJSTVÍ

Jako za komunistů. Úřady někde hlásí téměř nulovou nezaměstnanost

22. ledna 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Jako za komunistů. Úřady někde hlásí téměř nulovou nezaměstnanost Okres – Nezaměstnanost v šumperském okrese činila v prosinci přibližně 3,9 procenta. Ačkoli se oproti loňskému listopadu počet lidí bez práce nepatrně zvýšil, prosincová hodnota je nejnižší v historii celého kraje. A co víc, úřady evidují několik obcí, kde chodí do práce všichni obyvatelé v produktivním věku.

 „Mezi všemi třiceti městy Olomouckého kraje byla téměř nejnižší nezaměstnanost zaznamenána ve Štítech, a to pouze 1,8 procenta,“ uvedl v aktuální zprávě Český statistický úřad v Olomouci.

Štíteckou radnici rekordně nízká nezaměstnanost nepřekvapuje. „Máme zde solidní zaměstnavatele, ze Štítů se dá za prací dojíždět na Zábřežsko i Lanškrounsko. Také se snažíme, aby ve městě našli zázemí pouze pracovití lidé. S městským bytem se musí například rozloučit každý, kdo žije z dávek a nechce platit za služby, jako je vývoz popelnic nebo vodné,“ říká starosta Štítů Jiří Vogel.

Nulová nezaměstnanost je v osmi obcích Olomouckého kraje. Do práce chodí například všichni lidé z Ostružné nebo z Janoušova na Šumpersku.

Život z dávek

Na opačném konci žebříčku jsou Hanušovice, kde je bez práce zhruba devět procent lidí, což je téměř trojnásobek celorepublikového průměru. „Některým lidem se pracovat nevyplatí, protože dokážou dobře využívat sociální dávky. Nebudu ale konkrétní a nechci, abyste mě někde jmenovali,“ sdělil Týdnu na severu jeden z obyvatel Hanušovic.

Na jedno volné pracovní místo dnes v regionu připadá zhruba jeden člověk evidovaný na úřadu práce. Před osmi lety v době ekonomické krize bylo číslo třicetkrát vyšší.


Ilustrační foto: jak

Na některých místech regionu už nezaměstnanost klesat nebude – je totiž na nule.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.1.2019 12:37
Titulek: Hanušovicko
Autor: laďa
163
Přístup starosty Vogela nechť je příkladem pro všechna města.
Reagovat
Datum: 24.1.2019 12:59
Titulek: Re: Hanušovicko
Autor: Božena
163
Starosta Vogel je borec, když tam funguje , aby všichni co můžou pracovat : pracovali !
Reagovat
Datum: 24.1.2019 14:07
Titulek: proč
Autor: Pavel
160
„Některým lidem se pracovat nevyplatí, protože dokážou dobře využívat sociální dávky. Nebudu ale konkrétní a nechci, abyste mě někde jmenovali" řekl nějaký občan Hanušovic.
Co si budeme nalhávat, v dnešní době, kdy je na každém kroku inzerát, že přijmou lidi, je nezaměstnaným člověk, který není schopen se starat sám o sebe a nebo člověk, kterému se nechce dělat a využívá všechny systémy.
Reagovat
Datum: 27.1.2019 01:22
Titulek: Re: proč
Autor: Mrtafa
155
Nezaměstnaní rodiče postižení blahobytem z dávek se můžou víc věnovat výchově svých dětí. Rodiče jim přadávají svoji životní zkušenost-nikdy jsme nepracovali a vy nebudete také nikdy pracovat. O to aby rodiče získali dávky atp. se starají poradci z neziskovky Jekhetane.
Ti nepřímo udržují nezaměstnanost Hanušovic nad průměrem ČR. Nepřizpůsobiví mají v Hanušovicích zelenou a kvadraticky jich přibývá. Jsou rozptylování do bytových domů mezistarousedlíky a tam je přeškolují na svúj způsob života. Učí je dodržovat po svém domácí řád, pořádek v domě a vytváří příznivou atmosféru k tomu, aby se starousedlíci z domu odstěhavali a tím uvolnili místo pro další nepřizpůsobivé.
Reagovat
Datum: 24.1.2019 21:40
Titulek: prolhaný jak odeesák
Autor: Heinrich
31
160
Starosta Štítů Jiří Vogel (ODS) zneužíval služební auto ke schůzkám s polonahou přítelkyní v pracovní době.
„Do Moravičan nebo Mohelnice a zpět do Štítů je to kolem čtyřiceti kilometrů. Jezdí nejméně dvakrát týdně, většinou v pracovní době. Když se to vynásobí počtem jízd, vyjde nemalá částka, kterou musí uhradit městská pokladna,“ upozornil novináře v r. 2011 anonymní mail od „Lovce lidí“.
V mailu byly i fotografie, na jedné fotografii stojí dotyčná polonahá ženština u starostova auta někde v poli.
https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/starostu-stitu-nekdo-sleduje-a-skryte-ho-fotografu.html
Bc. Jiří Vogel, nar. 13. 3. 1964 (54 let), původní povolání policista je starostou Štítů od voleb v r. 2006.
A jakéže má Vogel úspěchy jako starosta?
Akorát ve Štítech pronásleduje chudáky a bezdomovce. Zakázal konzumaci piva před prodejnami. Kdo nezaplatí poplatek za popelnici, je vyhozen z městského bytu.
Jak mohou někteří dementi volit podrazáckou a ulhanou ODS? ODS rozkradla úplně všechno. ODS udělala z Česka rozvojovou zemi.
Reagovat
Datum: 24.1.2019 22:41
Titulek: Bez titulku
Autor: Pavel
155
Podle vašeho příspěvku usuzuji, že vy budete jeden z těch, co byl vyhozen odněkud, že neplatil co měl a proto vám vadí jeho razantní postup. Už jen vyjádření "zlodějská a podrazácká ODS" mluví za vás. Já vidím kolem sebe, že na rozkrádání se podílelo mnoho dnes "svatých" politiků a tak takové škatulkování svědčí jen o úmyslné lži nebo klapkách na očích. Prozradím vám jedno tajemství, ti zloději napojeni na ODS, jsou dnes váženými členy ANO nebo SPD.
Reagovat
Datum: 26.1.2019 12:14
Titulek: Bez titulku
Autor: Jirka
154
starosta Štítů je člověk, který neskutečně změnil a vybudoval Štíty je starostou do roku 2006 a je známý tím, že nevyužívá dotace a má silnou podporu občanů je osobností, která má přirozenou autoritu a respekt, to že zakázal pít alkohol na veřejném prostranství je naprosto správné a mělo by to být samozřejmostí všude.
Reagovat
Datum: 26.1.2019 12:26
Titulek: Bez titulku
Autor: Štíták
156
nás starosta je skvělý člověk,který pro naše město udělal tolik dobrého, že si ho za to velmi vážíme a až se jednou rozhodne skončit bude problém takového člověka nahradit. Jinak hlouposti jaký napsal Heindrich je zbytečný komentovat za naše starostu mluví jeho práce a má náš respekt.
Reagovat
Datum: 26.1.2019 23:15
Titulek: Šilperk je znám coby moravský Kocourkov Re: Bez titulku
Autor: Ouplnej Nazaretskej
28
148
Kdybys byl, ty malej německej Ptáku, takovej borec, tak bys nemusel voĺi dojíždět rašpli v Moravičanským poli!
Reagovat
Datum: 27.1.2019 13:27
Titulek: Re: Šilperk je znám coby moravský Kocourkov Re: Bez
Autor: Štíták
151
Borec je a ten kdo ho opravdu zná a ví co ve štítech dokázal tak ví o čem píšu, jinak je zbytečný reagovat na tvůj příspěvek
Reagovat
Datum: 31.1.2019 08:11
Titulek: Re: Šilperk je znám coby moravský Kocourkov Re: Bez
Autor: Občan
130
Už to nechlastej vol*. Péro ti už ani nestojí, tak ti zbývají jenom ty zavistivý uslintaný kecy.
Reagovat
Datum: 2.2.2019 13:03
Titulek: Šilperk je znám coby moravský Kocourkov
Autor: Karel
30
tak přestaň slintat a a máš klid, ty péro
Reagovat