SPORT

Jako vejce vejci: Draci v základní části zamrzávají na místě

26. února 2014, 07:32, téma HOKEJ, Petr Fišer
Jako vejce vejci: Draci v základní části zamrzávají na místě Šumperk - Šumperští hokejisté se v první lize nikam neposouvají, více či méně zamrzli na stejném místě. Žádnou razantní změnu nepřinesla ani nedávno skončená základní část probíhajícího ročníku. Draci ji dokončili na jedenácté pozici.

"Zbytečně jsme promarnili spoustu zápasů, které jsme mohli a také měli zvládnout daleko lépe. Od toho se všechno odvíjelo. Místo, abychom zůstali nahoře, jsme se zhoupli směrem dolů," posteskl si trenér Radek Kučera.

Pod jeho vedením se v dlouhodobé fázi soutěže podařilo nashromáždit 63 bodů. Sedmatřicet (16+21) v první půlce a pouhých šestadvacet (13+13) ve druhé. Jako by Drakům postupně docházela šťáva, což podpořilo názor většiny, která neustále dokola připomíná absenci společné letní přípravy.

Šumperk si oproti předchozí sezoně polepšil o dva body. V porovnání s předminulou naopak za svým dosavadním maximem o šest zaostal. Až neuvěřitelně podobné statistiky má v počtu nastřílených a inkasovaných gólů a také v hodnocení domácích a venkovních zápasů. Každý rok je to téměř jako přes kopírák. Zatímco před vlastním publikem se pravidelně umísťuje na konci horní poloviny, venku se potřetí za sebou krčil až na dvanácté pozici. Tentokrát byla horší pouze dvojice Beroun - Most. Draci při svých zájezdech po celé republice dokázali naplno bodovat jen dvakrát (Most, Kadaň)!

Naděje na premiérovou účast v play-off mohli živit hlavně díky nadprůměrné listopadové úrodě. Sedm zápasů v řadě bez porážky nasměrovalo myšlenkový tok většiny fanoušků pozitivním směrem. Po hříchu jich chodí čím dál méně. Zápasů, které na vlastní oči sledovala návštěva pod tisíc platících diváků, rapidně přibylo.

Nic na tom nezměnilo ani rekordní období Tomáše Sedláka. S 12 góly a 29 asistencemi se stal nejproduktivnějším obráncem základní části. O plných deset bodů před druhým Milanem Tomanem z Mladé Boleslavi! Třetí příčku obsadil další šumperský bek Aleš Holík, sedmou pak nejvýraznější týmová posila Martin Dudáš.


Foto: Petr Fišer
Tomáš Sedlák se zařadil mezi největší hvězdy dlouhodobé části.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).