ZPRAVODAJSTVÍ

Jako v Kocourkově. Novou cestu nemohli řidiči dva týdny použít

18. června 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Úsov – Pořádně naštvaní teď mohou být řidiči, kteří v uplynulých měsících museli objíždět Úsov po rozbitých okresních silnicích. Jak vyšlo najevo, zhruba dva týdny po nich jezdili úplně zbytečně. Cesta ve městě totiž byla již na začátku června opravená, ale uzavírka oficiálně skončila teprve před několika dny.

 „Je to bohužel pravda. Mohelnický úřad nestihl provést kolaudaci hotové silnice,“ řekl Týdnu na severu starosta Úsova Jiří Holouš.

Kvůli rozkopané cestě přes Úsov museli řidiči objíždět město směrem přes Pískov a Klopinu. Někteří z nich si předčasně opravené cesty všimli a objížďku ignorovali. „Očividně tady někdo zaspal. Nutí auta jezdit po šílené objížďce a novou cestu nechají uzavřenou,“ rozčiloval se minulý týden řidič Karel Toman.

Příčinou zpoždění kolaudace úsovské cesty byla údajně chyba na straně firmy, která silnici spravovala. Podle vyjádření mohelnického stavebního úřadu totiž dělníci na krajnice umístili jiné značky, než jaké nařizovala projektová dokumentace.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.6.2019 13:27
Titulek: strilet
Autor: cerny
18
strilet,strilet,strilet
Reagovat
Datum: 20.6.2019 08:14
Titulek: Pan úředník
Autor: Pavel
15
Přece by řidiči nechtěli, aby se příslušný úředník zvedl a šel kolaudovat. To by se mohlo nakonec ukázat, že jich tam není tolik potřeba. Práci je třeba si šetřit. Požádat, naplánovat termín, nejlépe v poslední den lhůty, pak ještě dělat drahoty, to je hlavní účel řady úředníků. Vždyť tato vláda nad nimi drží již 6 let ochrannou ruku, když jejich počet za tu dobu narostl ve státě o téměř 40 000 lidí. Na práci dovezeme Ukrajince, kterým dáme o 20% větší plat než Čechům.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.