ZPRAVODAJSTVÍ

Jako v Kocourkově. Novou cestu nemohli řidiči dva týdny použít

18. června 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Úsov – Pořádně naštvaní teď mohou být řidiči, kteří v uplynulých měsících museli objíždět Úsov po rozbitých okresních silnicích. Jak vyšlo najevo, zhruba dva týdny po nich jezdili úplně zbytečně. Cesta ve městě totiž byla již na začátku června opravená, ale uzavírka oficiálně skončila teprve před několika dny.

 „Je to bohužel pravda. Mohelnický úřad nestihl provést kolaudaci hotové silnice,“ řekl Týdnu na severu starosta Úsova Jiří Holouš.

Kvůli rozkopané cestě přes Úsov museli řidiči objíždět město směrem přes Pískov a Klopinu. Někteří z nich si předčasně opravené cesty všimli a objížďku ignorovali. „Očividně tady někdo zaspal. Nutí auta jezdit po šílené objížďce a novou cestu nechají uzavřenou,“ rozčiloval se minulý týden řidič Karel Toman.

Příčinou zpoždění kolaudace úsovské cesty byla údajně chyba na straně firmy, která silnici spravovala. Podle vyjádření mohelnického stavebního úřadu totiž dělníci na krajnice umístili jiné značky, než jaké nařizovala projektová dokumentace.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.6.2019 13:27
Titulek: strilet
Autor: cerny
strilet,strilet,strilet
Reagovat
Datum: 20.6.2019 08:14
Titulek: Pan úředník
Autor: Pavel
Přece by řidiči nechtěli, aby se příslušný úředník zvedl a šel kolaudovat. To by se mohlo nakonec ukázat, že jich tam není tolik potřeba. Práci je třeba si šetřit. Požádat, naplánovat termín, nejlépe v poslední den lhůty, pak ještě dělat drahoty, to je hlavní účel řady úředníků. Vždyť tato vláda nad nimi drží již 6 let ochrannou ruku, když jejich počet za tu dobu narostl ve státě o téměř 40 000 lidí. Na práci dovezeme Ukrajince, kterým dáme o 20% větší plat než Čechům.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.