ZPRÁVY

Jako v Kocourkově. Anketa označila outsidera za vítěze

22. prosince 2014, 00:00, Jaroslav Kropáč
Jako v Kocourkově. Anketa označila outsidera za vítěze Šumperk - Šumperk je nejlepším místem pro podnikání v Olomouckém kraji. Tvrdí to alespoň anketa Město pro byznys, která vloni při stejném průzkumu ohodnotila město zcela opačně a označila ho za lokalitu vůbec nejhorší. Zatímco minulý rok vedení radnice výsledky průzkumu zpochybnilo, letos je k jejich autorům přívětivější. Sami podnikatelé nad změnou hodnocení kroutí hlavou.

 „V našem hodnocení se zlepšila kritéria týkající se hospodaření radnice, a to objem získaných evropských dotací, podíl kapitálových výdajů, likvidita i náklady na dluhovou službu. Oproti loňskému roku byly rozšířeny úřední hodiny živnostenského úřadu, radnice zrychlila elektronickou komunikaci,“ vyjmenovává důvody, které stály za strmým postupem města v konkurenci dalších dvanácti lokalit v kraji analytička výzkumu Město pro byznys Gabriela Šamanová. Z postupu Šumperka by si tak patrně měla vzít příklad Mohelnice. Vloni získala bramborovou medaili, letos skončila třetí od konce.

Radnice podnikatelům fandí

„Fandíme podnikatelům v našem regionu, nemůžeme ale nikoho zvýhodňovat. Kdybychom to udělali, rozkolísali bychom zdejší prosperující podnikatelské prostředí,“ okomentoval úspěch Šumperka starosta Zdeněk Brož. Vloni Šumperk propadl v téměř všech sledovaných kritériích. Město tehdy průzkum označilo za neprůkazný a nicneříkající. „Osobně žádnou změnu v přístupu města oproti minulým rokům nevnímám. Podnikatel se především musí umět postarat sám o sebe,“ uzavírá téma místní osmatřicetiletý živnostník Martin Danihlík.


Foto: jak

Zatímco vloni skončil Šumperk v anketě Město pro byznys beznadějně poslední, letos ho autoři studie umístili na první místo. Šumperk je prý nejlepším místem pro podnikání v Olomouckém kraji. Podle radnice za to může i opravená Hlavní třída.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.12.2014 19:11
Titulek: TOP tip pro podnikatele.
Autor: Rakef
67
Obnovit za totáče kdysi velmi dobře fungující mléčný bar na hlavní třídě. Dveře se tam netrhly. Dokáže to dnešní podnikatel?
Reagovat
Datum: 31.12.2014 21:54
Titulek: Hlavní třída v Šumperku:
Autor: Anonym
79
100
Herna, lékárna, Vietnamec, herna, lékárna, Vietnamec, herna, lékárna, Vietnamec.
Reagovat
Datum: 1.1.2015 13:33
Titulek: Re: TOP tip pro podnikatele.
Autor: aNONYM
110
A ty to nedokážeš? Nemáš ruce? Neumíš počítat? Co ti brání vydělat kupu peněz v obnoveném mléčném baru, když je to podle tebe takové terno?
Reagovat
Datum: 31.12.2014 22:00
Titulek: Hlavní třída ve 30. letech vypadala daleko líp,
Autor: Anonym
44
Češi zkrátka udělají ze všeho jen smetiště. http://www.sumperk.cz/galerie/obrazky/image.php?img=360247&x=1000&y=653
Reagovat
Datum: 7.1.2015 12:29
Titulek: Je to stejný pán?
Autor: Bohuš
55
Pan Kropáč- ten co měl--nebo chtěl-- nebo někdo po něm-- chtěl dělat Mohelnický zpravodaj?
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).