ZPRÁVY

Jako v Kocourkově. Anketa označila outsidera za vítěze

22. prosince 2014, 00:00, Jaroslav Kropáč
Jako v Kocourkově. Anketa označila outsidera za vítěze Šumperk - Šumperk je nejlepším místem pro podnikání v Olomouckém kraji. Tvrdí to alespoň anketa Město pro byznys, která vloni při stejném průzkumu ohodnotila město zcela opačně a označila ho za lokalitu vůbec nejhorší. Zatímco minulý rok vedení radnice výsledky průzkumu zpochybnilo, letos je k jejich autorům přívětivější. Sami podnikatelé nad změnou hodnocení kroutí hlavou.

 „V našem hodnocení se zlepšila kritéria týkající se hospodaření radnice, a to objem získaných evropských dotací, podíl kapitálových výdajů, likvidita i náklady na dluhovou službu. Oproti loňskému roku byly rozšířeny úřední hodiny živnostenského úřadu, radnice zrychlila elektronickou komunikaci,“ vyjmenovává důvody, které stály za strmým postupem města v konkurenci dalších dvanácti lokalit v kraji analytička výzkumu Město pro byznys Gabriela Šamanová. Z postupu Šumperka by si tak patrně měla vzít příklad Mohelnice. Vloni získala bramborovou medaili, letos skončila třetí od konce.

Radnice podnikatelům fandí

„Fandíme podnikatelům v našem regionu, nemůžeme ale nikoho zvýhodňovat. Kdybychom to udělali, rozkolísali bychom zdejší prosperující podnikatelské prostředí,“ okomentoval úspěch Šumperka starosta Zdeněk Brož. Vloni Šumperk propadl v téměř všech sledovaných kritériích. Město tehdy průzkum označilo za neprůkazný a nicneříkající. „Osobně žádnou změnu v přístupu města oproti minulým rokům nevnímám. Podnikatel se především musí umět postarat sám o sebe,“ uzavírá téma místní osmatřicetiletý živnostník Martin Danihlík.


Foto: jak

Zatímco vloni skončil Šumperk v anketě Město pro byznys beznadějně poslední, letos ho autoři studie umístili na první místo. Šumperk je prý nejlepším místem pro podnikání v Olomouckém kraji. Podle radnice za to může i opravená Hlavní třída.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.12.2014 19:11
Titulek: TOP tip pro podnikatele.
Autor: Rakef
96
Obnovit za totáče kdysi velmi dobře fungující mléčný bar na hlavní třídě. Dveře se tam netrhly. Dokáže to dnešní podnikatel?
Reagovat
Datum: 31.12.2014 21:54
Titulek: Hlavní třída v Šumperku:
Autor: Anonym
154
150
Herna, lékárna, Vietnamec, herna, lékárna, Vietnamec, herna, lékárna, Vietnamec.
Reagovat
Datum: 1.1.2015 13:33
Titulek: Re: TOP tip pro podnikatele.
Autor: aNONYM
189
113
A ty to nedokážeš? Nemáš ruce? Neumíš počítat? Co ti brání vydělat kupu peněz v obnoveném mléčném baru, když je to podle tebe takové terno?
Reagovat
Datum: 31.12.2014 22:00
Titulek: Hlavní třída ve 30. letech vypadala daleko líp,
Autor: Anonym
78
104
Češi zkrátka udělají ze všeho jen smetiště. http://www.sumperk.cz/galerie/obrazky/image.php?img=360247&x=1000&y=653
Reagovat
Datum: 7.1.2015 12:29
Titulek: Je to stejný pán?
Autor: Bohuš
84
Pan Kropáč- ten co měl--nebo chtěl-- nebo někdo po něm-- chtěl dělat Mohelnický zpravodaj?
Reagovat