SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Větší úroda, než se čekalo. I když je nakročeno nadějně, zajíci se počítají až po honu

17. října 2019, 19:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Větší úroda, než se čekalo. I když je nakročeno nadějně, zajíci se počítají až po honu Šumperk – Staré přísloví varuje, že není dobré chválit dne před večerem. Platí to i v případě šumperských hokejistů, vždyť stačili odehrát jen pětinu základní části. Jedno je ovšem jisté už teď – nastartováno mají opravdu solidně.

 Jakmile se bývalý kouč Draků Aleš Flašar dočetl o předsezónních plánech Šumperka, použil spojení velkohubá prohlášení. „Chybí jim trochu pokora,“ prohlásil doslova. Ať se to svéráznému kormidelníkovi líbí, nebo ne, jeho bývalý chlebodárce si žádné menší ambice klást nemůže. Má totiž plně profesionálního trenéra a plně profesionální tým. Parta kolem kapitána Gewieseho se na rozdíl od drtivé většiny druholigových konkurentů může věnovat výhradně tomu, co ji baví, a prostřednictvím velké záliby si vydělávat na živobytí. Žádné jiné zaměstnání, žádné jiné pracovní starosti a povinnosti. Co víc si přát?

Vedením dračího království byl pověřen nově dosazený král. S příchodem Martina Janečka zavál na Tyršově stadiónu čerstvý vítr. Pětačtyřicetiletý stratég a zdatný motivátor nakazil pozitivním myšlením nejen své svěřence, ale i nejzarytější fanoušky. Jen málokterý trenérský vůdce v klubové historii se může pochlubit tím, že slušně zaplněná „aréna“ s nadšením a dobrou hlasitostí oslavně vyvolávala jeho jméno už po několika odehraných zápasech.

Neokoukaná tvář na šumperské střídačce si hráčský kádr postavila k obrazu svému. S omlazeným mužstvem a za nemalé pomoci ulovených posil zatím sklízí bohatší úrodu, než se čekalo. Ne že by Draci pokaždé excelovali od první do poslední minuty. Ani oni se nevyvarovali hluchých pasáží a menších či větších záseků. Žádnému z osmi soupeřů ale nedovolili, aby je skalpoval a obral o všechny body. V nejtěžších chvílích prokázali správný charakter a těsnější partie ubojovali silou vůle. Kolikrát je to cennější, než když někoho spláchnete jako záchodovou vodu.

„Je na čem stavět,“ pochvaloval si po vyhraném souboji s kousavou Kopřivnicí pracovitý trenér. Hráči mu věří a on věří jim. V Šumperku se znovu táhne za jeden provaz a na výsledcích je to znát. A to i ve venkovních duelech, což je zásadní změna k lepšímu, která se marně vyhlížela několik předchozích let. Ať už žlutomodré družstvo trénoval Petr, nebo Pavel.

Janeček sází na maximální úsilí, vysoké napadání, bruslivé pojetí a aktivní hru. Přesně takové jsou v současnosti moderní trendy. Navíc se mu podařilo pootevřít hranici mezi mužským a mládežnickým hokejem. Na letní přípravu pozval rekordní počet odchovanců a nejšikovnějších juniorů, a protože ho svým přístupem i výkonností zaujali, dává jim ve druhé lize daleko více prostoru než jeho předchůdci. Pro všechny potenciální adepty z Mladých Draků je to výtečná zpráva s příznivým výhledem do budoucna. Šanci má každý, což nejvýstižněji dokazuje příběh mladičkého forvarda Adama Scheutera. Rychlonohý křídelník chytil příležitost pevně za pačesy a zabydlel se v základní sestavě.

Janečkovi hoši propluli první částí dlouhé plavby bez jediné porážkové újmy. Ač mají nakročeno nadějně, nebylo by záhodno propadat sebemenší euforii. Sportovní život je ošidný a nevyzpytatelný, zvláště v hokeji se může přihodit cokoliv. A ani konkurence nespí. Zajíci se vždycky počítají až po honu…

 
Foto: Petr Fišer

Šumperští „náboráři“ se při hledání vhodných posil trefili do černého. A to hned několikrát. Jedním z těch, co do týmové skládačky zapadli naprosto dokonale, je produktivní křídelník Tadeáš Jaroš.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.10.2019 09:55
Titulek: haha
Autor: aNONYM
29
Komici ze Šumperka - jediný plně profesionální a bohatě dotovaný tým se plácá ve druhé lize :D A ještě se svou neschopností chlubí :D Jako by se stokilový kulturista chlubil, že namlátil invalidovi.
Reagovat
Datum: 22.10.2019 06:41
Titulek: Re: haha
Autor: Xxx
23
Spis třetí liga..a za nimi už jen rybníky
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.