SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Žádný Chocholoušek, ale příjemná rapotínská realita

17. února 2016, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Žádný Chocholoušek, ale příjemná rapotínská realita Rapotín - Ještě před několika lety by to bylo absolutně nemyslitelné. Kdybyste se tehdy před fanoušky rapotínského fotbalu jen slovem zmínili o tom, že bude jejich oblíbený klub v blízké budoucnosti klepat na bránu krajského přeboru, nejspíš by si mysleli, že vám regulérně přeskočilo. Poklepali by si několikrát na čelo a mezi zuby by doporučeně procedili jméno (filmového) psychiatra Dr. Chocholouška.

 V Rapotíně urazili pořádný kus cesty. Tvrdě spící Šípkovou Růženku se podařilo nejen probudit, ale následně z ní udělat jednu z největších atrakcí celého okresního království. Systematická práce na funkcionářském, trenérském a hráčském poli měla za následek, že se rapotínský fotbal vrátil tam, kde se nacházel v plodnějších dobách své bohaté historie. V jarních odvetách bude hájit pozici tabulkového lídra v I. A třídě.
Každého, kdo přiložil ruku k dílu, musí těšit fakt, že nejde o náhodu. Ambiciózní kouč Roman Maňka si vybírá do týmu stejně ambiciózní a po úspěchu lačnící a hladové fotbalisty z blízkého okolí, kteří mají chuť a jsou ochotni na sobě dřít. O tom je to především. Příprava vlajkové lodi na všechny soutěžní bitvy už dávno překročila hranice druhé nejvyšší krajské soutěže a je daleko poctivější a důkladnější než v případě drtivé většiny konkurentů. Rapotín vzácně připomíná loučenské či lesnické vzplanutí, k němuž došlo v minulosti pod vedením velkých motivátorů Petra Strnada a Richarda Loserta. Sehraná a konsolidovaná parta se veze na příznivé vlně a baví přitom věrné obecenstvo atraktivním ofenzivním pojetím s evidentní snahou co nejčastěji mířit do černého a napínat brankovou síť.
Potěšitelné je i to, že se na zmiňované adrese nemyslí jen na jedno. Oddíl fungující nedaleko Šumperka disponuje i dvěma žákovskými a jedním dorosteneckým družstvem. Navíc může těžit z výhody, která pro něj vyplývá ze založení mužského béčka. Když k tomu připočítáme nadstandardní kvalitu dvou travnatých ploch a snahu maximálně vylepšovat i dlouho neutěšený stav přilehlého zázemí, nezbývá než konstatovat, že se v pomyslném regionálním žebříčku jedná o jednoho z největších fotbalových skokanů.
Jestli doskáče až do krajského přeboru, to se teprve uvidí. Další posun Rapotína by byl bezpochyby zajímavý hlavně z diváckého hlediska. Stačí připomenout, že by mohlo docházet na mimořádně lákavé derby souboje s Velkými Losinami, Zábřehem, Mohelnicí a možná i Šumperkem. Co víc si přát? Snad jen, aby se v případě příznivé postupové shody pod náporem gradující euforie všechno nepokazilo horentními letními nákupy přespolních nádeníků, kteří jen natahují ruce…


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).