SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Tučné sousto pojídané na tenkém ledě

27. června 2018, 17:00, Petr Fišer
Dubicko – To je tak, když si ukrojíte moc velký krajíc, nebo si nandáte až příliš tučné sousto. V Dubicku podlehli euforii, která zaplavila do té doby skromně vystupující klub po skončení předminulé sezóny. Ambiciózní manažer Lubomír Hrdlovič potvrdil, že není žádný troškař a se svým fotbalovým ansámblem se vydal na hodně tenký led. Nedopadlo to slavně.

 Každý sportovec by v rámci možností měl prahnout po co nejvyšších metách. Z tohoto pohledu byl dubický výjezd do krajského přeboru ze druhého místa I. A třídy v pořádku, přestože vyvolával spíše rozpaky a rovnal se všeobecnému překvapení.
Ať už postupujete kamkoliv, vždycky musíte počítat s tím, že budete narážet na větší kvalitu. Čelit přímé úměře a propojeným nádobám se dá různými způsoby. Dubicku po náhlém vzplanutí a výměně nižších krajských soutěží za elitní poschodí nezbývala jiná varianta, než pokračovat v odvážné cestě, kterou se vydalo v posledních letech pod Hrdlovičovým vedením. Znamenalo to prodloužit spolupráci s přespolními hráči, při novém náboru najmout další „nádeníky“ odjinud a kmenové starousedlíky zapojovat jen v případě nutnosti a spíše okrajově. Vždyť se můžou vyblbnout v rezervním béčku…

Vznikla z toho rychlokvaška, která nebyla dílem dlouhodobější práce založené na koncepčních základech. Risk v tomto případě žádný zisk nepřinesl. Soutěžní nováček sice po špatném nakročení předvedl několik zajímavých záblesků, jenže na ně neuměl navázat. Se skomírajícími nadějemi zabředával do čím dál znatelnější krize, která se ve finále neradostného účinkování promítla do série ostudných výkonů a debaklových výsledků. V posledním utkání se z toho dokonce vyklubala dvanáctigólová poprava!

Lubomír Hrdlovič je podobnou strategií pověstný. Buď všechno, anebo nic. Při jeho dlouhodobém působení v Zábřeze mu nedělalo problémy vyměnit a protočit půlku kádru během zimní i letní přestávky. Každému klubu nejsou razantní škatulata tohoto typu šitá na míru, zvláště pokud se bavíme o oddílu vesnického formátu. Také je potřeba připomenout, že ne každý se věnuje hraní v krajském přeboru z čisté fotbalové lásky. Ve Velkých Losinách by po zkušenostech s funkcionářským svérázem a značné ekonomické újmě mohli dlouze a neradostně vyprávět.
Dubicko si užilo několik měsíců relativní slávy a vrací se zpátky do I. třídy. Nabízí se jednoduchá otázka. Stálo to doopravdy za to?

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.6.2018 09:13
Titulek: Hrdlovič?
Autor: Mirda
27
Kam přijde tam to zmrší.Po něm potopa!!!
Reagovat
Datum: 28.6.2018 09:22
Titulek: Asi dobrá pračka
Autor: Stažené trencle
14
Pane redaktore, zkuste zde účetním jazykem popsat kolik tato sranda stojí Kč či Euro. A kdo to financuje - kde se peníze berou a komu a kolik dávají.
Reagovat
Datum: 1.7.2018 16:56
Titulek: Re: Asi dobrá pračka
Autor: Tomáš Marný
Proč by to měl popisovat redaktor, proč se o to nezajímá obec či někdo z místních a z těch, kteří ty peníze tam dodávají. Nám ostatní to může být šumafuk.
Reagovat
Datum: 1.7.2018 23:00
Titulek: Re: Asi dobrá pračka
Autor: Stažené trencle
A ta obec občane, ta obec je jako kdo/co/který/čí?


Reagovat
Datum: 5.7.2018 15:17
Titulek: fanda
Autor: Anonym
12
Filosofie Hrdloviče je jednoduchá: Slíbit peníze dobrým hráčům z jiných oddílů kteří na to naletí (bez písemné smlouvy)a podepíší přestup. Nějaké peníze sežene a ty vyplácí než dojdou. Potom nastává slibování a dluh který se zvětšuje a oddíl krachuje a po Hrdlovičovi zůstanou až statisícové dluhy.A on odchází do dalšího oddílu kde se to opakuje!
Reagovat
Datum: 8.7.2018 16:21
Titulek: Re: fanda
Autor: Anonym
Bohužel je to tak a je to hnus.
Reagovat