SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Trenérská volba, která šokovala. Slovenská varianta překvapila úplně všechny

31. ledna 2018, 15:00, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Trenérská volba, která šokovala. Slovenská varianta překvapila úplně všechny Šumperk - Svými překvapivými tahy a nečekanými verdikty je schopen zaskočit i nejotrlejší jedince. Způsobem, jakým se rozhodl vyřešit otázku hlavního kouče po odvolání Pavla Hulvy, šokoval snad úplně všechny. Volba Vladimíra Velčovského, ředitele mužského hokeje v Šumperku, padla na Jozefa Zavadila.

 Nerozešli se v dobrém. Když si před více než deseti lety plácli poprvé, tehdejší nový šéf šumperských Draků se slovenského pracanta nebál vyhodit ve chvíli, kdy se svým týmem přesvědčivě vedl tabulku druhé ligy. Oprátka kolem trenérova krku se měla utáhnout hlavně proto, že reagoval podrážděně a neadekvátně na méně příjemné otázky ze strany médií.
Oba mají nejspíš hroší kůži. Ani v době největší krize bych si nedokázal představit, že bych prosil o pomoc někoho, s kým jsem v minulosti zametl dost nevybíravě. Reálně si nedokážu představit ani to, že bych takovou nabídku přijal. Dvakrát do stejné řeky se sice vstoupit dá, ale rozhodně to nemusí být nejlepší varianta.
Fotbalový bouřlivák José Mourinho válčí se sedmou velmocí prakticky neustále, a i když ji nijak zvlášť nešetří, spíše naopak, padáka kvůli jedovatým odpovědím nikdy nedostal. Pro štědře platící zaměstnavatele jsou nejdůležitější jeho odborné znalosti, taktická vyzrálost, celková práce s mužstvem a hlavně dosahované výsledky. Připomínám, že Zavadil musel opustit šumperskou loď z prvního místa, což se jen tak nevidí. A že se párkrát nepohodl s dnes už nepíšícím novinářem, nebo si nenechal líbit hanlivé, sprosté a nepublikovatelné pokřiky přerovských fanoušků směrované na jeho osobu? Docela krutý důvod unáhlené popravy, nemyslíte?
V Šumperku ho může tlačit čas. Má jen deset zápasů základní části na to, aby Draky připravil na rozhodující fázi sezóny. Pokud jeho noví svěřenci výrazně nepřidají ve venkovních duelech, mohla by skončit dřív, než si klubové vedení přeje.
Samotní hráči si během jednoho soutěžního období musí zvykat už na třetího hlavního trenéra. Dvouzápasový záskok povýšeného asistenta Zdeňka Novosada se povedl téměř dokonale, obě strany si dočasnou spolupráci maximálně pochvalovaly a užívaly. Jestli parta kolem kapitána Tomáše Sedláka najde stejně rychle společnou řeč i se sedmdesátiletým odborníkem ze Slovenska, jenž si zakládá na tvrdém drilu a maximálním zaujetí pro hokej, ukážou nejbližší dny a týdny. Ač patří věkem do trenérského důchodu, pořád jim má co nabídnout a předat.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.1.2018 22:52
Titulek: Bez titulku
Autor: Fanda
134
151
Redaktore Fišere, Ty jsi zakomplexovaný tendenční vůl, který absolutně neví, o čem píše, a to dlouhodobě. Bohužel tím krmíš lidi a vytváříš emoce, kde nejsou. V životě jsi za nic nezodpovídal a nepracoval s lidmi, tak piš třeba o kuličkách, tam budeš ve svém světě. Nikoho nezajímá to Tvoje vidění problémů, protože se zpravidla šeredně mýlíš. A ten Tvůj zaujatý a tendenčně vedený rozhovor s novým trenérem je ukázkou Tvé zaujatosti k tomuto sportu. Vykašli se na to, neumíš to.
Reagovat
Datum: 1.2.2018 20:56
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Anonym
113
113
No tak teď se teda ozval odborník. Chtěla bych vidět, kolik jsi toho napsal v životě ty. Tenhle redaktor je jeden z nejlepších ve svém oboru. Teď nevím, kdo je tady tendenční. Že by tendence "kopat" za ty, co to v šumperském hokeji vedou od deseti k pěti?
Reagovat
Datum: 2.2.2018 14:06
Titulek: s titulkem
Autor: Černý kotouč
166
O proti někdejšímu pisálkovi o sportu z šumperského Deníku, Jan Kastnerovi, je Petr Fischer učiněný Shakespeare, skvělý novinář.
Reagovat
Datum: 1.2.2018 17:21
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
157
101
No nevím, ale mě nepřipadá, že by tam bylo napsaný něco extra hroznýho. Ty by ses vrátil někam, kde odvádíš dobrou práci a oni s tebou takhle zametou a vlastně z tebe udělají blbce? Rozhovor jsem si četl několikrát a něco tendenčního tam nemůžu najít. Kdybych byl novinář, tak se ptám na podobný otázky, protože by mě to zajímalo. Klobouk dolů před panem Zavadilem, že se toho nebál a byl upřímnej.
Reagovat
Datum: 2.2.2018 08:24
Titulek: Bez titulku
Autor: Milan Doubravský
173
119
Čtu Fischera pokaždé a vždy nemusí mít pravdu ale nebojí se napsat názor veřejně a také se pod to podepsat svým jménem. Má přehled jako má přehled málokterý. Nemusíte články číst.
Reagovat
Datum: 2.2.2018 18:56
Titulek: Bez titulku
Autor: Pavel
157
Petře, nenechte se rozházet. Co chcete od lidí, kteří drží s Velčovským, Spurným atd. Jakmile napíšete cokoliv proti nim, začnou brečet a kopat jako malé ukřivděné děti. Nedejte se. Fandím vám!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.