SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Takhle rozhodně ne!

3. prosince 2014, 12:58, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Takhle rozhodně ne! Šumperk - Kdyby se v první hokejové lize vyhlašovala anketa mezi jednotlivými kluby a jejich fanoušky, kam jezdíte v rámci soutěže nejméně rádi, vsázím tři stříbrné na to, že by Šumperk útočil na medailové posty. A to nejen kvůli frenetické a pekelně bouřlivé atmosféře, kterou jsou fandové schopni vytvořit. Utkání proti Ústí nad Labem v plné nahotě ukázalo, proč je Tyršův stadión tolik neoblíbeným místem i z jiného úhlu pohledu.

 Neútulné, nečisté a nemoderní prostředí stařičké haly. V nejednom případě neobjektivní a nesportovní publikum, které se nebojí sáhnout po nepublikovatelných nadávkách a sprostých urážkách. Trable v hledišti při derby zápasech. Nebo časté napadání střídačky hostujícího týmu… Jen část neduhů, které hokejovému Šumperku rozhodně neprospívají a nedělají mu dobrou reklamu. Vrchol zloby, nenávisti a lidského buranství nabídl vyhrocený zápas proti Ústí nad Labem.
Do poloviny střetnutí vcelku poklidný duel se začal vymykat hlavnímu rozhodčímu Petru Úlehlovi. Úzkostlivě a nepřesně pískající arbitr se dopustil nejpřekvapivějšího pochybení ve chvíli, kdy nastřelení puku z hokejky Martina Novotného označil jako úmyslný atak na svoji osobu. Zaskočený obránce nestačil koukat, po nechtěném zásahu do těla zápasového soudce obdržel pětiminutový trest a navrch pro něj důležitý souboj předčasně skončil.
Diváci měli okamžitě jasno a v jejich očích nepřístupně vystupujícího a arogantně se chovajícího viníka vzniklých šumperských problémů „naháněli“ jako štvanou zvěř. Na led hozená plná plastová láhev dokonce trefila nic netušícího Úlehlu přímo do helmy. Své si užil i při odchodu do kabin, kdy ho v „uličce smrti“ osprchovala rekordní várka letících piv a svařených vín.
Šumperk může mluvit o velkém štěstí, že se nervózní „mač“ vůbec dohrál. Stát se něco podobného v extralize, bylo by z toho ostudné haló. Trest ho ale bezpochyby nemine, muž v pruhovaném totiž své připomínky a stížnosti zanesl do nezvykle dlouhého zápisu o utkání. Celým případem se tak bude zabývat disciplinární komise a svazoví činovníci.
Nebude to poprvé, co skupina kolem klubového šéfa Vladimíra Velčovského zaplatí za chování vlastních příznivců. Občas zůstává až rozum stát. Výkon Petra Úlehly nebyl v žádném případě dobrý, naopak připomínal slaboučký odvar. Ze zápasu udělal bramboračku, která ani zdaleka nechutnala jako obvyklý hokejový nášup se vším, co k němu za normálních okolností patří. Až na zmíněný kiks se smolařem Novotným ale kazil na obě strany. Stačí připomenout víceméně darovanou přesilovku pět na tři ze třetí třetiny, kterou Draci trestuhodně prohospodařili. Zatímco v šumperský neprospěch vylučoval sedmkrát, Ústí pykalo hned desetkrát.
Salith si za zbytečnou porážku mohl sám. Ať už se to Úlehlovým kritikům líbí, nebo ne. Velká týmová chlouba z předchozích kol – využívání početních výhod – ve středu vybledla do nejšedivějších barev. Bylo to nekončící trápení bez pořádné myšlenky a kloudného nápadu. Navíc se mu vůbec nedařilo v koncovce. A také se nemohl spolehnout na podporu a příspěvek zkušenějších hráčů, tak jako tomu bylo ve vítězné bitvě s Mostem. Speciálně to platilo o Patrikovi Moskalovi. Tím, že nedokázal udržet nervy na uzdě, oslabil celé mužstvo v nejhorší možný moment. Po vzoru zkratového chování některých diváků ani on neukočíroval vlastní emoce. I kdyby cítil sebevětší křivdu, měl zatnout zuby a všechno ustát. A to i s ohledem na absenci tří stěžejních forvardů, kteří nemohli nastoupit ze zdravotních důvodů. Jeho tvořivost, zvláště v prokletých přesilových hrách, nehorázně chyběla.


Foto: Petr Fišer

Petr Úlehla si letos v Šumperku už nezapíská. Vedení Draků se pardubického arbitra rozhodlo vetovat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 4.12.2014 18:04
Titulek: PeFi rulezzz
Autor: cinique
Pod kindermanův názor mi nezbývá než se podepsat. Ikdyž ono u diskutujících se dá ještě lecos skousnout. Nikdy nevíš, jestli to nepsal třeba nějaký dyslektik nebo člověk v poněkud společensky unaveném stavu či třeba cizinec. Horší je, když se spousta hrubek objeví už v článku nad diskuzí, což bohužel není v našich internetových médiích vůbec nic ojedinělého. Nebo dokonce nedejbože v nadpisu článku - i to lze zahlédnout při návštěvě našich nejnavštěvovanějších zpravodajských portálů takřka denně.
Tím rozhodně nechci říct, že by se to snad nějak dotýkalo autora tohoto článku. Naopak. Ačkoliv mě hokej nezajímá a šumperský sport už vůbec, jeho články si vždycky ráda přečtu. Takže abych to zakončila v kindermanouc duchu - za tenhle svěží čerstvý vánek, který nám pan Fišer přináší do poněkud zapšklého Šumperka, "chca nechca" palec nahoru.
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.