SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Šumperská sázka na Hecla s Opravilem? Proč ne?

20. ledna 2016, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Šumperská sázka na Hecla s Opravilem? Proč ne? Šumperk - Lovili po celé Moravě. Vhodné adepty hledali nejen v blízkém okolí, ale i v Olomouci a na Ostravsku. Ve všech případech se jim dostalo stejné odpovědi. Měla zamítavou pointu. Funkcionáři fotbalového Šumperka pomalu propadali beznaději, košem jim dalo osm oslovených trenérů. „Co teď?“ kladli si jednoduchou otázku ve chvílích zmaru, kdy už jim začaly docházet nápady a vybrané alternativy se ztenčily na minimum.

 Nakonec sáhli do vlastních řad a vsadili na zdánlivě nezkušený tandem, který se na Tyršově stadiónu podílí na výchově talentů. Bohdana Hecla doplnil Zdeněk Opravil. A já říkám, proč ne? Vzhledem k tomu, že se v Šumperku rozhodli jít cestou mladých odchovanců, je docela na místě, že bude za účinkování hlavního týmu zodpovídat dvojice oddílových patriotů, která má ke žlutomodrým barvám osobní vztah. Důvěrně zná prostředí, aktuální hráčský stav i nejbolavější místa, kde mužskou partu ze všeho nejvíc tlačí bota. Po návratu do divize okupuje předposlední místo déčkové skupiny a s velkou pravděpodobností ji nečeká nic jiného, než jen krvavý boj o udržení.
Připouštím, nejlepší možnou variantou by bylo setrvání Zdeňka Strouhala. Uničovský odborník byl u toho, když se přes působení v krajském přeboru podařilo vrátit oddílu z okresního města statut divizního klubu. Ve čtvrté nejvyšší soutěži s ním ale strávil jen několik kol, pak mu došla trpělivost. Ze všeho nejvíc mu vadila neodpovídající účast na trénincích.
Teď bude na Heclovi s Opravilem, aby povadlou kabinu nastartovali, nakopli a vyburcovali tak, aby měla jediný cíl a udělala pro záchranu absolutní maximum. Bez patřičné odezvy samotných hráčů a nezbytné podpory klubového vedení, které musí zapracovat na posílení kádru, se to bezpochyby neobejde. Trenéři jsou připraveni vynaložit veškeré úsilí, a to i na úkor volného času věnovaného rodině. Bylo by fér, kdyby mohli počítat s návratností stejného zápalu, elánu a zájmu.
O mladé kormidelníky nemám strach. Jsou zárukou oddanosti a stoprocentního přístupu. Oběma jde výhradně o jedno - o budoucnost Šumperka, kde se fotbal naučili. Teď mu to chtějí vrátit, mimo jiné zkušenostmi, které posbírali během ligových štací. Jestli bude jejich mise úspěšná a nově namíchaný koktejl prorazí na divizní scéně, to se teprve uvidí.


Foto: Petr Fišer

Často zadumaný Bohdan Hecl nakonec u mužského áčka zůstává. Pomáhat mu bude nový trenérský parťák Zdeněk Opravil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.1.2016 17:20
Titulek: Intelikenty k vítězství nepotřebujeme !
Autor: RSDr. Rostislav Švehla
69
Fotbal je pro Čecháčky NESMÍRNĚ důležitý. Je jim nejen náhražkou války (jako pro vyspělé národy), ale i náboženství.
Viz ZBOŽŇOVÁNÍ určitých fotbalových manšaftů.
Viz tzv.nové Lidice - při jejich výstavbě osvobozený český lid pamatoval na fotbalové hřiště, ale už ne na kostel.
Takže nyní lidičtí při Adventu zpívají, svíce drží, mrznou - venku.

Reagovat
Datum: 20.1.2016 22:57
Titulek: Re: Intelikenty k vítězství nepotřebujeme !
Autor: Tomáš Marný
98
Doktore, vy jste ukázkou blbostičeské "iteliK(??)ence". Po Kalouskovi druhý blb, ale netruchlete, pokud budete takto myslet, tak ho za čas doženete. Víra i blbost přenáší. I ten islám je určité zbožňování svěcené krví.
Reagovat

NA STRIPTÝZ ZADARMO


Hrajte s REJEM o 4 vstupenky na LADIES NIGHT EROTIC DANCE SHOW GLADIATORS, která se uskuteční v pátek 28. dubna od 19 hodin v H-clubu, Rooseveltova 17, Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít aspoň trošku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř výherkyň, které půjdou na tuto show zadarmo.

Soutěžní otázka:

Co je to debaras?

A) nápoj podávaný po jídle
B) sklízení použitého inventáře
C) přivítání hosta

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na slavnostní koncert k 60. výročí kapely OLD TIME JAZZ BAND, který se uskuteční v pátek 21. dubna v Domě kultury Šumperk, vyhráli Daniel Balcárek z Rapotína, Milan Brauner ze Šumperka, Jana Šubová ze Šumperka, Markéta Šafaříková z Bludova a Václav Pěček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.