SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Stolní tenisté si naplno užívají, co je baví. Bez fanfár a diváckých ovacíVIDEO

21. prosince 2017, 13:00, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Stolní tenisté si naplno užívají, co je baví. Bez fanfár a diváckých ovací Šumperk - Naplno si užívají, co je baví a naplňuje. Stolní tenisté se prali o vedení v průběžném pořadí s mužskou rezervou Jeseníku, a přestože šlo o první místo ve středomoravské divizi, museli se obejít bez fanfár a ovací. Na minimální diváckou podporu jsou zvyklí. Malé sporty až na drobné výjimky v Šumperku netáhnou, což je bezpochyby velká škoda.

 Najít hernu v Erbenově ulici není pro neznalé nejsnadnější úkol. Nenápadná budova ležící mezi paneláky v těsném sousedství na první pohled daleko pohlednější základní a mateřské školy Schola Viva nepůsobí dojmem, že by měla být rájem padesáti pingpongových nadšenců z celého města a blízkého okolí.

Jakmile je vaše cestovatelská mise úspěšná, čeká vás další dobrodružství. Tentokrát ve stylu pohádkového příběhu s názvem Sezame, Sezame, otevři se! Do spíše uzavřené společnosti se přes zabouchnuté dveře dostanete jen za předpokladu, že si všimnete zvonkové pomoci a někdo z přítomných vás přes dobře slyšitelné upozornění vpustí dovnitř a uvede mezi vyvolené.
Okamžitě vás pozitivně nakazí příjemné domácké prostředí. Pokud o to stojíte, můžete se vyvalit do prostorných sedaček a sledovat zápasová klání v pohodlí, které nabízí skoro každý rodinný obývák. Nebo můžete dát přednost klasické židli a VIP výhledu z první brázdy, kde máte všechno jako na dlani. Pochvalu zaslouží kvalitní osvětlení, příjemné teplo a možnost občerstvit se ve skromném provizorním bufetu.

„Sportu zdar!“ zvolali společně aktéři před vypuknutím vzájemného střetnutí a šlo se na věc. Z pěti zelených stolů, které jsou k dispozici včetně nedávno zakoupeného tréninkového robota, se veškeré dění odehrávalo na dvou základních kolbištích. Souboje ve stolním tenisu jsou z fanouškovského pohledu velmi vděčné. Zápasy jdou bez sebemenších prodlev rychle za sebou a přihlížející diváci nudou rozhodně nezívají. Tři hodiny uplynou, ani nevíte jak. Zvlášť když vás osmička na stejnou notu naladěných pardálů vtáhne maximálně do hry vyvoláním dramatické zápletky. Hned sedm nerváků se rozhodovalo až v poslední páté sadě, a to s tím, že každý balónek hrál veledůležitou roli. Co víc si přát?Foto: Petr Fišer

Hrajícím vedoucím družstva je u šumperského A týmu Jiří Šubčík.


S manýry, které občas panují ve větších a bohatších sportech, se nesetkáte. Ne že by někomu neujely nervy a s chutí si od plic nezanadával. Třeba i sprostě. Dotyční ale v návalu emocí kritizují výhradně sami sebe, urážky soupeře se jednoduše nenosí. Naopak. Pokud konkurent na druhé straně předvede povedený úder, hodně často jsou slyšet uznalé reakce a slova chvály. V sobotním utkání v tomto ohledu vynikal Miroslav Žvátora, jenž je vzácným příkladem toho, že sportovní gentlemani ještě nevymřeli. Celkově je stolní tenis provázaný férovostí, bezproblémovostí a kamarádskými vztahy.

Největší kouzlo se skrývá ve skutečnosti, že lze aktivně a kvalitně provozovat i v pokročilejším věku. Častokrát tak dochází na atraktivní generační konfrontace, které v jiných disciplínách nevidíte. Jeden příklad za všechny. Jiří Müller, ročník 1958, sehrál parádní duel se sedmnáctiletým Vítkem Dvořákem. Ač patří jesenická naděje k talentům se zajímavým potenciálem, dokázal ji porazit… 
 


 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.