SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Sbohem, fotbalový podzime. Byl jsi příliš dlouhý

26. listopadu 2014, 09:15, téma FOTBAL, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Sbohem, fotbalový podzime. Byl jsi příliš dlouhý Okres - Neexistuje snad žádný závod, při kterém byste se nezadýchali. Speciálně to platí o náročných maratónech, které jsou v některých případech až nekonečné. V uplynulých týdnech a měsících urazil extrémní štreku i fotbalový podzim, který předepsané metry zdolával ještě v průběhu třetího listopadového víkendu. Tedy v době, kdy už měl podle mě odpočívat a chystat se na zasloužené ulehnutí do zimního spánku. Všeho moc škodí.

 Rozhodnutí svazových bafuňářů svým způsobem rozumím. Počasí je vcelku ucházející, tak proč toho nevyužít. Kdo ví, jak bude koncem března a začátkem dubna, kdy má zvednout oponu jarní část...
Na druhou stranu chápu i nářky trenérů z nižších tříd. Často si stěžují na špatné terény a stále horší přístup hráčů, kteří mají dlouhého maratónu plné zuby. Jejich tréninková morálka klesá, navíc se vydatně hromadí i zranění. V součtu s letní přípravou se podzimní zápřah natáhl na dobrých pět měsíců. A to je hodně. „Připadalo mi, jako by se nikomu nechtělo. Bylo to ospalé a bez pohybu,“ hudroval trenér Postřelmova Jiří Picka po bezgólové nudě v Hrabišíně. „Přijeli jsme se jen zúčastnit. Hráli jsme bez zápalu a chuti, celé to bylo naprd,“ zlobil se matador Starého Města Michal Klemsa, jehož mužstvo nebodovalo v Sudkově. „Bylo to jakési vlažné a chaotické. Nemohli jsme se dostat do hry,“ přidal se do řady střízlivě smýšlejících kritiků i nejzkušenější obránce Bohdíkova Petr Janků, kterého nenadchl sotva průměrný duel v Písečné. A hlavní kormidelník zdecimované Mohelnice Květoslav Pospíšil? Ten se modlil za poslední kolo už několik týdnů. Není divu. Zdravotními peripetiemi těžce zkoušený výběr divizního áčka nepřipomínal nic jiného než lazaret.
Na své si nepřicházeli ani diváci. S vytrácející se kvalitou jich rapidně ubývalo. Nemalou roli ve snižujícím se zájmu tradičně sehrávalo i počasí. Na podzim sice nečekaně teplé, ale na druhou stranu i pošmurné a nevlídné se zataženou oblohou a bez přítomnosti marně vyhlížených slunečních paprsků. Prostě takové, které mnohem raději přečkáváte doma se svými blízkými, než někde přikurtovaný u zábradlí a sledující fotbal nevalné úrovně.
Tak co s tím? Dřívější start sezóny? Vložená kola v letních měsících, kdy je do sportování všeobecně větší chuť? Nebo snad pozdější finiš a prát se o body až do konce června? Možným řešením by mohlo být i snížení počtu týmů v jednotlivých soutěžních patrech. Musí jich být za každou cenu šestnáct či čtrnáct? Opravdu máme v republice takovou zásobárnu špičkových fotbalistů, aby na elitní úrovni působilo tolik klubů? Nebylo by z ekonomického i sportovního hlediska přínosnější rozdělit druhou nejvyšší soutěž na západní a východní skupinu?
Asi je to na delší debatu. Jedno je však jisté a já si za tím pevně stojím. V případě krajských soutěží naprosto jednoznačně! Fotbalový podzime, byl jsi příliš dlouhý. A věř mi, že to vůbec nikomu neprospívalo.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).