SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Profesionálními podmínkami upletený bič musí všechny budit ze spaní, fanouškům hnula žlučí „ulička smrti“

14. září 2016, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Profesionálními podmínkami upletený bič musí všechny budit ze spaní, fanouškům hnula žlučí „ulička smrti“ Šumperk - „Realita je krutá, musíme se podívat pravdě do očí,“ prohlásil po debaklu se Vsetínem nový kormidelník šumperských hokejistů Aleš Flašar. Uhodil tím hřebík na hlavičku. Do startu druhé ligy zbývá jen několik dní a Draci se kromě výkonnostních nedostatků můžou potýkat s druhem určité nepohody. Z čeho pramení?

 Ač se sestoupilo z první ligy, na Tyršově stadiónu se stále jede v plně profesionálním režimu. „Hráči mají na danou soutěž nadstandardní podmínky,“ potvrdil ředitel klubu Vladimír Velčovský.
Upletený bič musí všechny budit ze spaní. Za daných okolností se nedá očekávat, že náročné publikum bude bez potíží odpouštět a snášet případné porážky s Kopřivnicí či Novým Jičínem, kde se hokeji věnují až po večerech v době osobního volna. Zvlášť když jste si v posledních letech zvykli na jinou výkonnostní úroveň. To, jak trestuhodně Šumperk o elitnější soutěž přišel, mnozí fandové ještě nestrávili. V průběhu přátelských zápasů s Technikou Brno a Vsetínem to bylo dobře patrné, takhle chladnou atmosféru dračí „aréna“ už dlouho nezažila.
Natěšenost? Spíše obavy. Jsou na místě. Stačí shrnout fakta. Od základu překopaný tým. Příprava komplikovaná potížemi na stadiónu. Herní i výsledkové strádání v testovacích duelech. Náhlá změna trenéra. Překvapivý odchod Radka Kučery, o jehož neshodách s „generálem“ Velčovským si štěbetali snad všichni vrabci na střeše…
Možná i proto se na oficiální webové stránce objevila pouze lehce přehlédnutelná strohá informace umístěná do podřadné rubriky KRÁTKÉ ZPRÁVY. Jako by hokejovou rodinu ze Šumperka opustil jeden z nespokojených rolbařů a ne někdo, kdo se na roztáčení modrožlutého kolosu podílel v několika rolích přes deset let.
Kučerovi mimo jiné vadilo, že neměl takovou pravomoc při stavění kádru jako v předchozích letech. Při tvorbě mužstva se v daleko větší míře angažoval právě Vladimír Velčovský, jemuž krutě nastavené zrcadlo po dvou propadácích se Vsetínem muselo zákonitě zkřivit výraz v obličeji. Ať už je síla nadupaných Valachů jakákoliv, natolik nerovná hra kočky s myší se nečekala. Speciálně pak v domácím střetnutí a také s ohledem na už zmiňovaný status dobře placených profesionálů.
Zatím to neklape, jak by bylo potřeba. Není divu, že se ze šumperského tábora nejčastěji ozývá slovíčko trpělivost. Za celé mužstvo o ni prosí kouč Flašar a kapitán Matějka. Bude zajímavé sledovat, jaký postoj fanoušci Draků zaujmou. Zatím je jisté jen to, že jim hnula žlučí jedna extra vypečená „vychytávka“ ve zrekonstruované hale. Velmi úzká „ulička smrti“ vytvořená za střídačkami, na jejímž vzniku se podepsalo nově vyrobené zábradlí, se dá přirovnat k nepochopitelné blamáži. Zásadním způsobem totiž snižuje divácký komfort při často vyhledávaných cestách na záchod nebo za občerstvením. Rozum zůstává stát, tohle se jednoznačně nepovedlo…
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.9.2016 23:57
Titulek: Pravda
Autor: Paja
142
127
Aspoň někdo napíše pravdu jak to s Kučou bylo a že za to že odešel může hlavně arogantní Velčovský.
Reagovat
Datum: 16.9.2016 12:50
Titulek: Rozum zůstává stát ?
Autor: X
152
196
Rozum zůstává stát leda tak nad výkony a financováním hokeje. Nějaká ulička to je to poslední.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).