SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Otázkou zůstává, jak se ke všemu postaví „boss“

23. května 2018, 19:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Otázkou zůstává, jak se ke všemu postaví „boss“ Šumperk – Staronovým koučem šumperských hokejistů se stává? Jozef Zavadil! Když ředitel mužských Draků Vladimír Velčovský v minulé sezóně po odvolání Pavla Hulvy povolal zpátky do zbraně veterána ze Slovenska, našla se početná skupina zaskočených jedinců, co tomu nemohla uvěřit. Včetně mě. Ne kvůli trenérským kvalitám ostříleného stratéga, které jsou nezpochybnitelné, ale vzhledem k pošramoceným vztahům z minulosti. Není žádným tajemstvím, že se po překvapivém ukončení první vzájemné spolupráce nerozešli v dobrém.

 „Mám tady nedodělanou práci,“ usmíval se Jozef Zavadil při našem nedávném hodinovém rozhovoru. Nemyslel tím uplynulý ročník, kdy převzal mužstvo kolem kapitána Tomáše Sedláka v průběhu ledna, ale právě sezónu před deseti lety. Tehdy musel vedoucí tým třetí nejvyšší soutěže opustit v době, kdy měl na prvním místě tabulky luxusní náskok. Postupovou smetanu pak za něj slízli jiní. „Šumperku dlužím první ligu,“ dodal před necelým měsícem.
Jozef Zavadil je odborník, který by to mohl dokázat. Hokeji a hráčům rozumí jako málokdo. Je sečtělý, obrovsky zkušený, vyznávající nejmodernější trendy. Za každých okolností vyžaduje a očekává stoprocentní disciplínu, pečlivost, odhodlání a touhu pracovat pro mančaft. Ke všemu disponuje cennými kontakty po celé Evropě. Bezpochyby je to muž na svém místě, jenž má dost schopností k tomu, aby vrátil klub vyznávající žlutomodré barvy zpátky na výsluní.

Otázkou zůstává, jak se ke všemu postaví „boss“ Velčovský. Kam až budou sahat jeho ambice? Měl by o první ligu zájem? Podaří se mu sehnat dostatek finančních prostředků? Neupřednostní raději ekonomicky méně náročné působení na druholigové úrovni?
Zavadila bych si dokázal představit jako trenéra a manažera v jedné osobě. Po vzoru fotbalové Premier League, kde vůdci anglických týmů z kapitánských můstků bezmezně zodpovídají za nákupy všech hráčů. Naplňte mi v rámci možností měšec balíkem zlaťáků, já si postavím mužstvo k obrazu svému a potom ponesu veškerou zodpovědnost za předváděnou hru a dosahované výsledky. Takhle to ale v Šumperku nejspíš úplně nefunguje. I když hlavní kormidelník stál o setrvání Vladimíra Cinka a návrat Aleše Holíka, ani jednoho z nich dračí fanoušci v nadcházejícím období neuvidí.
„Hokej rozhodně nedělám kvůli penězům. Patnáctého v každém měsíci mi chodí pravidelný důchod a k tomu mám bohaté děti,“ často vtipkoval Jozef Zavadil. Až nevšedně otevřený a upřímný svéráz, co se neschovává za nudné fráze, je z novinářského pohledu vděčným objektem. Pozápasové „tiskovky“ po jeho příchodu byly šťavnaté a výživné jako už dlouho ne. Co na srdci, to na jazyku. Jen stěží si sportovní redaktor může přát víc.

Hokejový Šumperk v něm má maximalistu a dříče, jehož trenérské srdce bije na správném místě. Přímo nesnáší, když se něco zadrhává a jsou slyšet hlasité skřípavé tóny. Pokud mu půjde klubový šéf na ruku, můžou spolu dokázat zajímavé věci.
Otázkou zůstává, jak se ke všemu postaví „boss“ Velčovský…


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.5.2018 21:58
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
53
Tak to je super, že tohoto skoro nejlepšího trenéra u nás lapl zrovna Šumperk :D
Reagovat
Datum: 23.5.2018 23:32
Titulek: důvod udržet si příspěvek
Autor: Jarin
76
aneb , jak přesvědčit radu a zastupitele, že je důvod znovu schválit dalších 3,5 mega do hokeje. Vždyť snaha tu je ne, abychom šli do 1.ligy, šak tu máme borca co to zařídí.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.