SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Odchod trenéra Aleše Flašara? Pro šumperský hokej nepříjemný hned z několika pohledů

26. dubna 2017, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Odchod trenéra Aleše Flašara? Pro šumperský hokej nepříjemný hned z několika pohledů Šumperk - Hokejová sezóna ještě ani neskončila a v Šumperku už musí v přípravě na další ročník trávit první zklamání. Na zmizík šlápl nejen trenér Aleš Flašar, ale i brankářský mág Hynek Kůdela. Bosse Velčovského tak nemine shánění dvou nových jedniček. A protože je laťka nastavená docela vysoko, není mu co závidět. Oba „uprchlíci“ se nechali zlákat nabídkou ambiciózní Poruby.

 Flašarův odchod je nepříjemný z několika pohledů. Za A) časté změny u trenérského kormidla nikomu neprospívají. Za B) jeho znalost druhé ligy a letité kontakty na hráče by se Šumperku při lanaření nových posil náramně hodily. Za C) kdyby na Tyršově stadiónu setrval, je dost možné, že by nedošlo ani k odchodu opěvovaného strážce Kůdely. Za D) Draci mohli mít po dlouhé době letní přípravu na suchu. Není totiž žádným tajemstvím, že to byla jedna z podmínek svérázného kouče.
Rozhodnutí Aleše Flašara je potřeba respektovat a brát jako pochopitelné a smysluplné. V Ostravě je doma, tudíž mu odpadne otravné přesouvání z místa na místo. Navíc se za výhodnějších finančních podmínek stane součástí nevšedního projektu. Hokejová Poruba opustí druhou ligu a přihlásí se do elitní soutěže v sousedním Polsku.
Ač Ostravané vyluxovali pomyslnou perníkovou chaloupku v Šumperku dost nepěkně, z jejich hlavní strategie pramení pro Draky i nemalé výhody. Z cesty se jim totiž odklidí jeden z nejvážnějších konkurentů. Když k tomu připočítáme postup Vsetína, ubudou jim hned dva nejsilnější týmy a největší soupeři. Protože by podle slov Vladimíra Velčovského v nadcházející sezóně chtěli zaútočit na vyšší výkonnostní patro, jistě to uvítají.
Otázkou zůstává, jak moc se tato škatulata projeví na soutěžní úrovni a všeobecné kvalitě. Za daných okolností se dá očekávat, že to nebude žádná sláva a za předchozím ročníkem bude pokulhávat.


Foto: Petr Fišer

Hynek Kůdela se v Šumperku dlouho nezdržel. Po perspektivním gólmanovi rychle sáhlo vedení Poruby.
 Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.4.2017 17:25
Titulek: Bez titulku
Autor: Paja
133
102
No pan BOSS bude mít co dělat. Po dalším odchodu (Drtil) můžeme očekávat, že hráči jako Vymazal, Vachutka, Sedlák atd. se budou také poohlížet po příjemnějším prostředí a lepší kvalitě ligy.
Reagovat
Datum: 1.5.2017 17:00
Titulek: Kdo tomu věří ať tam běží
Autor: Jorge
144
113
Dobrý den...tady ještě tomu někdo věří,že Šumperk postoupí do 1.ligy?A prosím vás,s kým si myslíte,že to tady ten pan chyrtej asi vyhraje?Vše stojí na penězích a těch je čím dál míň jak od města tak od sponzorů.Před pár lety tady měl plnou hubu ,že je dovede z Pardubic i s hráči,všichni víme jak to dopadlo.Dokonce se divím,že ještě na ten zimák někdo chodí a věří těm žvástům o Vsetínu,Poruby apd. Tady totiž nefunguje řadu roků nějaké vedení klubu(majitel,manager,ved.mužstva,trenér,hráči+mládež klubu),vše se stáhlo na jednu osobu,která nerozumí led.hokeji a ta to táhne ke dnu.Proto místnímu hokeji pod tímto člověkem ještě dávám 2-3 sezony a pak úplný konec-to je borec.
Reagovat
Datum: 2.5.2017 15:44
Titulek: Re: Kdo tomu věří ať tam běží
Autor: Jenda Benda
95
101
Co s tím má společného mládež???
Reagovat
Datum: 6.5.2017 19:56
Titulek: Re: Kdo tomu věří ať tam běží
Autor: Jorge
93
101
Pane Benda...každý funkční klub(fotbal,led.hokej,házena apod.) si vychovává svoji mládež,aby v budoucnu nemusel nakupovat tzv.hráče hotové za drahé peníze.Co se děje tady?Nevím jak dlouho sledujete místní lední hokej od těch mladých až po muže.Ale já co pamatuji,tak od příchodu p.Velčovského se místní odchovanci poroučeli a byli nahrazeni přespolními.Zajímavé je to hlavně v tom,když mu začali docházet ti cizí(z důvodu přicházejícího sestupu z 1.ligy),tak oslovil,které vyhodil aby mu tady vůbec někdo hrál.A na konec.Byla tu zmíněna mládež.Vy sám víte jaká je spolupráce mezi ní a spolkem p.Velčovského?Žádná,trošku málo pro klub,který má čím dál míň peňez na nákupy cizích hráčů-nemyslíte p.Benda,s pozdravem J
Reagovat
Datum: 9.5.2017 18:19
Titulek: Re: Kdo tomu věří ať tam běží
Autor: Jenda Benda
87
101
1. VV nemůže za rozdělení HK na dva subjekty, protože přišel až v r.2006. Od té doby sice možná mohl udělat víc pro jeho opětovné sloučení, ale zatím se tak nestalo.
2. Týmy složené převážně z odchovanců byly pouze v Sm kr.přeboru a v Ol-Zl kr.přeboru. Po získání licence na 2.ligu v r.1995 resp. po postupu v r.2004 se odchovanci objevovali jen sporadicky. Výjimkou byly snad jen ročníky, kdy junci a dorost hráli EL.
3. Chce-li VV angažovat nějakého hráče, tak za něj musí jeho mateřskému klubu zaplatit tabulkové odstupné. To platí i pro Mladé Draky. Nedivím se VV, že ty prachy dá radši za hráče z EL.
Podle posledních zpráv, ale nějaká dohoda mezi VV a vedením MD vznikla, takže se nechme překvapil.
Reagovat