SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Mládí vpřed! Sázka na trenérovu přemýšlivost a inteligenci je zajímavá volba

29. listopadu 2017, 13:00, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Mládí vpřed! Sázka na trenérovu přemýšlivost a inteligenci je zajímavá volba Mohelnice - Mohli vsadit na daleko známější a respektovanější jméno. Vedení fotbalové Mohelnice se po odvolání ostříleného trenéra Karla Trnečky drželo hesla mládí vpřed. Já říkám, proč ne. Bývalý hráč Opavy a Uničova Dušan Žmolík je zajímavá volba, která by se v blízké budoucnosti mohla začít vyplácet. Samozřejmě za předpokladu, že se nesestoupí z moravskoslezské ligy a nelehká mise přemýšlivého nováčka, jenž byl hozen přímo do rozbouřeného moře, bude mít šťastný konec stejně jako v případě námořníka Robinsona Crusoa.

 Pro někdejšího kondičního kouče Baníku Ostrava je to premiérová štace v pozici hlavního kormidelníka. V pětatřiceti letech je jedním z nejmladších trenérských lodivodů v České republice, vykonávajících svoji funkci v některé z ligových soutěží.
Ano, zákonitě mu musí chybět zkušenosti. Ty však pokaždé nejsou automatickou zárukou toho, že se povadlé a špatnými výsledky bičované mužstvo podaří nakopnout a vymanit ze spárů tabulkového dna. Ve fotbale toho hodně prožil a dobře ví, jak to v českomoravských luzích a hájích chodí ze všech stran a úhlů. Navíc má evidentně pro strach uděláno a odvaha mu rozhodně nechybí.
Položit za daných okolností hlavu na špalek a spojit své jméno s projektem, který může na konci nevalně rozehrané sezóny dopadnout jakkoliv? To by si nelajznul hned tak každý. Respekt zaslouží i oddíloví funkcionáři, kteří se nebáli provést odvážný tah ve chvíli, kdy to s mohelnickou lodí vypadalo všelijak, jen ne dobře.
Získalo v něm kapitána, jenž se nebojí poctivé práce. Uvážené odpovědi bez obvyklých frází potvrzují, že má všech pět pohromadě, a pokud jde o inteligenci, může rozdávat ve velkém. Všude, kde dosud působil, svým způsobem vyčníval a lišil se od ostatních. Zatímco jeho spoluhráči po absolvování tréninkové jednotky či splnění zápasových povinností odpočívali, nebo se šli bavit, rodák z Rýmařova a bývalý futsalista šumperské Delty Real se ve volném čase věnoval studiu. Na univerzitě v Olomouci zdárně dokončil dva obory. Jeden bakalářský (regenerace a výživa), druhý magisterský se zaměřením na tělesnou výchovu a sport.
V Mohelnici razí svoji filozofii. Uplatňuje nové metody, pohledy, taktiky a moderní strategie. Je originálem, který se po nikom neopičí a naplno věří zvolené cestě a vlastním schopnostem. Ke všem je stoprocentně upřímný a maximálně otevřený, s nikým nehraje špinavou hru. Parta kolem týmového vůdce Romana Kuby se pod jeho vedením zvedla, někteří podceňovaní jedinci ožili až neskutečně. Je na čem stavět.
Teď to chce jediné – nutnou a potřebnou nadstavbu v podobě lepších výsledků. Fotbal totiž není krasobruslení. Umělecký dojem sice potěší, ale nic za něj nezískáte. Rozhodující je počet nasbíraných bodů a v tomto ohledu je na tom Žmolíkova Mohelnice zatím prachbídně… Trenérských služeb Dušana Žmolíka využívaly i mládežnické reprezentace.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky v hodnotě 390 korun na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářek, které půjdou na festival zadarmo.


Soutěžní otázka:

Kolikátý roční festivalu Být ženou se letos v Šumperku koná?

A) druhý
B) třetí
C) čtvrtý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert hanácké kapely STRACENÉ RÁJ, který se uskuteční v pátek 18. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Marcel Krmíček ze Zábřeha, Martin Petřek z Libiny, Alena Zbíralová z Leštiny, Zdeněk Vavřiník ze Šumperka a Jitka Klaclová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).