SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Mají se Draci bát? Kapitán chytil šanci za pačesy

1. dubna 2015, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Mají se Draci bát? Kapitán chytil šanci za pačesy Šumperk, Zlín - Tomu se říká chytit příležitost za pačesy. Pořádně, pevně, bez ostychu. Zatímco šumperští hokejisté už pobývali na dovolené, jejich kapitánský vůdce Aleš Holík si užíval vyvrcholení sezóny, o němž se mu nejspíš ani nesnilo. Po úspěšném play off v dresu Třebíče, které vypomáhal v první lize, si ho vyžádal do svých služeb obhájce extraligového titulu - valašský Zlín.

 Zkušený matador si musel připadat jako v ráji. Nejprestižnější část celého ročníku si ve dvou nejvyšších hokejových soutěžích vyzkoušel vůbec poprvé v kariéře. Šestatřicetiletý bombarďák se ničeho nezalekl a potvrdil pověst ofenzivně laděného obránce. Stačí zmínit jeho osobní statistiky. Mluví jasnou řečí. V šesti zápasech za Třebíč nashromáždil devět kanadských bodů (2+7), v sedmi duelech za Zlín byl čtyřbodový (2+2). V maximálně prestižní čtvrtfinálové sérii s Kometou Brno jednou skóroval a připsal si dvě gólové asistence. Navrch se pyšnil dvěma plusovými body v hodnocení hráčů při vstřelených a obdržených brankách. Příznivou bilanci mu mohli tiše závidět takoví borci jako Žižka, Veselý či Köhler. A to odehrál o dva zápasy méně.
Bravo! Konstruktivní zadák se po dlouhých letech vrátil tam, kde s hráčskou kariérou začínal. A jako by ze zlínského stadiónu nikdy neodešel. Nečekaný výšlap na hokejový Olymp si vychutnával plnými doušky. Hrál jednoduše, přímočaře, prospěšně, chytře a bez vážnějších chyb. Navíc byl účinnou zbraní v přesilových hrách. Trenérovi Vlachovi splácel čím dál větší důvěru tím, že na něj bylo spolehnutí.
Aleš Holík, který odehrál 365 zápasů ve druhé lize (= třetí nejvyšší soutěži), si ověřil, že na to má. Že se může měřit s nejlepšími. A dokázal to nejen sobě, ale i ostatním. Dobrá zpráva pro něj, trochu horší pro Šumperk. Nikdo by se nemohl divit, kdyby hokejového pardála – ač na pokraji sportovního důchodu - po zdárně zvládnutých anabázích mezi elitou začaly nahánět dravé šelmy s hodně ostrými drápy. A to jako svoji nově vyhlédnutou kořist. Zájem by určitě měli v Třebíči a s nabídkou zajímavě stráveného kariérního „podzimu“ možná přiskotačí i samotný Zlín. Kdo ví…
Mají se Draci bát? Určitě ano. Další působení týmového kapitána by mohlo být v nepříjemném ohrožení.


Aleš Holík v rozhovoru pro Českou televizi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).