SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Kočka s deseti životy přemýšlí, jak dál. Není divu

4. března 2015, 14:00, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Kočka s deseti životy přemýšlí, jak dál. Není divu Šumperk - Nemá devět životů jako „obyčejná“ kočka, ale rovnou deset. Alespoň se to o něm tvrdí. Český reprezentant ve sjezdovém lyžování Ondřej Bank si během dlouhé jízdy poseté nejrůznějšími překážkami a zdravotními komplikacemi protrpěl pořádná muka. Nemocnice a operační sály navštěvoval daleko častěji než většina z nás. Po dalším krkolomném pádu dumá, kam se vydají jeho příští kroky. Nikdo se mu nemůže divit.

 V pokročilém sportovním věku se vydrápal na vrchol svého výkonnostního snažení. Překonával české rekordy v prestižním seriálu Světového poháru, vylepšoval osobní maxima, pravidelně plnil stránky denních periodik. Ano, je to tak. Zařadil se mezi nejlepší sjezdaře planety a byl v kurzu asi jako ještě nikdy v životě. Lyžařské dobrodružství si náramně užíval, každým závodem se neskonale bavil. Ještě aby ne, když se stával čím dál větším postrachem nejslavnějších favoritů. Museli ho začít brát se vší vážností.
O pořádný rozruch se postaral i na nedávném mistrovství světa ve Spojených státech. Jen v úplně jiné rovině, která vůbec nezapadala do letošní báječně poslepované skládačky. Další nehezky vypadající „bouračka“, další obavy o jeho zdraví. Pokolikáté už?
Ještě před několika roky by se rychle oklepal a jeho návrat na zasněžené svahy by se rovnal téměř stoprocentní jistotě. Ale dnes? Čtyřiatřicetiletý bojovník si dobře uvědomuje, že už není sám. Má ženu a malého syna. Z pochopitelných důvodů mu v hlavě kolují jiné myšlenkové pochody, plné mnohem důležitějších priorit. Stal se hrdým otcem, rodina je pro něj vším. A kdo ví, jestli nebyly šeredné kotrmelce ze šampionátu za velkou louží posledním varováním? Zvlášť, když většinu kočičích životů už vyčerpal.
Bude zajímavé sledovat, jak se rozhodne. Ať už tak, nebo tak, Ondřej Bank po skončení kariéry zanechá v českém lyžování výraznou stopu. Nezavane ji ani čas. Bude totiž nesmazatelná. V neposlední řadě i proto, že si nikdy na nic nehrál a za každých okolností je svůj. Usměvavý, pohodový, otevřený, ochotný, dobře naložený, plný humoru. Penězi a úspěchy nezkažený, maximálně upřímný, za nic se neschovávající. Prostě lidově a přírodně založený sympaťák vystupující a chovající se bez sebemenších manýrů nafoukaných hvězd a primadon, které neunesly nával slávy.
Za sedmnáct let novinářské praxe jsem potkal spoustu známých sportovních tváří z okresní, republikové i mezinárodní scény. Ondra je jedním z těch, na které nedám dopustit. Je to totiž borec. Po všech stránkách…

Typický obrázek – vysmátý Ondřej Bank.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.3.2015 07:24
Titulek: Bank
Autor: laďa
42
Ať už se rozhodne jakkoliv, je to opravdu sympaťák a děkuji mu za to, co pro náš region udělal.
Reagovat
Datum: 6.3.2015 20:19
Titulek: Přání
Autor: Zdeněk
29
Měli by jsme být všichni hrdí, že máme takového sportovce ,který reprezentuje naši zem.Děkujeme ještě neodcházej.
Reagovat
Datum: 7.3.2015 08:05
Titulek: Radnice
Autor: radka
38
Na zdejší radnici je zapotřebí přepřáhnout a namazat. Myslím si, že by jí svědčilo omlazení, třeba v podobě mladého Banka. Ten alespoň pro Česko a pro nás něco udělal. Myslím si, že za tu dobu co by se učil, nemůže udělat více škod, co nadělalo bývalé vedení města. Pane Broži, všem nám chybí vaše fotografie s Bankem. Myslím na rozloučenou. Vy se přeci vyznáte, nebo ne?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).