SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Když se bodne přímo do vosího hnízda

10. prosince 2014, 07:40, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Když se bodne přímo do vosího hnízda Zábřeh - Málokteré bodnutí do vosího hnízda zůstane bez odezvy. Reportáž z minulého týdne o tom, že se zábřežský fotbal nachází v problémech a dluží hráčům i trenérům, rozpálila doběla jednoho zainteresovaného klubového činovníka. Ještě v pondělí jsme pro něj byli důvěryhodným, seriózním a poslušným periodikem. O den později už nás označoval za sprostý a nechutný bulvár a hned několikrát nám pohrozil trestním oznámením.

 A to všechno jen proto, že jsme napsali, jak se věci doopravdy mají. Použili jsme u toho část jeho vyjádření, které prostřednictvím telefonního rozhovoru skutečně vyřkl, i když nás během vyhrocené úterní debaty neustále přesvědčoval o opaku. Že by náhlá ztráta paměti? Nikoho jsme neobvinili ani neurazili, naopak jsme se snažili na ožehavé téma pohlížet v relativně pozitivním duchu. Ve finále jsme hodili na papír informace, za jejichž pravdivostí si jednoznačně stojíme. Byly totiž ověřené z několika zdrojů a stran.
Chápeme, že ze zábřežského pohledu nepřišly v ideální dobu. Po herní a výkonnostní stránce nejúspěšnější fotbalový klub v okrese opravdu řeší nesnáze finančního rázu. Ač nepočetnému funkcionářském týmu odhodlání nechybí a má snahu dlužné částky postupně umazávat, splatit statisícové pohledávky nebude snadné. Natož postavit konkurenceschopný kádr pro jarní odvety. Nepřehledný a nejistý stav se může vyvinout všelijak a nejrůznějšími směry.
Bohužel, i takový je současný sportovní svět. Nepřináší jen radost a nadšení pramenící z historicky nejlepších výsledků v klubových dějinách. V Zábřeze bylo všechno vykoupeno tím, že se nejednou hazardovalo na hraně. Finanční zdroj vysychal, i tak se nepřestávala hrát vysoká hra. Pohybovat se na špici třetí ligy je sice krásné, ale za jakou cenu? Opravdu to stojí za to? Když vyrazíte do supermarketu a v kapse máte peníze tak akorát na nákup několika rohlíků, lahodně vypadající šunku, po níž se vám nestydatě sbíhají sliny, si jednoduše odepřete. Zábřežská strategie byla evidentně poněkud jiná. Neustále dokola se ukrajoval příliš velký krajíc a klín se vybíjel klínem.
Za vzniklé potíže rozhodně nemůže jeden článek v TÝDNU na severu. Zpytovat svědomí by měli všichni ti, kteří nepříjemnou šlamastyku kaskadérským přístupem způsobili. Někteří už raději vrávorající loď opustili a nechali zbytek posádky ve štychu. Jestli se vymaní ze spárů rozbouřeného moře a podaří se jí doplout do klidnějších vod? To se teprve uvidí. Nezbývá, než všem obětavým zapálencům popřát hodně štěstí. Čeká je přetěžký úkol.
Na otázce dne se každopádně nic nemění. Není z dlouhodobého hlediska moravskoslezská liga pro Zábřeh až moc velkým soustem? Zvlášť, když se donekonečna musí spoléhat na větší počet fotbalistů odjinud a divácký zájem převážně klesá? Sulko se během podzimu statečně pralo o titul půlsezónních šampiónů, a přesto se návštěva čítající přes 500 zvědavců pokořila jen dvakrát. Na povedené časy, kdy v modrobílém dresu válčili místní a „sousední“ borci Kysučan, Appl, Pinkava, Šrot, Mozga, Málko, Kulhánek či Kohoutek a na zteč je hnaly tisícové davy, se může jen nostalgicky vzpomínat. Těžce skládaná a složitě poslepovaná „umělotina“ ani zdaleka tolik netáhne. A klidně se může na zeleném pažitu přetrhat či rozkrájet. Fandové mnohem radši chodí na oblíbence, které dobře znají. A že je to třeba nižší soutěž? To jim ve většině případů vůbec nevadí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.12.2014 14:20
Titulek: Sulko Zábřeh
Autor: david
101
152
To teda nesouhlasím. Lidi ubývají na všech stadionech nejen u nás v Zábřeze. Z hlediska návštěvnosti je Zábřeh i tak na tom možná nejlépe z celé soutěže. Možná v Prostějově jsou na tom o něco lépe, ale tam lidi přitáhnou bývalé vyhaslé hvězdy typu Zelenky. Lidi jsou dnes prostě pohodlnější jak dřív. Mají plno sportu v televizi a nechce se jim chodit na stadiony. Navíc třetí liga v našem regionu není taková vzácnost jako dřív, letos hrajeme už devátou sezónu MSFL. My fanoušci se teda snažíme a málokde se fandí tak jako u nás. Potom jak postoupily Opava a Frýdek-Místek si myslím, že jsme nejlepšími fanoušky v celé soutěži. Musíme přežít, prostě pro fotbal je špatně, když ve vyšších soutěžích jsou týmy, kterým nikdo nefandí jako jsou třeba béčka ligových klubů, kde přijde 50 diváků a je tam komorní atmosféra. Taky nesouhlasím s tím, že kluci se nesnažili. To snad nemyslí autor článku vážně pokud viděl pár zápasů našeho týmu na podzim? Až na ten závěr byl podzim úžasný, většinu zápasů hráči odmakali naplno až do konce, s Vyškovem otáčeli nepříznivý stav a s Prostějovem vyrovnali až po čase, kde to nezabalili a dřeli až do konce. Navíc jsme hráli s úzkým kádrem a dokázat s ním takové výsledky je obdivuhodné. Nejvíc vynikali brankář Šustr, záložník Binar, střelci Komenda a Bačík, ale všichni kluci hráli velice dobře a zaslouží si poděkování. Nemůžu soudit vedení, někteří lidi mě v něm štvou, ale věřím, že se věci dají do pořádku a jaro bude minimálně stejně úspěšné. Město Zábřeh si zaslouží mít úspěšný sportovní oddíl a snad pro to zdejší lidé udělají maximum, aby nám náš sportovní oddíl přinášel radost a sportovní i fanouškovské zážitky.
Reagovat
Datum: 10.12.2014 14:33
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
144
134
Podle mě jste nepochopil podstatu článku. O tom, že by se hráči nesnažili, tam není ani slovo. Možná by bylo zajímavé spočítat, kolik zábřežských odchovanců nastupovalo v základní sestavě. Pořád donekonečna nakupovat nejde. Stojí to spoustu peněz, které ve finále vyletí oknem. Zájem diváků o sportovní zápasy v posledních letech hapruje všude, v tom máte pravdu.
Reagovat
Datum: 10.12.2014 15:05
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: david
117
137
A jak to mají s odchovanci jiné týmy v této soutěži, pokud nepočítáme béčka? Tady to tak prostě chodí, jsme v kraji Sigmy, která spolkne většinu mladých kluků v okolí. Kolik odchovanců hraje v konkurenčním Uničově nebo v jiných městech? V městech velikosti Zábřeha, Uničova a dalších by se pak nemohla hrát tak vysoká soutěž a myslím si, že by to byla škoda. Já si myslím, že si hráči u nás dobře sedli, táhli za jeden provaz a tým šlapal. Mnohokrát jim lidi na stadionu tleskali a hráči tady jsou jako doma. To je jedno, že odtud většina z nich nepochází. A jak se třeba díváte na reprezentační fotbal, kde mnohé země reprezentují hráči, kteří s tou zemí mají pramálo společného jako třeba Francie nebo Švýcarsko?
Reagovat
Datum: 10.12.2014 15:47
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
137
118
Já vám tu třetí ligu přeju. Je fajn, že ji na okrese někdo hraje. Jen mám obavy, že až o ni jednou přijdete, tak půjde fotbal v Zábřehu hodně velkým šupem dolů. Myslím ten mužský, protože z ničeho nic nebudete mít kde brát. Proto jsou v dnešní době tolik důležití vlastní hráči. Vaše vedení žije přítomností, ale vůbec nemyslí na budoucnost. Stačí se podívat, jak dopadli v Drnovicích, Mikulovicích, Oskavě...
Reagovat
Datum: 11.12.2014 08:23
Titulek: Stanislav
Autor: Anonym
143
112
To se povedlo takový článek. Kritika je také někdy dobrá napsat a i když to pro redaktora není jendoduché přesto fandím a jen tak dál nebojte se píchat do vosího hnízda.
Reagovat
Datum: 13.12.2014 12:22
Titulek: Bez titulku
Autor: Bludovák
148
139
Jakož to nezaujatý divák , který jezdí s přáteli na každý domácí zápas SULKO Zábřeh , tak musím souhlasit s prvním příspěvkem jen z části a to , že se fandí a to docela dobře i my jsme se poslední 4 zápasy připojili ve skandování. Ale bohužel jde vidět , že výchova hráčů pro Sulko je asi vedlejší věc .
A to proto , že se podívejte na Šumperk , kde mají výchovu na sakra větší úrovni a jdou si za svým , ikdyž ne se vším souhlasím co v Šumperku dělají , ale výchova mládeže musí být na prvním místě a pokud někdo hraje 3.ligu měl by mít na dobré úrovni i mládež.. Bohužel konkurence Šumperka a Zábřeha je natolik známá v přetahování hráčů , že poslední 2-3 roky se raději rodič rozhodne dáti dítě do Šumperka..Hold by jste se měli možná pustit na stejnou cestu jako Šumperk a třeba by ta výchova mládeže pramenila k stabilně k prvním příčkám Dorostenecké divize či na MSFL U19 , kde můžete časem a pílí vychovat hráče pro 3.ligu mužů a nemusíte nakupovat. Šumperk je hold před vámi o pár let ku předu.
Přestaňte vysávat okolní kluby nesmyslnými částkami za hostování "Pan Hrdlovič" možná by se pak okresním klubům s vámi pracovalo jednoduše.
Reagovat
Datum: 13.12.2014 12:24
Titulek: Bez titulku
Autor: Bludovák
124
125
Vždyť jediní hráči z Sulku a odchovanci jsou střídající Kapl a ten blonďák...TO je hodně málo.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).