SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Jednou to přijít muselo

29. dubna 2014, 19:48, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Jednou to přijít muselo Šumperk - Jednou to přijít muselo. Tak dlouho klepal na extraligové dveře, až se dočkal vysněného otevření. Tomáš Štůrala by měl příští sezonu strávit jako plnohodnotný člen zlínského souboru, který v pátek dotančil až k mistrovskému titulu.

Dnes již bývalý brankář hokejového Šumperka k výstupu na vrchol přispěl několika vítěznými zápasy v základní části a především jako čtvrtfinálový žolík modrožlutých ševců, kterého do boje s Hradcem Králové vytáhl z rukávu trenérský šibal Rostislav Vlach. Většině dračích fanoušků v tu chvíli bylo jasné, že se pomyslná smyčka utahuje a že o svoji uctívanou modlu přijdou.

Kmenový hráč Zlína si šanci mezi elitou zaslouží. Pro Šumperk odváděl parádní práci vysoké kvality. Nevadilo mu ani to, že se na Tyršův stadion přesunul v době, kdy se Draci pokoušeli o postup ze druhé ligy. Na tom, že se ve vyšším výkonnostním patře postupně zabydleli, měl obrovský podíl.

Každý příběh ale většinou končí. Štůrala po letech věrných služeb potřeboval změnu v podobě nového impulsu. Teď se dočká zasloužené odměny za trpělivost a ochotu dlouhodobě pomáhat "malému" Šumperku. Profesionální přístup a spolehlivé výkony nadprůměrné úrovně v dresu s drakem na prsou ho z periférie vymrštily až na výsluní.

Smutek nad jeho odchodem bude chtít co nejrychleji rozprášit Vladislav Koutský, naposledy člen kádru slovenské Žiliny. Novou brankářskou jedničku na šumperské adrese nečeká vůbec nic jednoduchého. Tomáš Štůrala totiž zanechal na stejném místě jen těžko smazatelnou stopu výrazných rozměrů. Udržet po něm laťku v odpovídající výšce? To bude chtít pořádnou dávku brankářského umu. Zvlášť když předchozí prvoligové sezony ukázaly, že Šumperk potřebuje gólmanského "držáka" jako sůl.


Foto: Petr Fišer

Tomáš Štůrala se loučí. Po Danielu Vrdlovcovi je dalším hokejistou, který se přes Šumperk vyškrábal až do nejvyšší soutěže.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.