SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Hokejisté na Porubu měli, stačilo relativně málo

5. dubna 2017, 14:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Hokejisté na Porubu měli, stačilo relativně málo Šumperk - Během čtyřiadvaceti dnů absolvovali ve vyřazovací fázi druholigového maratónu vrchovatou porci jedenácti zápasů. Šest proti extrémně kousavým valašským Bobrům, na maximální délku pěti soubojů se pak natáhlo napínavé drama s ostravskou Porubou. Hokejová sezóna skončila pro šumperské Draky porážkou na severu Moravy a je potřeba říct, že rozhodně nemusela. Stačilo relativně málo.

 Je to trochu paradox. V play off vypadli se soupeřem, který jim po herní stránce vyhovoval víc. Duely s Valašským Meziříčím byly převážně urputné, defenzivně laděné a nad zápasovou krásou v nich vítězil krvelačný boj. Snaživého konkurenta odstavili na vedlejší kolej s vypětím všech sil a také proto, že byli psychicky a mentálně odolnější. Dokázali se totiž vylízat z několika nepříjemných šlamastyk. Výkonnostní rozdíly se jevily až na některé pasáže jednotlivých utkání jako minimální.
Semifinálová řežba se sebevědomou Porubou přinesla otevřenější partie. Ve větší míře se myslelo na útočení, což ofenzivně laděnému Šumperku vyhovovalo. A protože se s gradujícími emocemi i často faulovalo a porušovala pravidla, žlutomodří mohli použít své oblíbené „přesilovkové“ zbraně.
S odstupem času lze konstatovat, že se z jejich pohledu jednalo o hratelnou sérii. A také si je potřeba přiznat, že ji nepřekulili na svoji stranu vlastní vinou. Úvodní dva zápasy ztratili způsobem, který je musí mrzet ještě teď. V obou vedli o dvě branky, v obou měli na vítězství. Místo toho prohrávali 0:2 na zápasy…
Za to, že nesložili zbraně a zdánlivě ztracenou přetahovanou byli schopni vrátit do Ostravy, zaslouží pochvalu. V rozhodujícím pátém střetnutí dojeli na hrozící komplikace, které se jim v předchozím průběhu trochu zázračně vyhýbaly. Úzký kádr se začal potýkal se zdravotními problémy, a jak přiznal trenér Flašar, docházel mu kyslík. V takovém rozpoložení by v případném finále neměli proti favorizovanému Vsetínu sebemenší šanci.
Hokejový Šumperk si zajistil místo na pomyslných stupních vítězů oprávněně. I když prošel po pádu z první ligy zásadními změnami, s ohledem na plně profesionální mužstvo si ani jiné cíle vytýčit nemohl. Dosáhl na ně s velkým přispěním elitní formace Matějka, Vymazal, Vachutka, kterou zezadu zdatně podporoval útočnými choutkami pověstný obránce Sedlák. Hlavně díky ní se tým trenéra Aleše Flašara vklínil mezi druholigovou elitu. Na ledě trávila hromadu času, její herní vytížení bylo až extrémní. Trenérovu důvěru splácela tím, že uměla být produktivní a gólová.
Zmínit je potřeba i jméno brankáře Hynka Kůdely. Jestli chce ředitel Velčovský v příští sezóně pomýšlet na postup, měl by udělat všechno pro to, aby s usměvavým blonďákem prodloužil smlouvu. Kvalitní gólman, to je v hokeji stěžejní základ, bez kterého jste nahraní. Některé výsledkové kopance, k nímž docházelo před jeho příchodem z Českých Budějovic, toho byly vzácným důkazem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.