SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Hlavní nepřítel šumperských hokejistů? Nedostatek času

9. září 2015, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Hlavní nepřítel šumperských hokejistů? Nedostatek času Šumperk - Ťuk, ťuk. Dobrý den. Tak mě tady máte. Očekávaná návštěva, která vystupuje pod názvem První hokejová liga, zavítá ve středečním večeru na sedm stadiónů po celé republice. Bude tím spuštěn nekonečný kolotoč zápasů vměstnaných do 52 soutěžních kol. Na dlouhý maratón se vydají i šumperští Draci.

 Klubový prezident Vladimír Velčovský se po dalším neúspěšném útoku na postup do play off odhodlal k radikálnímu řešení. Nakonec se s použitým skalpelem řezalo ve větší míře, než se původně zamýšlelo. Ze šatny zmizela řada opor, některé z nich si odchod ze Šumperka doslova vynutily.
Zůstala jen důkladně osekaná skupina nejvěrnějších, k níž se od společné přípravy na ledě přidal rekordní počet zkoušených hráčů. V mnoha případech nevalné kvality. I když kormidelníkům Kučerovi a Pivkovi nic jiného nezbývalo (= v deseti se trénovat dá, ale je to téměř k ničemu), přicházeli tím o další drahocenný čas v předsezónním období. Šumperské manko na většinu protivníků tak s každým dnem v přímé úměře narůstalo. Sestavu se podařilo částečně ustálit až s příchodem zlínského Fořta a několika hokejistů z družebních Pardubic. Zatímco ve Slavii Praha, na Kladně či v Českých Budějovicích už pilovali herní systémy a šablony pro početní převahy a nevýhody, na Tyršově stadiónu stále nevěděli, koho z potenciálních posil budou nebo nebudou mít k dispozici.
Draky nemine ošidný boj nejen s nabitou konkurencí, ale i s brzkým startovním výstřelem. Jednoznačně je nečeká nic jednoduchého. I když se současné složení mužstva jeví na papíře jako konkurenceschopné a docela zajímavé, je zřejmé, že si všechno teprve sedá. V kabině i na ledě. Potvrdily to generálky s Prostějovem, které obsahovaly obstojné pasáže, ale zároveň i přehršel základních nedostatků. Hlavně v defenzívě. Speciálně pak při souhře a obsazování „škodné“ v obranném pásmu. Občas to byl až neskutečný průchoďák podpořený nedůrazem, opakujícími se chybami a neschopností být v pravý moment na správném místě.
Nesmlouvavou rychlostí tikající hodiny zastavit nešlo, proto se může stát cokoliv. Důležitou roli sehraje řada aspektů. Zachytají Drakům velmi mladí brankáři? Vyhnou se jim velkým obloukem zranění a nemoci? Budou mít trenéři v případě potřeby k mání zkušenějšího gólmana z extraligy? Podpoří je spřátelené Pardubice v těžkých chvílích, kdy půjde do tuhého? Budou pardubičtí hokejisté ochotni potit krev za klub z nižší soutěže, jemuž nepatří? Podaří se ve výrazně obměněném kádru vytvořit partu, která potáhne za jeden provaz?
Šumperk momentálně připomíná klavír, jenž je schopen vyprodukovat některé dobré tóny. K jeho dokonalému vyladění ale pořád kousek chybí. Jak moc velký, to v plné nahotě odhalí průběh nejbližších týdnů. Zákonitosti první ligy jsou každopádně nekompromisní. Jakmile z rozjetého vlaku jednou vypadnete, těžko se vám bude naskakovat zpátky.

LOS PRVNÍ LIGY

1. KOLO – středa 9. září: 18.00 Šumperk – Třebíč. 2. KOLO – sobota 12. září: Most – Šumperk. 3. KOLO – pondělí 14. září: 18.00 Šumperk – Jihlava. 4. KOLO – středa 16. září: 18.00 Havířov – Šumperk. 5. KOLO – sobota 19. září: 17.00 Šumperk – Litoměřice. 6. KOLO – středa 23. září: Ústí n. L. – Šumperk. 7. KOLO – sobota 26. září: 17.00 Šumperk – České Budějovice. 8. KOLO – pondělí 28. září: 18.00 Přerov - Šumperk. 9. KOLO – středa 30. září: Kladno – Šumperk. 10. KOLO – sobota 3. října: 17.00 Šumperk – Benátky. 11. KOLO – středa 7. října: Prostějov – Šumperk. 12. KOLO – sobota 10. října: 17.00 Šumperk – Slavia Praha. 13. KOLO – pondělí 12. října: Kadaň – Šumperk.


Foto: Petr Fišer

Dvojice, na kterou se bude v Šumperku hodně spoléhat. Klíčový obránce Tomáš Sedlák a zatím nejvýraznější posila z Pardubic Jiří Půhoný při konverzaci před vhazováním v útočném pásmu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.9.2015 09:38
Titulek: Zaslouží si mužský hokej přísun městských miliónů?
Autor: X
118
130
Takhle to vidí i jiní :-)
Reagovat
Datum: 12.9.2015 09:39
Titulek: Zaslouží si mužský hokej přísun městských miliónů?
Autor: X
133
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.