SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Fanoušci Draků, bavte se! Trenérova mise může po sezóně skončit

12. prosince 2019, 18:00, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Fanoušci Draků, bavte se! Trenérova mise může po sezóně skončit Šumperk – Nezbývá než s prezidentem klubu Vladimírem Velčovským souhlasit. Dosazení Martina Janečka do role hlavního kouče se skutečně změnilo v milimetrově přesnou trefu do černého. O to víc by si každý fanoušek Draků měl užívat plodného období pod jeho trenérským kralováním. To, zda žádaný pracant zůstane po skončení sezóny na Tyršově stadiónu, nebo zakotví na lepší adrese, momentálně ví jen (otevřený) hokejový osud.

Dává šanci odchovancům. Ze svých svěřenců dokáže vymačkat maximum. Zvládá s nimi zápasy venku a také méně povedené duely, v nichž se jim herně zrovna moc nedaří. Šumperskému týmu se vede na všech frontách, a jak Velčovský sám připouští, o největší klenoty z „jeho“ pokladnice je zájem už dnes. Právě Janeček patří mezi nejžádanější zboží.

Pětačtyřicetiletý lodivod se nachází v ideálním trenérském věku. Je hladový. Pracovitý. Ambiciózní. Prahne po úspěchu. Vyznává moderní metody. Na úkor ustrašeného „zanďoura“ či „prešovského betonu“ preferuje útočné pojetí s mnohdy riskantním napadáním. Ví, o čem mluví a co chce. Šumperk pod jeho vedením pookřál, rozkvetl a ožil. Znovu je to velká výsledková jízda. Otázkou zůstává, zda mu za pár měsíců nezačne být angažmá ve Škoda Aréně příliš malé a těsné.

Platí to všude. Všechno je otázkou nabídky a poptávky. Málokdo odolá vábení movitějšího zájemce, který předloží na stůl smlouvu s lákavějšími platovými podmínkami, a hlavně možností zajímavějšího kariérního růstu v kvalitnější soutěži. Druhá liga je pro mnohé jen odrazovým můstkem a Martin Janeček nemusí představovat výjimku.

V současné době se naplno a se stoprocentní intenzitou soustředí na dobře rozdělanou práci, druhou polovinu základní části a vrchol spojený s rozhodujícím play-off. Jak se v hokeji traduje, vyřazovací zápasy jsou úplně o něčem jiném. A největší konkurenti Draků se v něm můžou probudit jako Šípková Růženka po šťavnatém polibku od svého milovaného zachránce. Zatím to od Havlíčkova Brodu, Valašského Meziříčí a omlazeného Hodonína nebylo úplně ono…


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.