SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Dvojnásobný zkrat v přímém přenosu. Reakce? Místo omluvy snůška lží a podivných slov

14. ledna 2015, 18:12, Petr Fišer
Šumperk - Rozhodně to není něco, čím by se Šumperk mohl hrdě chlubit. Zimní stadión stojí na kraji města od roku 1969 a patří k vůbec nejstarším budovám v republice, ve kterých se provozuje jeden z nejpopulárnějších kolektivních sportů. Protože neprošel žádnou zásadní rekonstrukcí, ani zdaleka se neřadí ke skvostům hokejové architektury. O diváckém komfortu radši pomlčet, přece jen se píše jednadvacáté století. Navíc se stal v poslední době místem, které přitahuje trable nejrůznějšího rázu jako magnet obřích rozměrů.

 Stačí připomenout extrémně vyhrocené utkání první ligy mezi domácími Draky a Ústím nad Labem. Hlavní rozhodčí Petr Úlehla hostitelskou stranu nešetřil a vyloučil jí do konce zápasu dva hráče. Obránce Martin Novotný za údajně cílené nastřelení muže s píšťalkou dokonce vyfasoval šestizápasový distanc, přestože se zdál být nevinný. Proklínaný Úlehla byl na oplátku zasažen plastovou lahví hozenou z hlediště přímo do hlavy. Při odchodu do šatny ho pak ve vyhlášené uličce smrti „osvěžila“ rekordní lavina kelímků s nevyprázdněným obsahem.
Minimálně stejnou „popularitu“ si vydobyl u šumperských fanoušků i trenér Benátek Filip Pešán. Po skončení důležitého duelu neukočíroval vlastní nervovou soustavu a dvojnásobným zkratem v přímém přenosu si řekl o mediální masáž, o niž bezpochyby nestál. Bývalý kouč Liberce nejprve nedovoleně vstoupil na ledovou plochu a namířil si to přímo k rozhodčím. K netradiční formě protestu přidal o několik vteřin později překvapivý „bonus“. Hned při první příležitosti si vybil gradující frustraci a zlost na jednom z diváků, který ho měl zasypat sprškou nadávek. Před kabinou Benátek se tak jeho přičiněním strhla regulérní hospodská rvačka. „Nic světoborného se nestalo. Při průchodu ven na mě plivl přes síť. Nemohl počítat s tím, že se usměju a půjdu dál. Musel čekat reakci. Bylo to vyřízení chlapa s chlapem, se zápasem to nesouviselo. Možná s emocemi, to jsem schopný připustit,“ tvrdil Pešán otevřeně.
Nic světoborného se nestalo? Bože můj, kde to jsme? Kdyby stejným způsobem reagoval každý, tak by se prala pomalu celá republika. Normální člověk by od Filipa Pešána očekával především omluvu za krajně nevhodné chování a důkladné sypání si popela na vlastní hlavu. A ne snůšku podivných slov o tom, že vlastně jednal správně a ve svém zájmu.
Pane Pešáne, jste trenér, který za svoji práci bere hezké peníze. Ze své pozice můžete ovlivnit spoustu mladých lidí. V Šumperku jste jim dal ten nejhorší možný příklad. Ať už byl důvod vašeho rozčílení jakýkoliv, musíte si počínat jako profesionál. S odpovídajícím vystupováním, za všech okolností. V opačném případě bude lepší, když se poohlédnete po jiné profesi.
Výpovědi svědků a samotného napadeného fanouška a v neposlední řadě i záběry z internetové televize, která v den utkání natáčela přímo na stadiónu, navíc usvědčují benátského kouče ze lži. „O žádném plivnutí nemůže být ani řeč,“ stojí si pevně za svým diváci, kteří nechutnému incidentu přihlíželi z bezprostřední blízkosti.
Jestli za své prohřešky tvrdě pykají hráči, stejným metrem by mělo být měřeno také na trenérském poli. Dočká se spravedlivého trestu i lhář Pešán? O dva dny později kápl božskou a sám přiznal, že si „flusancovou“ příhodu vymyslel…


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).