SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Cíl nesplněn = neúspěch

18. února 2015, 18:35, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Cíl nesplněn = neúspěch Šumperk - Úspěch, nebo neúspěch? To je, oč tu běží. Šumperští hokejisté neproklouzli do prvoligového play off ani v letošní sezóně, přestože se premiérově týkalo deseti družstev. Na druhou stranu se s luxusním náskokem a velkým předstihem zachránili. Je důvod ke spokojenosti?

 Jen částečně. Hokejová pěchota vedená generálem Velčovským a jeho pobočníkem Kučerou vstupovala do několikaměsíční války na českomoravském poli s jednoznačným cílem, který byl prvně jmenovaným sebevědomě zmiňován při každé příležitosti. Protože k jeho naplnění nedošlo, nezbývá, než otočit palec směrem dolů.
Draci přitom netrpělivě očekávaný ročník nadějně rozehráli. V první polovině dlouhodobé části platili za postrach každého soupeře, na jejich štítu skončili i největší soutěžní favorité. Ruku na srdce: věřili byste ještě před rokem, že hned dvakrát skolí slavné Kladno? Navíc k nadšení diváků zlobili a škádlili bohatší konkurenty nátlakovým herním pojetím okořeněným spoustou gólů. Takhle šikovně poskládaný mančaft v Šumperku ještě nehrál, shodovali se spokojení fandové jako jeden muž. Všechno vypadalo více než dobře.
Perfektně seřízený a důkladně promazaný stroj se ale porouchal. Týmové nesnáze se začaly hromadit s narůstající marodkou. V některých chvílích byla plná až k prasknutí. A jsme u problému číslo 1. Trenéři až na několik málo výjimek neměli kam sáhnout a víc než kdy jindy jim chyběly neexistující střídavé starty z extraligy, jakými byli v minulosti Hlinka, Okál či Matuš. Od mladíků z juniorky Vítkovic ani od později příchozího tria Popelka, Rimmel, Haas se žádné zázraky čekat nedaly. Jen se vybíjel klín klínem, což se později i potvrdilo.
Draci nemohli najít předchozí pohodu. Všechno valili na sílu. Chyběla jim lehkost i kapacitnější zásoba fyzických sil. Drtivou většinu vyhraných zápasů těžce vydřeli a sáhli si při tom až na úplné dno. Bylo to na krev. Do karet jim nenahrávala ani oslnivě gradující forma úhlavních nepřátel. Hokejisté Benátek i Ústí nad Labem připomínali s příchodem nového roku nezastavitelný buldozer, který před sebou hrne všechno, co se mu postaví do cesty.
Problém číslo 2. Tradiční šumperský. Ano, tušíte správně - venkovní zápasy. Opět to byla nekončící bída. Tentokrát znásobená absencí jasné brankářské jedničky, jakou byl držák Tomáš Štůrala. V létě získaný Vladislav Koutský ho dokázal nahradit pouze v domácích duelech, venku se mu většinou nedařilo. To samé platilo o mladém Zelenkovi. V kombinaci s nepříliš jistou a často chybující defenzívou se namíchala třaskavá směs, která stála za spoustou výbuchů. Pod tlakem hrající mužstvo potřebovalo cítit zezadu daleko větší jistotu a podporu.
Šumperk dohrává zbytek sezóny jen z povinnosti a je to znát. Vedení klubu se ochotně zbavilo některých opor, buď nastálo, nebo jen dočasně. Posledním z řady je ve slovenské Žilině vypomáhající Michal Velecký.
Považuji to minimálně za dvouminutový faul spáchaný na diváky. V přímé úměře měl být vykompenzován jedním sympatickým gestem, k němuž nedošlo. Méně hodnotná představení = žádné nebo dobrovolné vstupné. Takhle byli fanoušci odsunuti na vedlejší kolej a ještě za to musí platit.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.2.2015 03:28
Titulek: Souhlasím
Autor: Míla Hájek
140
134
Petře, děkuji ti za trefné názory, i tentokrát jsi uhodil hřebík na hlavičku!!!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.