SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Český fotbal zase smrdí

13. května 2014, 20:51, téma FOTBAL, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Český fotbal zase smrdí Česko - Český fotbal znovu budí pozornost. Jak jinak než díky negativní atmosféře. Výjimečně ji nevyvolala žádná korupční aféra, ale nařízení svazu přerušovat nebo dokonce ukončit zápasy, ve kterých diváci hlasitě skandují sprosté a hanlivé pokřiky. V poslední době směřují výhradně na adresu předsedy fotbalové asociace Miroslava Pelty. Jeho boj, který vyhlásil fanouškům, se mění ve frašku.

Na fotbale se nadává úplně všude. V Německu, v Anglii, na Slovensku, v Africe. Pokud ale nejde o rasistický podtext nebo hrubé násilí, nikde jinde se nepostupuje právě jako v Česku. Divák si zaplatí vstupné a na vyjádření vlastního názoru má svaté právo. Ať už je jakýkoliv. Že patříte do skupiny soudných lidí a s většinou křiklounů velmi často nesouhlasíte, to je věc druhá. Takhle to vypadá, jako by se vedení fotbalu vrátilo do času totality a komunistické cenzury. Až z toho běhá mráz po zádech. Budete hlásat jen to, co vám dovolíme.

Minulé pondělí se v Olomouci hrálo moravské derby. Přijel ostravský Baník s exzábřežským středopolařem Markem Šichorem, v sázce byly veledůležité záchranářské body. Za normálních okolností by bylo na Andrově stadionu plno, možná i vyprodáno. To by se ale nesměly prodávat lístky pouze na jméno a pouze v předprodeji. Dorazili jste v den zápasu? Měli jste smůlu. Nakonec se v ochozech "tísnily" asi tři tisícovky nejvěrnějších. Nemalá část z nich na svých sedačkách vůbec neseděla a vybrala si lukrativnější místa s lepším výhledem. V poloprázdném hledišti jich bylo k mání nespočet, stačilo si vybrat. Tak proč toho nevyužít, když vás nikdo nehlídá. I proto se nabízí zásadní otázka: Bylo to vůbec k něčemu?

Zápas měl obrovské grády, dech beroucí zápletku, dramatické vyvrcholení. Báječnému představení chybělo jediné - odpovídající kulisa, která by velký zážitek ještě znásobila. Spoustu let se otázka vstupenek neřešila a najednou se bez jakýchkoliv příprav skočí do všeho po hlavě v průběhu rozehrané sezony. A ještě k tomu bez možnosti internetového "onlajn" nákupu. Na jednu stranu se chceme přibližovat západní Evropě, na druhou to v době moderních technologií řešíme jako ve středověku. Bohužel, další palec dolů. Jako byste chtěli po malém dítěti, které na pískovišti staví jednoduché bábovičky, aby z ničeho nic vyrobilo ze stejného materiálu desetipatrový hrad. Už dopředu je jasné, že můžete na valnější úspěch zapomenout.

Český fotbal zase smrdí a místo důkladné koupele neustále sahá po nic neřešícím deodorantu. Pane Pelto, co bude dál?

Averze vůči šéfovi českého fotbalu Miroslavu Peltovi závratně stoupá.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.5.2014 18:12
Titulek: Pohár
Autor: Trener
55
117
Myslím si, že díky tomu smradu se v sobotu 17.5. finále nedohraje.
Reagovat
Datum: 16.5.2014 09:40
Titulek: Bez titulku
Autor: Mira
53
Viděli jste třeba na cyklomaratonu fanoušky sprostě nadávat ? To dělají jen rádoby fotbalisti a hokejisti co vlastně ani neumí bruslit :)
Reagovat
Datum: 19.5.2014 05:28
Titulek: NEMÍCHAT JABLKA S BRAMBORAMI
Autor: Josef F.
47
I při cyklistice se dějí věci, že by jeden chtěl nakoupnout blbé fanoušky, kteří ohrožují svým pohybem i své idoly.....Jinak fandění ke sportu patří a jde jen o to, aby vybíjení jisté agresivity nepřesáhlo určitou mez.....Pelta měl jít už dávno do háje, zjevem i konáním je coby šéf fotbalu nepřijatelný.....Mohl by to zkusit v politice, kde se vinou často nesvéprávných voličů uplatní mnohdy kde kdo.....
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).