SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Bude to nevyzpytatelná hokejová fuška

6. září 2017, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Bude to nevyzpytatelná hokejová fuška Šumperk - Pro mnohé to bude nevšední premiéra. Na šumperské hokejisty čeká sezóna, kterou ještě nezažili. Že musí každou tréninkovou jednotku podstupovat v Uničově? Budiž. Ale že v lepším případě odehrají prvních čtrnáct zápasů druhé ligy na stadiónech svých soupeřů? To už je rarita, co se moc často nevidí. Draci, držte se, bude to nevyzpytatelná fuška.

 SOUČASNÝ KÁDR

Klubové vedení vsadilo na kostru týmu, která tvořila pevné základy družstva z minulého ročníku. Změn se neudálo tolik jako v minulosti, což je dobrý předpoklad pro to, aby se znovu útočilo na medailové posty. Mladý tým je hladový, plný elánu, odhodlání a tvoří semknutou partu. Skutečnou odolnost ale prověří až kritické situace.

BRANKÁŘI

Kdo chce být v hokeji úspěšný, musí mít kvalitního gólmana. Průběh předchozí sezóny to potvrdil v plné nahotě. Jakmile se na Tyršův stadión přestěhoval konstantně chytající Hynek Kůdela, modrožlutí ztráceli body jen zcela výjimečně.
Po jeho odchodu do Poruby sáhli v Šumperku na kombinaci zkušenosti a dravého mládí. S perspektivním Reném Svobodou vytvořil tandem pětatřicetiletý Adam Vrba. Příspěvek generačně rozdílné dvojice bude nezbytný a může sehrát klíčovou roli.

OBRANA

Je z poloviny nová. Ruku v ruce s tím může být zpočátku nesehraná. V přípravných duelech to občas zaskřípalo víc, než bylo zdrávo, a to zvláště v předbrankových prostorech. Role hlavního lídra připadne Tomáši Sedlákovi, hodně se očekává i od navrátilce Petra Gewieseho. Oddílový odchovanec má nahradit Tomáše Drtila, jenž se upsal prvoligovému Havířovu.

ÚTOK

Největší chlouba z předchozího soutěžního období bude s největší pravděpodobností hnacím motorem celého družstva i v ročníku nadcházejícím. Až na Jana Matějku, jenž skončil na vlastní žádost z rodinných důvodů, se podařilo udržet všechny opory včetně nejlepšího střelce Daniela Vachutky. A to i přes velký zájem Poruby. Trenér Pavel Hulva může při skládání jednotlivých formací obnovit některé prověřené vazby a navíc je mu nově k dispozici bonusová volba v podobě Jiřího Půhoného. Pokud naplní předpoklady, z perspektivního forvarda s extraligovou minulostí by se mohla vyklubat posila k nezaplacení.

KONKURENCE

Draci zahájí svou mistrovskou pouť v sobotu v Kopřivnici a v následujících dvou zápasech je prověří soupeři nejtěžšího kalibru. Hodonín patří každoročně k užší špičce druhé ligy a nadupaná Poruba je všeobecně považována za žhavého kandidáta na titul. Hulvův předchůdce Aleš Flašar doplnil úspěšné mužstvo o několik zajímavých jmen. Kromě už zmiňovaného Kůdely si plácl s Haasem, Káňou, Fojtíkem, Zdeňkem či Lukou.

REKONSTRUKCE STADIÓNU

Loňská oprava ledové plochy a chladicího zařízení i letošní nekonečná výměna dosluhující střechy byly bezpochyby potřeba. Veškeré práce ale provází nejrůznější problémy a termín dokončení se díky tomu protahuje a oddaluje. Pro mužský i mládežnický hokej to představuje nepříjemné komplikace, které se projeví na finanční stránce a v krajním případě můžou mít negativní vliv také na sportovních výsledcích.

PŘEDPOVĚD TÝDNE

Nic jiného, než účast ve finále bude zklamáním. Hokejisté ze Šumperka mají plně profesionální podmínky, které jim většina ostatních účastníků z rekordně nepočetného pelotonu moravské skupiny může jen tiše závidět. Překážkou je ošidný los se spoustou venkovních utkání na úvod sezóny a také setrvání ještě lépe zajištěné Poruby, které nevyšel záměr zapojit se do elitní ligy v sousedním Polsku. Soupiska ambiciózního mužstva z Ostravy vzbuzuje respekt a dělá z něj nejvážnějšího adepta na postup do baráže o vyšší soutěž. Draci oba vzájemné prázdninové duely prohráli o tři góly.

DRUHÁ LIGA

1. KOLO – 9. září: 17.00 Kopřivnice – Šumperk. 2. KOLO – 13. září: 18.00 Poruba – Šumperk. 4. KOLO – 20. září: 18.00 Hodonín – Šumperk. 5. KOLO – 23. září: 17.00 Opava – Šumperk. 6. KOLO – 27. září: 18.00 Valašské Meziříčí – Šumperk. 7. KOLO – 30. září: 17.00 Nový Jičín – Šumperk.

KÁDR DRAKŮ

BRANKÁŘI: Adam Vrba, René Svoboda, Jan Faltus.
OBRÁNCI: Jakub Ďurkáč, Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Petr Procházka, Ondřej Šťáva, Jan Moučka, Josef Uhlíř.
ÚTOČNÍCI: Michal Vymazal, Daniel Vachutka, Lukáš Králík, Milan Ostřanský, Daniel Hroch, Vladimír Cink, Jakub Lehečka, Jiří Půhoný, Zdeněk Novosad, Radek Fischer, Jakub Müller, Pavel Skopal.


Foto: dracisumperk.cz

Draci absolvovali letní přípravu pod vedením nového trenéra. Aleše Flašara nahradil Pavel Hulva.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.9.2017 13:41
Titulek: Rarita...?
Autor: Jenda Benda
92
Reagovat
Datum: 7.9.2017 18:48
Titulek: nevyzpytatelná hokejová...
Autor: dracik007
116
119
FRAŠKA tak jedině
Reagovat
Datum: 7.9.2017 21:23
Titulek: Krajsky prebor
Autor: Sumperk
123
102
Neuveritelne...v podstate krajsky prebor o 7 ucastnicich štědře dotovany mestem Sumperk a olomouckym krajem.Aby si kluci mohli hrat na profesionaly a hlavne sef kourit doutníky.Jestli toto neni na palici,tak pak uz nevim co.
Reagovat
Datum: 9.9.2017 20:15
Titulek: Koprivnice
Autor: Sumperk
97
108
Na zacatek tvrdej orisek a tezkej souper Koprivnice...nevadí...jedeme dale.spocnete,napojte hrace na pristroje jestli jsou ve forme.Priste ty amatery rozprasite!!!
Reagovat
Datum: 11.9.2017 13:47
Titulek: Bez hokeje není života.
Autor: Anna
113
Už je to zde s hokejem dosti otravné.
Reagovat
Datum: 16.9.2017 10:22
Titulek: Re: Bez hokeje není života.
Autor: Prak
112
115
Hokej je základní životní potřeba a bezedná studna na dotace.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.