SPORT

JAK TO VIDÍM JÁ: Bude to nevyzpytatelná hokejová fuška

6. září 2017, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
JAK TO VIDÍM JÁ: Bude to nevyzpytatelná hokejová fuška Šumperk - Pro mnohé to bude nevšední premiéra. Na šumperské hokejisty čeká sezóna, kterou ještě nezažili. Že musí každou tréninkovou jednotku podstupovat v Uničově? Budiž. Ale že v lepším případě odehrají prvních čtrnáct zápasů druhé ligy na stadiónech svých soupeřů? To už je rarita, co se moc často nevidí. Draci, držte se, bude to nevyzpytatelná fuška.

 SOUČASNÝ KÁDR

Klubové vedení vsadilo na kostru týmu, která tvořila pevné základy družstva z minulého ročníku. Změn se neudálo tolik jako v minulosti, což je dobrý předpoklad pro to, aby se znovu útočilo na medailové posty. Mladý tým je hladový, plný elánu, odhodlání a tvoří semknutou partu. Skutečnou odolnost ale prověří až kritické situace.

BRANKÁŘI

Kdo chce být v hokeji úspěšný, musí mít kvalitního gólmana. Průběh předchozí sezóny to potvrdil v plné nahotě. Jakmile se na Tyršův stadión přestěhoval konstantně chytající Hynek Kůdela, modrožlutí ztráceli body jen zcela výjimečně.
Po jeho odchodu do Poruby sáhli v Šumperku na kombinaci zkušenosti a dravého mládí. S perspektivním Reném Svobodou vytvořil tandem pětatřicetiletý Adam Vrba. Příspěvek generačně rozdílné dvojice bude nezbytný a může sehrát klíčovou roli.

OBRANA

Je z poloviny nová. Ruku v ruce s tím může být zpočátku nesehraná. V přípravných duelech to občas zaskřípalo víc, než bylo zdrávo, a to zvláště v předbrankových prostorech. Role hlavního lídra připadne Tomáši Sedlákovi, hodně se očekává i od navrátilce Petra Gewieseho. Oddílový odchovanec má nahradit Tomáše Drtila, jenž se upsal prvoligovému Havířovu.

ÚTOK

Největší chlouba z předchozího soutěžního období bude s největší pravděpodobností hnacím motorem celého družstva i v ročníku nadcházejícím. Až na Jana Matějku, jenž skončil na vlastní žádost z rodinných důvodů, se podařilo udržet všechny opory včetně nejlepšího střelce Daniela Vachutky. A to i přes velký zájem Poruby. Trenér Pavel Hulva může při skládání jednotlivých formací obnovit některé prověřené vazby a navíc je mu nově k dispozici bonusová volba v podobě Jiřího Půhoného. Pokud naplní předpoklady, z perspektivního forvarda s extraligovou minulostí by se mohla vyklubat posila k nezaplacení.

KONKURENCE

Draci zahájí svou mistrovskou pouť v sobotu v Kopřivnici a v následujících dvou zápasech je prověří soupeři nejtěžšího kalibru. Hodonín patří každoročně k užší špičce druhé ligy a nadupaná Poruba je všeobecně považována za žhavého kandidáta na titul. Hulvův předchůdce Aleš Flašar doplnil úspěšné mužstvo o několik zajímavých jmen. Kromě už zmiňovaného Kůdely si plácl s Haasem, Káňou, Fojtíkem, Zdeňkem či Lukou.

REKONSTRUKCE STADIÓNU

Loňská oprava ledové plochy a chladicího zařízení i letošní nekonečná výměna dosluhující střechy byly bezpochyby potřeba. Veškeré práce ale provází nejrůznější problémy a termín dokončení se díky tomu protahuje a oddaluje. Pro mužský i mládežnický hokej to představuje nepříjemné komplikace, které se projeví na finanční stránce a v krajním případě můžou mít negativní vliv také na sportovních výsledcích.

PŘEDPOVĚD TÝDNE

Nic jiného, než účast ve finále bude zklamáním. Hokejisté ze Šumperka mají plně profesionální podmínky, které jim většina ostatních účastníků z rekordně nepočetného pelotonu moravské skupiny může jen tiše závidět. Překážkou je ošidný los se spoustou venkovních utkání na úvod sezóny a také setrvání ještě lépe zajištěné Poruby, které nevyšel záměr zapojit se do elitní ligy v sousedním Polsku. Soupiska ambiciózního mužstva z Ostravy vzbuzuje respekt a dělá z něj nejvážnějšího adepta na postup do baráže o vyšší soutěž. Draci oba vzájemné prázdninové duely prohráli o tři góly.

DRUHÁ LIGA

1. KOLO – 9. září: 17.00 Kopřivnice – Šumperk. 2. KOLO – 13. září: 18.00 Poruba – Šumperk. 4. KOLO – 20. září: 18.00 Hodonín – Šumperk. 5. KOLO – 23. září: 17.00 Opava – Šumperk. 6. KOLO – 27. září: 18.00 Valašské Meziříčí – Šumperk. 7. KOLO – 30. září: 17.00 Nový Jičín – Šumperk.

KÁDR DRAKŮ

BRANKÁŘI: Adam Vrba, René Svoboda, Jan Faltus.
OBRÁNCI: Jakub Ďurkáč, Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Petr Procházka, Ondřej Šťáva, Jan Moučka, Josef Uhlíř.
ÚTOČNÍCI: Michal Vymazal, Daniel Vachutka, Lukáš Králík, Milan Ostřanský, Daniel Hroch, Vladimír Cink, Jakub Lehečka, Jiří Půhoný, Zdeněk Novosad, Radek Fischer, Jakub Müller, Pavel Skopal.


Foto: dracisumperk.cz

Draci absolvovali letní přípravu pod vedením nového trenéra. Aleše Flašara nahradil Pavel Hulva.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.9.2017 13:41
Titulek: Rarita...?
Autor: Jenda Benda
116
114
Reagovat
Datum: 7.9.2017 18:48
Titulek: nevyzpytatelná hokejová...
Autor: dracik007
138
133
FRAŠKA tak jedině
Reagovat
Datum: 7.9.2017 21:23
Titulek: Krajsky prebor
Autor: Sumperk
133
113
Neuveritelne...v podstate krajsky prebor o 7 ucastnicich štědře dotovany mestem Sumperk a olomouckym krajem.Aby si kluci mohli hrat na profesionaly a hlavne sef kourit doutníky.Jestli toto neni na palici,tak pak uz nevim co.
Reagovat
Datum: 9.9.2017 20:15
Titulek: Koprivnice
Autor: Sumperk
110
124
Na zacatek tvrdej orisek a tezkej souper Koprivnice...nevadí...jedeme dale.spocnete,napojte hrace na pristroje jestli jsou ve forme.Priste ty amatery rozprasite!!!
Reagovat
Datum: 11.9.2017 13:47
Titulek: Bez hokeje není života.
Autor: Anna
137
101
Už je to zde s hokejem dosti otravné.
Reagovat
Datum: 16.9.2017 10:22
Titulek: Re: Bez hokeje není života.
Autor: Prak
132
135
Hokej je základní životní potřeba a bezedná studna na dotace.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.