KULTURA

Jak s nízkým rozpočtem natočit originální videoklip? Radečci to ví!

8. září 2009, 10:24, rejdakce a www.o5.cz, foto: Zdeněk Nováček
Šumperk - Kapela O5&Radeček bude ve čtvrtek 10.9. hlavním hostem pořadu Události v kultuře na České televizi. V přímém přenosu z Kavčích hor zazní písně z nového alba, které vyjde v říjnu.
Pořádný rozruch vzbudil v posledních týdnech zatím poslední videoklip hudební skupiny O5&Radeček ze Šumperku. České noviny se pozastavují nad originálním pojetím klipu i nad úspěchem, který vyvolal, neboť video patří k nejsledovanějším v TV i na internetu.
 
Za úspěchem hudebního videa přitom stojí mladí tvůrci ze Šumperka, filmový střihač Jakub Hlavsa a student FAMU Martin Polách. "Při realizaci natáčení jsme měli volnou ruku, Radečci nám do ničeho nemluvili a taková práce se pak dělá dobře. Klip jsme pojali jako bojkot současných líbivých prezentací kapel a naprosto jsme potlačili postavy členů kapely," uvedl kameraman Martin Polách.

"Pořád nechápeme, jak se klukům povedlo natočit klip s tak mizerným rozpočtem, který jsme na to měli. To, že klip dokonce vzbudil pozornost veřejnosti, je pak hotový zázrak," podotkl zpěvák skupiny Tomino. Nový videoklip neunikl pozornosti dramaturgů České televize, a proto si na tento čtvrtek pozvali O5&Radeček do pořadu Události v kultuře. Přímý přenos z Kavčích hor začne v osm hodin večer na programu ČT 24 a kapela by zde měla "na živo" zahrát písně z nové desky.
 

Originálním klipem  kapela připomíná fanouškům již dávno ohlášené  říjnové vydání nové desky. Tu dokončuje v těchto dnech ve studiu v Českých Budějovicích, ale už od  června představují O5&Radeček nové skladby na festivalech. "Přes léto jsme zjistili, že nové písničky na koncertech fungují. Hrají se dobře naživo, což je pro nás ohromně důležité," pochvaluje si zpěvák Tomino Polák. Nové album bude obsahovat vedle dalších patnácti nových písní i zmiňovaný hit Máš mě na svědomí, který se v létě 2009 usadil na dvanáct týdnů v oficiálním žebříčku hranosti Ifpi Top 20 cz.

 


 

Klip najdete na oficiální stránce kapely:


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.