SPORT

Jak proběhla dopravně bezpečnostní akce v Šumperku

25. dubna 2008, 17:49, -pis Šumperk MV ČR-
Šumperk - V rámci preventivních opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a ke snížení přetrvávající nekázně řidičů, proběhla dne 24. dubna 2008 mezi osmou a čtrnáctou hodinou dopravně bezpečnostní akce na území města Šumperka.

Na čtyřech světelných křižovatkách:
*   Jesenická/Žerotínova
*   Jesenická/M.R.Štefánika
Jesenická/Lidická a 
* Temenická/Havlíčkova/Langrova 
byla stanoviště celkem sedmatřiceti policistů (7 z hlídkové služby OŘ PČR Šumperk, 8 z oddělení cizinecké police a 22 studentů Střední policejní školy MV Holešov), kteří kontrolovali zejména respektování světelných signálů, používání bezpečnostních pásů a autosedaček, telefonování za jízdy, používání ochranných přileb u motocyklistů, přepravu osob (dětí) na předních sedadlech vozidel a dávání přednosti chodcům na přilehlých přechodech. Součástí bylo i pátrání po hledaných osobách a odcizených vozidlech.   
 

Po Šumperku se dále pohybovala tříčlenná motorizovaná hlídka s úkolem zaměřit se na parkoviště a odstavné plochy z hlediska autokriminality a místa, kde se scházejí zájmové osoby, dále na dodržování pravidel na přechodech pro chodce, případně další přestupky v dopravě. 


V průběhu této dopravně bezpečnostní akce bylo zjištěno mimo jiné 67 přestupků účastníků silničního provozu, blokově bylo řešeno 57 přestupků v celkové částce 16600.- Kč, z toho 39x zádržné systémy, 4x telefonování a 3x technický stav, 9x osvětlení vozidel.  Dále bylo zpracováno 106 záznamů o pohybu osob a vozidel. Celkem bylo na stanovištích kontrolováno 250 vozidel.

 

Pozitivním výsledkem bylo, že v průběhu opatření nebyl spáchán trestný čin nebo narušen veřejný pořádek na ulici. Velmi pozitivně bylo BO vnímáno veřejností.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).