SPORT

Jak proběhla dopravně bezpečnostní akce v Šumperku

25. dubna 2008, 17:49, -pis Šumperk MV ČR-
Šumperk - V rámci preventivních opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a ke snížení přetrvávající nekázně řidičů, proběhla dne 24. dubna 2008 mezi osmou a čtrnáctou hodinou dopravně bezpečnostní akce na území města Šumperka.

Na čtyřech světelných křižovatkách:
*   Jesenická/Žerotínova
*   Jesenická/M.R.Štefánika
Jesenická/Lidická a 
* Temenická/Havlíčkova/Langrova 
byla stanoviště celkem sedmatřiceti policistů (7 z hlídkové služby OŘ PČR Šumperk, 8 z oddělení cizinecké police a 22 studentů Střední policejní školy MV Holešov), kteří kontrolovali zejména respektování světelných signálů, používání bezpečnostních pásů a autosedaček, telefonování za jízdy, používání ochranných přileb u motocyklistů, přepravu osob (dětí) na předních sedadlech vozidel a dávání přednosti chodcům na přilehlých přechodech. Součástí bylo i pátrání po hledaných osobách a odcizených vozidlech.   
 

Po Šumperku se dále pohybovala tříčlenná motorizovaná hlídka s úkolem zaměřit se na parkoviště a odstavné plochy z hlediska autokriminality a místa, kde se scházejí zájmové osoby, dále na dodržování pravidel na přechodech pro chodce, případně další přestupky v dopravě. 


V průběhu této dopravně bezpečnostní akce bylo zjištěno mimo jiné 67 přestupků účastníků silničního provozu, blokově bylo řešeno 57 přestupků v celkové částce 16600.- Kč, z toho 39x zádržné systémy, 4x telefonování a 3x technický stav, 9x osvětlení vozidel.  Dále bylo zpracováno 106 záznamů o pohybu osob a vozidel. Celkem bylo na stanovištích kontrolováno 250 vozidel.

 

Pozitivním výsledkem bylo, že v průběhu opatření nebyl spáchán trestný čin nebo narušen veřejný pořádek na ulici. Velmi pozitivně bylo BO vnímáno veřejností.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.