SPORT

Jak jinak: VOJTĚCH BEDNARSKÝ

9. srpna 2017, 18:00, Petr Fišer
Jak jinak: VOJTĚCH BEDNARSKÝ Zábřeh - Je to borec. Kamkoliv Vojtěch Bednarský přijede, automaticky útočí na medailové příčky. V Zábřeze a okolí pro sebe rozhodl sedmý ročník otevřeného mezinárodního mistrovství republiky v extrémním kvadriatlonu. Jeho převaha byla ještě znatelnější než před rokem, kdy rovněž vyhrál.

 Není to žádná sranda. Kdo chce být ve speciálním závodě úspěšný, musí zvládat na patřičné úrovni hned čtyři disciplíny. Bednarský v rozmanitém mixu profesionálních soupeřů a amatérských nadšenců na každém metru dokazoval, že je sportovním univerzálem se vším všudy. V úvodním tříkilometrovém běhu byl nejlepší, plaveckou část dlouhou 600 metrů dokončil v pátém nejrychlejším čase, na kolečkových bruslích (10,5 km) mu patřila třetí příčka a závěrečnou porci na horském kole měřící 11 kilometrů znovu zmákl nejsuverénněji stylem nesmlouvavého vládce. V součtu porazil čtyřnásobného mistra Tomáše Materu z Dobroslavic o více než tři minuty, bronzový David Jílek na něj ztratil pět minut a sedm vteřin. „Obhájit prvenství nebylo vůbec jednoduché hlavně po psychické stránce. Sešla se velká konkurence a ostatní kluci se velmi dobře připravili,“ vypozoroval šumperský rodák.
Zatímco Vojtěch Bednarský opanoval dění na běžecké a bikerské trati, ve vodě nejzdatněji krauloval domácí Jílek. Bruslařská loterie nejvíce přála lipnickému Pospíšilíkovi.
Příjmení Bednarský se na prvním místě objevilo hned dvakrát. Mladší Václav totiž zvítězil v hodnocení juniorů. Mezi veterány se prezentoval nejvyrovnanějšími výkony jeden ze zahraničních účastníků, jímž byl polský ranař Piotr Marszalek. Napínavé soutěžení šestnácti žen vyznělo nejpříznivěji pro triatlonistku Barboru Šimkovou z Opavy, která za sebou nechala olomouckou Skalickou a novomalínskou Kukulovou. Posledně jmenovaná opanovala minulý ročník, tentokrát brala „jen“ bronz.
O přízeň početného publika se mezi jednotlivci dohromady ucházelo 84 dobrodruhů, co mají pro strach uděláno. Závod, který je věnovaný památce Jakuba Kulíška, se k radosti snaživých organizátorů povedl reprezentantům ze Zábřeha. Do elitní dvacítky se probila pětice Jílek, Jašek, Planička, Švorčík, Hampl. „Moc se mi líbí domácí atmosféra. A taky celková pestrost a možnost strávit pohodový den s rodinou,“ svěřoval se David Jílek. Tradičně největší boj sváděl s in-line bruslemi. „Půjčil jsem si je až dva dny před závodem a najezdil na nich asi půl hodiny. To bylo zhruba všechno,“ odhaloval v cíli s úsměvem na tváři.

V zelenomodrém dresu závodící Vojtěch Bednarský si prožil největší muka v zahajovacím běhu. „Oproti předchozím rokům mi dal hodně zabrat. Očistou bylo i plavání, protože mi začaly odcházet ruce. Na bruslích jsem si docela věřil a kolo? To už byla taková sólo jízda,“ popisoval ze svého pohledu cestu za druhým titulem šampióna v řadě.

VÝSLEDKY

ABSOLUTNÍ POŘADÍ: 1. Vojtěch Bednarský (Šumperk) 1:11:54, 2. Matera (Dobroslavice) 1:15:00, 3. Jílek (Zábřeh) 1:17:02, 4. Kubica (MS Bike Academy) 1:18:15, 5. Jindra (Eleven Mercedes) 1:20:02, 6. Pospíšilík (Lipník n. B.) 1:20:17, 7. Pajer (Dolní Město) 1:22:11, 8. Václav Bednarský (Šumperk) 1:24:06, 9. Marszalek (Marklowice) 1:25:38, 10. Jašek (Zábřeh) 1:26:38, 11. Kiefmann (Hradec Králové) 1:27:18, 12. Planička (Zábřeh) 1:27:37, 13. Skarka (Dobrá) 1:28:18, 14. Hloušek (heartbeat inline) 1:28:20, 15. Švorčík (Zábřeh) 1:29:42.


Univerzál ze Šumperka dokázal prorazit ve všech disciplínách. Spravedlivý triumf zpečetil jistou jízdou na horském kole.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.