KULTURA

Ivo Jahelka vytáhne písně zpod taláru

13. května 2009, 11:16, Ondřej Polák, DK Šumperk
Šumperk - Zpívající právník Ivo Jahelka, který řadu let patří mezi nejpopulárnější české písničkáře, a to díky neobyčejným textům ze soudního prostředí, vystoupí v Šumperku. Recitál začne ve čtvrtek 14. května v půl osmé večer v G-klubu Domu kultury.
Autor tří knih a devíti dlouhohrajících desek uvede nový pořad s názvem Písničky zpod taláru.

Pětapadesátiletý vystudovaný právník se narodil v Dačicích a od roku 1978 žije v Jindřichově Hradci. "Protože jsem vždy měl sklony k psaní písniček, vysloužil jsem si také další neformální titul "zpívající právník". Začal jsem se totiž věnovat zhudebňování soudních případů a příběhů ze života a jejich prozpěvování při různých příležitostech, přičemž stranou nezůstaly ani všeliké zajímavé zápisy obsažené v soudních spisech, policejních protokolech i jiných úředních dokumentech. Poprvé tyto mé výtvory slýchalo publikum v klubu Rubín na Malostranském náměstí v Praze, odtud byl už jenom krok na Porty a dále do divadel a všemožných kulturních stánků," vzpomíná Ivo Jahelka.

"Protože lidský život nabízí neustále nepřeberné množství zajímavých situací, pokračuji v písničkářské činnosti i v současné době. Vycházím z toho, že humor a smích jsou kořením života, že každý se rád zasměje neštěstí druhých, a že - jak pravil jeden recidivista - život je nepřetržitá řada průserů nepravidelně po sobě jdoucích," říká s nadsázkou písničkář, který ve čtvrtek zavítá do Šumperka.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.