KULTURA

Ivo Jahelka vytáhne písně zpod taláru

13. května 2009, 11:16, Ondřej Polák, DK Šumperk
Šumperk - Zpívající právník Ivo Jahelka, který řadu let patří mezi nejpopulárnější české písničkáře, a to díky neobyčejným textům ze soudního prostředí, vystoupí v Šumperku. Recitál začne ve čtvrtek 14. května v půl osmé večer v G-klubu Domu kultury.
Autor tří knih a devíti dlouhohrajících desek uvede nový pořad s názvem Písničky zpod taláru.

Pětapadesátiletý vystudovaný právník se narodil v Dačicích a od roku 1978 žije v Jindřichově Hradci. "Protože jsem vždy měl sklony k psaní písniček, vysloužil jsem si také další neformální titul "zpívající právník". Začal jsem se totiž věnovat zhudebňování soudních případů a příběhů ze života a jejich prozpěvování při různých příležitostech, přičemž stranou nezůstaly ani všeliké zajímavé zápisy obsažené v soudních spisech, policejních protokolech i jiných úředních dokumentech. Poprvé tyto mé výtvory slýchalo publikum v klubu Rubín na Malostranském náměstí v Praze, odtud byl už jenom krok na Porty a dále do divadel a všemožných kulturních stánků," vzpomíná Ivo Jahelka.

"Protože lidský život nabízí neustále nepřeberné množství zajímavých situací, pokračuji v písničkářské činnosti i v současné době. Vycházím z toho, že humor a smích jsou kořením života, že každý se rád zasměje neštěstí druhých, a že - jak pravil jeden recidivista - život je nepřetržitá řada průserů nepravidelně po sobě jdoucích," říká s nadsázkou písničkář, který ve čtvrtek zavítá do Šumperka.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.