KULTURA

Iva Janžurová pobaví diváky v roli herečky

9. ledna 2019, 12:00, Ondřej Polák
Iva Janžurová pobaví diváky v roli herečky Zábřeh – Působivé herecké mistrovství Ivy Janžurové si budou moci návštěvníci úvodního představení letošní zábřežské divadelní sezóny vychutnat v úterý 15. ledna. Kulturní dům uvede v rámci divadelního předplatného hru Božská Sarah, která vznikla pod režijním vedením Alice Nellis.

Dvojice Janžurová – Nellis, to je nejen pro film, ale i divadlo „tutovka“. Potvrzuje to také inscenace z produkce pražského Divadla Kalich. Americko-kanadský autor John Murrell napsal text zpracovávající fiktivní životní příběh herecké ikony Sarah Bernhardt koncem sedmdesátých let. Slavnou herečku přivedl na jeviště zhruba rok před její smrtí, je jí tedy 75 let a za pomoci svého asistenta Georgese Pitoua se pokouší dát dohromady druhou část vlastní biografie.

„Spolupráce Ivy Janžurové a Alice Nellis slaví úspěch na filmovém plátně i na jevišti.“

Groteskní i jímavé rozhovory již nemohoucí a nemocné herečky s tajemníkem v podání Kryštofa Hádka, který alternuje s Igorem Orozovičem, trpělivě snášejícím její rozmary i hašteřivost, zde otevírají nejen poutavý pohled na svět přelomu 19. a 20. století, ale především do osamělé duše velké osobnosti světového divadla. Ta si totiž bez své životní drogy – herectví – a s tělesným handicapem dost dobře neví s životem rady.
Komorní komediálně laděná hra Božská Sarah je v případě zábřežského uvedení téměř vyprodaná, poslední vstupenky jsou k mání v obvyklých prodejních místech Zábřežské kulturní.Foto: archiv

Komorní komediálně laděnou hru Božská Sarah zdobí skvělý herecký výkon Ivy Janžurové.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.