ZPRAVODAJSTVÍ

Italské manželství na radnici – koalice pracuje, ale je rozhádaná

13. srpna 2019, 09:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Už i vrabci na střeše si v Šumperku štěbetají o tom, že vztahy mezi radniční koalicí jsou napjaté k prasknutí. Šumperákům, ANO 2011 i sdružení Pro Šumperk se sice daří prosazovat programové prohlášení, ale jen s velkými obtížemi. Zatím poslední roztržka se strhla kvůli svolání koaliční rady.

 „Nekonečné provokace ze strany politického uskupení Šumperáci již nehodlá místní organizace ANO Šumperk ponechat bez komentáře. Jsou černou ovcí koalice,“ tvrdí na svém facebookovém profilu šumperské ANO.

Právě „anaři“ svolali před několika dny koaliční jednání, o kterém ale Šumperákům řekli na poslední chvíli. Ti se tak schůzky nestihli zúčastnit. „Prý jsme na jednání dostali nějaké ultimátum. ANO má skutečně zvláštní způsob komunikace, který je daleko za hranou slušnosti,“ řekl Radovan Auer ze Šumperáků.

Na zmiňované koaliční schůzce se podle vyjádření ANO nakonec mluvilo jen o počasí. Další jednání koaličních partnerů proběhne v srpnu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.8.2019 19:35
Titulek: nakopat
Autor: cerny
14
nakopat vsem do prdele !!!
Reagovat
Datum: 15.8.2019 13:19
Titulek: kop
Autor: vojta
10
kopat do cerneho
Reagovat
Datum: 15.8.2019 23:26
Titulek: Re: kop
Autor: cerny
13
at vojta ochrne aji s rodinou
Reagovat
Datum: 15.8.2019 07:45
Titulek: Není se čemu divit,
Autor: Koaliční projekt
27
když ANO je celkově hnutí bez jasného programu (vedené navíc populistou Babišem, kterého si teď Zeman obrací na pánvičce a předvádí mu, kdo je tady skutečný premiér) a Šumperáci populistický předvolební projekt, jehož "ideoví vůdci" se po utrpěném vítězství (druzí na pásce) zoufale ptali na FB, s kým mají jít do koalice. V tom okamžiku se vyjevilo, že ani oni nemají žádný jasný program, na kterém by s někým hledali shodu. Takže se opravdu mohou všichni dohromady (nebo každý zvlášť) bavit buď o počasí, nebo o fotbale. Žasnu, že vůbec byli schopni nějaké programové prohlášení vyrobit.
Reagovat
Datum: 20.8.2019 12:03
Titulek: Re: Není se čemu divit,
Autor: fandasever
15
Takže koalice s cílem dostat se ke korytům!
Reagovat
Datum: 18.8.2019 17:56
Titulek: No a?
Autor: Daniel
13
Shodli se na počasí nebo ne?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.