KULTURA

Irena Slavíková: Apták - Snaž se, ať nás najdou!

1. listopadu 2010, 00:00, téma MUZEA, VÝSTAVY, rejdakce
Irena Slavíková: Apták - Snaž se, ať nás najdou! Šumperk - APTÁK, to jsou dvě sestry Slavíkovy původem ze Šumperka, obě zde bydlely a vystudovaly základní školu i gymnázium.
Mladší Hana zde bydlí stále, vystudovala Vysokou školu sociálně-zdravotní a pracuje jako sociálně-pedagogická pracovnice. Starší Irena vystudovala Technickou univerzitu - textilní zaměření, následně obor Oděvní návrhář a poté se odstěhovala do Hořic u Hradce Králové, kde založila rodinu a pracuje v textilní firmě jako desinatér.

Název APTÁK má dokreslit pohodový a zábavný styl, o který se obě sestry snaží ve své tvorbě. Pod tímto názvem se účastní výstav, řemeslných trhů i módních přehlídek. Publikují v oděvních časopisech, ilustrovaly knížku básní Z(a)tracený holky (autorky Blanky Vaňkové) a lektorovaly kreslení na hedvábí, batikování a historii odívání.

Na šumperské výstavě představí tvorbu Ing. Ireny Slavíkové - obrazy a obrázky v textilním pojetí, malý experiment s technikami. Půjde o malbu na plátno, přírodní hedvábí a o fototisk na plátně. „Nečekejte pouze „výtvarnou klasiku“. Chceme Vás pozvednout nad šedivý život a zlepšit Vám náladu. Naše heslo je: Hlavně pohoda a nebrat se moc vážně. Přijďte se podívat, čtěte nápisy u jednotlivých děl, uvolněte se a třeba Vás trochu pobavíme.“

Městská knihovna Šumperk
  • Zahájení výstavy 4.11. v 17 hod.
  • Výstava potrvá do 5. ledna 2011.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).