KULTURA

Irena Slavíková: Apták - Snaž se, ať nás najdou!

1. listopadu 2010, 00:00, téma MUZEA, VÝSTAVY, rejdakce
Irena Slavíková: Apták - Snaž se, ať nás najdou! Šumperk - APTÁK, to jsou dvě sestry Slavíkovy původem ze Šumperka, obě zde bydlely a vystudovaly základní školu i gymnázium.
Mladší Hana zde bydlí stále, vystudovala Vysokou školu sociálně-zdravotní a pracuje jako sociálně-pedagogická pracovnice. Starší Irena vystudovala Technickou univerzitu - textilní zaměření, následně obor Oděvní návrhář a poté se odstěhovala do Hořic u Hradce Králové, kde založila rodinu a pracuje v textilní firmě jako desinatér.

Název APTÁK má dokreslit pohodový a zábavný styl, o který se obě sestry snaží ve své tvorbě. Pod tímto názvem se účastní výstav, řemeslných trhů i módních přehlídek. Publikují v oděvních časopisech, ilustrovaly knížku básní Z(a)tracený holky (autorky Blanky Vaňkové) a lektorovaly kreslení na hedvábí, batikování a historii odívání.

Na šumperské výstavě představí tvorbu Ing. Ireny Slavíkové - obrazy a obrázky v textilním pojetí, malý experiment s technikami. Půjde o malbu na plátno, přírodní hedvábí a o fototisk na plátně. „Nečekejte pouze „výtvarnou klasiku“. Chceme Vás pozvednout nad šedivý život a zlepšit Vám náladu. Naše heslo je: Hlavně pohoda a nebrat se moc vážně. Přijďte se podívat, čtěte nápisy u jednotlivých děl, uvolněte se a třeba Vás trochu pobavíme.“

Městská knihovna Šumperk
  • Zahájení výstavy 4.11. v 17 hod.
  • Výstava potrvá do 5. ledna 2011.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.