SPORT

INSPEKTOR TÝDNE V RAPOTÍNĚ: Na záchody radši ne. Fuj!

2. září 2015, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
INSPEKTOR TÝDNE V RAPOTÍNĚ: Na záchody radši ne. Fuj! Rapotín - Vrátil se na místo činu. Hřiště v Rapotíně bylo jedním z několika míst, kde během své kariéry rozdával fotbalovou radost. Aktivní šedesátník ANTONÍN TITZL tak mohl nostalgicky zavzpomínat na staré časy, tentokrát z pověřené pozice inspektora Týdne. Co se na důvěrně známém stadiónu změnilo od doby, kdy ve dvaatřiceti letech začal oblékat rapotínský dres?

 „Rapotín v posledních sezónách urazil pořádný kus cesty. Z provinčního okresního klubu se proměnil v obávaného soupeře, který zdatně čeří vodu na úrovni I. A třídy. A co jsem zaslechl, nebál by se ani krajského přeboru. No, uvidíme. Podle mě by se mohlo jednat o dost tučné sousto, které by se nekonzumovalo úplně snadno. Jedno se ale musí nechat. Kouč Maňka udělal z mužského áčka nejlépe trénovaný mančaft v celé soutěži a stát se může všechno. Našlápnuto je nadějně.
Spousta práce se odvedla nejen na hráčském a výkonnostním poli. Za zmínku stojí především kvalita hlavní travnaté plochy. Bez přehánění je luxusní. Na takovém pažitu musí být radost hrát. V tomto ohledu patří Rapotín k absolutní špičce v širokém okolí a většina oddílů mu může jen tiše závidět. Velmi užitečný je i vedlejší tréninkový plácek, který se určitě hodí. Stejně jako světelný ukazatel v elektronickém provedení informující o průběžném stavu i probíhající hrací době. Diváci díky tomu nemusí pořád dokola koukat na hodinky a pro vlastní potřebu zjišťovat, kolik minut chybí do konce prvního nebo druhého poločasu. Šikovná věcička zlepšuje jejich všeobecný komfort.
Ten se smrskává na minimální hodnotu v případě, že vás nemine nezbytná cesta na toaletu. Pokud jde o šatny a záchody, jako by se v Rapotíně zastavil čas. Ošuntělá budova je stará, nevyhovující a nezasloužila by nic jiného, než zbourat. To nejlepší má totiž za sebou. Neutěšené podmínky ostře kontrastují s tím, co se vybudovalo venku. Pár vteřin při vykonávání malé potřeby mě málem připravilo o veškeré čichové buňky, takový smrad bych nepřál ani největšímu nepříteli. Po tomto nepěkném zážitku se mi vydatně orosilo čelo při představě, že bych nedejbože musel na velkou. Uff. Protože se v podobném stavu nachází i ženské WC, je lepší se rapotínskému domu hrůzy vyhnout důkladným obloukem.
Snad dojde v blízké budoucnosti k radikální nápravě a nestane se z toho další nekonečná sága podobná té s plánovanou rekonstrukcí šumperského zimáku. Je to jediná kaňka na mém hodnocení, bohužel docela zásadní. Jinak je v Rapotíně příjemně. Hraje se tam dobrý fotbal, chodí na něj spousta diváků, kteří se nestydí fandit, a úplně nejhorší není ani v rámci možností servírované občerstvení.“


Foto: Petr Fišer
Mezi hlavní chlouby fotbalového Rapotína patří výborný trávník a hluční fanoušci.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.9.2015 07:21
Titulek: Vy jste ale hlava pane Vachmaistr
Autor: pavel
135
136
To by mne zajímalo co jste sám pomohl kdy budovat a provozovat inspektore. Chodit, kecat a kritizovat s rukama za zády umí kdejaký hňup.
Reagovat
Datum: 3.9.2015 16:42
Titulek: pane Vachmaistr
Autor: Dušan Masár
160
117
Antonín Titzl vyrazil na návštěvu do Rapotína. Vše vychválil, tráva vynikající, dobrý trenér, mužstvo hraje pěkný fotbal. Jenda jediná věc nebyla pozitivní, na WC to nevoní...
Reagovat
Datum: 3.9.2015 08:10
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
175
137
Ježišmarja a už je to tady zase. Jakmile někdo jen nechválí a naopak se nebojí napsat svůj střízlivý pohled na věc, okamžitě je oheň na střeše. Typické Česko. Pan Pavel nejspíš postavil všechny sportovní objekty na okrese. Vůbec jste nepochopil, o co v těchto článcích jde. Jako by snad zrovna inspektor mohl za to, že se v Rapotíně nedá jít na záchod. Prostě je to realita a hlavně ostuda Rapotíňáků.
Reagovat
Datum: 4.9.2015 04:19
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Dik
184
109
WC nezapadá do nosných objektů tržního hospodářství. Netvoří zisk. Proto na stadion s vypumpovaným žaludkem a odstředěným močákem. Bufáčů s krmivem milion, ale na výstupní produkty z bufáčů není nic. Bufáče by měly povinně zajišťovat a přebírat i spotřebiteli recyklované potraviny-hovňousky a močovinu, tak jako v obchodech použité průmyslové spotřební zboží. Zde je mezera v české legislativně. Povolení pro bufáč vydávat jen s podmínkou přímé návaznosti na WC. Bufáč atp. a WC v jednom objektu.
Reagovat
Datum: 5.9.2015 12:08
Titulek: Rapotínská realita
Autor: Strnad
187
Hodnocení pana inspektora není jestě tak hrozné, měl se přijít podívat na dnešní zápas žáků. Zmiňované záchody už jsou pro jistotu komplet zamčené, stánek také tvořil nedobytnou pevnost, vedení rapotínského fotbalu dělá mrtvého brouka, jako že jich se to netýká, ke všemu se přišel podívat i pan starosta, jak efektivně jsou " využité" peníze, které obec rok co rok do oddílu posílá!
Reagovat
Datum: 6.9.2015 16:07
Titulek: Re: Rapotínská realita
Autor: Vind
122
137
WC a ČR jsou nekompatibilní. Nejrůznější orgány zabývající se čistotou, hygienou a krásou čehokoliv nejsou obeznámené s problematikou WC. Sami pracovníci těchto orgánů, úřadů, spolků atd. jsou v situaci kdy WC potřebují použít. Ale žádný podnět ani žádná iniciativa od nich nevychází.
Reagovat
Datum: 7.9.2015 05:27
Titulek: Rakovina při zadržování stolice.
Autor: Doktor Mňouk Rakovínek
127
111
Zadržování stolice prokazatelně způsobuje vznik rakoviny tlustého střeva atd. Karcinogenní látky z potravy působí v zažívacím traktu delší dobu a tím se snázejí dostanou do krevního oběhu. Tam kde není dostupné WC nechoďte, nebo si sebou noste osobní mobilní WC. Kde je ochrana zdraví občanů?
Reagovat
Datum: 12.9.2015 15:41
Titulek: Bez titulku
Autor: Jirka
133
Možná si prolhaný redaktor Kropáč vezme víckrát projímadlo, aby ten lživý hnus ze sebe dostal ven. Asi by měl dát i tomu správňákovi Polákovi. Z těchto by měli spíše lidé zvracet , než aby měli problémy se stolicí.
Reagovat
Datum: 13.9.2015 03:06
Titulek: O WC nepište
Autor: Hnojník
171
Je to neslušné zabývat se vyměšováním. To je osobní záležitost každého jednotlivce a je na něm jak to bude řešit. Různé rady atd. jsou zasahováním do soukromí občanů. Vyměšovací problematika je citlivá, čistě soukromá záležitost. Na webech hřišť a sportovních klubů jsou údaje o vybavenosti areálu a možnosti jeho využití tedy i vyměšování. Tyto údaje jsou i naplakátech zvoucích na sportovní události-WC-ano/ne .
Od vybavenosti areálu se také odvíjí cena vstupenky podle směrnic EU.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.