SPORT

INSPEKTOR TÝDNE NA INSPEKCI: Lomy s jedinou kaňkou

6. května 2015, 17:44, Petr Fišer
INSPEKTOR TÝDNE NA INSPEKCI: Lomy s jedinou kaňkou Mohelnice - Seznam okresních destinací, kde se dá vidět hodnotný motosport, se povážlivě smrskává. V domovském ráji jednoho z posledních mohykánů to pořádně dunělo minulý víkend. Na Moravě se jel druhý závod mezinárodního mistrovství republiky v sidecarcrossu a čtyřkolkách, což byla skvělá příležitost k tomu, abychom nasadili do terénu dalšího inspektora Týdne.

 KAMIL URBÁNEK toho má hodně za sebou. Zarytý fanoušek hokejového Kladna a fotbalových Kohoutů z londýnského Tottenhamu platí za schopného organizátora, vedoucího družstva a šéfa bufetu. Není žádným tajemstvím, že měl a stále má velmi blízko k šumperským házenkářům a futsalistům. V posledních letech ho ve větší míře uchvátil právě sidecarcross. „Snažím se pomáhat místní posádce, kterou tvoří Honza Hanulík a Mira Jurka. Mají můj obdiv, protože se nebojí provozovat hodně těžký sport. Je náročný nejen po stránce finanční, ale i s ohledem na fyzičku, psychiku, zručnost, odvahu, odolnost a obětavost. Měl jsem možnost se v sajdě několikrát projet a nebyla to žádná sranda. Kdo tvrdí, že to zvládne levou zadní, tak se velice plete. Je to fuška a hrozná makačka,“ varoval nenasytný milovník jakéhokoliv jídla.
V mládí mu neunikl jediný závod na šumperském Kotli. „Tenkrát na ně chodilo snad celé město a spousta přespolních ze širokého okolí. Byly divácky natolik atraktivní, že se jim nejspíš už nic nevyrovná. Špatné to nebylo ani na Rapotínské stráni. Zásluhou politických vlivů a negativních okolností to bohužel dopadlo tak, že jsme přišli o další vyhlášený areál. Nakonec zbyla jen Mohelnice. Podle mě je srovnatelná se Šumperkem i Rapotínem,“ vypálil bez váhání svůj první verdikt.

MOHELNICKÉ LOMY

„Jejich hlavní chloubu bych viděl ve velmi dobré trati. Mně osobně se jeví jako jedna z nejlepších v republice. Hlavně po technické stránce se kopcovitému okruhu může rovnat snad jen Kramolín, kde se jezdí závody mistrovství světa.
Vyzdvihnout musím také pořadatelskou četu. Organizace se odehrávala na vysoké úrovni. Stejně jako vždycky k tomu vydatně přispíval Olda Hájek, jehož přínos pro toto motocyklové odvětví je až neskutečný. Nezbývá, než před ním smeknout. Je to jedna ze stěžejních postav, bez níž by to asi nešlo.
Komfort pro diváky bych označil za lepší průměr. V porovnání s konkurencí nic nadstandardně speciálního. Podobně to funguje i na jiných závodištích u nás. Občerstvení bylo solidní, uvítal jsem i to, že se přes teplé počasí nijak zvlášť neprášilo.
Pokud jde o zázemí pro posádky, tam je to trochu horší. Letos chyběla voda, sprchy a elektrické připojení. Mohelnici bych jinak neměl co vytknout, ale tahle kaňka jinak výborné vysvědčení malinko kazí.
Jak už jsem naznačil, sajdy limituje nedostatek peněz. Každý, kdo by chtěl přispět, bude vítán s otevřenou náručí. Všichni kluci si větší podporu zaslouží. Za světovou špičkou zaostávají z prostých a jednoduchých důvodů. Protože mají daleko menší ekonomické možnosti, musí si vystačit s horší technikou. Ze stejných příčin ztrácejí i v tréninku a přípravě na závody. Měřit se za těchto okolností s diametrálně odlišně zajištěnými profíky z Belgie, Holandska nebo Francie není jednoduché.“Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.5.2015 16:19
Titulek: Bez titulku
Autor: linjin
106
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.