SPORT

INSPEKTOR NA INSPEKCI: Fotbalová Mohelnice = okresní jednička. V mužské kategorii naprosto jednoznačně, stojí si za svým Marek Skoumal

27. května 2015, 19:54, téma FOTBAL, Petr Fišer
Mohelnice - Fotbalová Mohelnice působí v jarní části mistrovských soutěží dojmem opečovávané květiny, o kterou je velmi dobře postaráno. Nedávné utkání o první místo v divizní tabulce přilákalo rekordní návštěvu. Mezi pětistovkou diváků nechyběl ani inspektor Týdne - na výzvědy se tentokrát rozjel bývalý hráč Šumperka a Bludova MAREK SKOUMAL.

 „V Mohelnici jsem byl po dlouhé době a musím říct, že se tam udělal pořádný kus práce. Zamakalo se úplně na všem. Klobouk dolů! A to ještě nejrůznější úpravy, opravy a vychytávky neskončily a směle se buduje dál. Jakoby se narazilo na zlatou žílu. Až se městský stadión stane kompletně hotovým stánkem, bude to velmi dobrý areál na ligové úrovni.
Hlavní zápasový plac se pyšní parádním trávníkem. Na kryté tribuně se vyměnily lavice a výhled z ní není špatný, i když je vychýlená docela výrazně doleva. K dispozici je ještě jedno tréninkové hřiště, nejspíš pro mládež, a především nejkvalitnější umělka v širokém okolí. V porovnání s tou šumperskou na Tyršáku mi připadá o dost lepší.
Větší divácká návštěva představovala v přímé úměře větší nápor na obětavce u občerstvení. Nebyl to žádný zázrak, při čekání na pivo jsem málem vystál důlek. Úplně mě nenadchla ani obsluha rozhlasu, která nás měla informovat o podstatných věcech. Před, o přestávce i během zápasu. Podle mě se to pantátovi za mikrofonem moc nedařilo, na můj vkus byl až podivně ubrečený. Po každé inkasované brance si na něco stěžoval, jakoby se proti jeho milované Mohelnici v den utkání všichni spikli. Ale vždyť je to fotbal! A k němu slabší dny patří stejně neodmyslitelně jako „ajfelovka“ k Paříži. Nedá se pořád jen vyhrávat. V některých případech mi u něj chyběla i větší přesnost a pohotovost.
Jinak zaslouží Mohelnice uznání. Momentálně je to nejprecizněji fungující a zajištěný fotbalový klub na okresní mapě. Pokud jde o mužskou část, tak naprosto jednoznačně. Áčko se tlačí do třetí ligy, béčko se zabydluje v krajském přeboru. Posily z Olomouce a okolí se daří promíchávat s mladými odchovanci, kteří dostávají šanci nakukovat a sbírat zkušenosti ve stěžejním A týmu. Taková návaznost je přímo ideální, zvlášť když chcete působit tam, kde mohelnický fotbal působit chce. Pro Šumperk v současné době mluví jen propracovanější mládež, pro Zábřeh pouze vyšší soutěž. Zatím! Už za pár týdnů může být všechno jinak.“Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.